Vakar netoli Briuselio užsiliepsnojus autobusui, vežančiam Lietuvos piliečius, mūsų ambasada nesiteikė pagelbti – žmonės į miestą parvežti kitos institucijos dėka, rašo „Respublika“.

Iš Briuselio į Briugės miestą rytą pajudėjęs autobusas „Scania“ ėmė rūkti nuo sostinės nuvažiavus tik apie 20 kilometrų. Juo vykę Europos Parlamento (EP) nario Aloyzo Sakalo kvietimu šioje šalyje besilankantys keliautojai atsidūrė pakelėje.

Tarp 31 turisto buvo įvairaus rango šalies valdininkų, teisėsaugos atstovų, garsus kino režisierius Audrius Juzėnas, kurio juostą „Vilniaus getas“ vakar buvo numatyta rodyti EP nariams.

Prie rūkstančio autobuso netrukus atskubėjo ugniagesiai, policija, o keliautojai ėmė skambinti į Lietuvos ambasadą Briuselyje. Kaip teigė vilnietis Antanas Šiupienis, greitkelyje jie jau buvo praleidę apie tris valandas, tačiau diplomatai padėti neskubėjo.

Matydami, kad teks ieškoti naujo autobuso, šeštadienio vakarą į Lietuvą turėję grįžti žmonės skaičiavo, jog balsuoti Seimo rinkimuose jau nespės. Tuomet dar kartą kreiptasi į Lietuvos ambasadą, ten jiems patarta atsiųsti savo asmens duomenis rinkėjų pažymėjimams išspausdinti.

Keliautojus lydėjusi EP nario A.Sakalo padėjėja Ona Kuprienė stebėjosi pokalbiu su viena ambasados darbuotoja, nes pastaroji paaiškino, kad asmens duomenis reikėjo pranešti iš anksto.

REKLAMA

„Nustebau – ar šie žmonės žinojo, kad suges autobusas ir jie nespės grįžti į Lietuvą? – teigė O.Kuprienė. – Ambasados darbuotoja tuomet sakė, kad duomenis dar bus galima perduoti ir elektroniniu paštu, bet mes juk nežinome, kiek valandų teks praleisti ant kelio“.

Lietuvos ambasados Briuselyje trečioji sekretorė Kristina Vareikytė-Zapata vakar „Respublikai“ patvirtino, kad nukentėjusiems keleiviams pasiūlė kuo greičiau pateikti duomenis ir rinkėjų pažymėjimai bus sutvarkyti.

„Bet kol kas tie žmonės net nebandė pas mus atvykti, nes yra avarijos vietoje, – sakė K.Vareikytė-Zapata. – Kokios buvo prašoma pagalbos dėl sugedusio autobuso? Rasti garažą, kur galima jį būtų pataisyti. O su ponia, su kuria mes kalbėjome, kažkodėl ryšys nutrūko, todėl net nežinome jos telefono numerio. Tačiau kadangi žinau, kad ji yra Sakalo (EP nario A.Sakalo – red. past.) asistentė, tai visus autobuso duomenis išsiaiškinome, sužinojome, kad tai „Scania“. Pasakėme, kur tiems žmonėms kreiptis dėl remonto“.


Rašyti komentarą...
T
TT
2008-10-10 08:38:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia tučtuojau atšaukti tokią LIETUVOS AMBASADĄ iš BELGIJOS. Tai apsimetėlai nepateisinantys Lietuvio vardo ,neužjaučiantys bėdoje be moralės žmogėnai . Jiems ne vieta VALSTYBĖS TARNYBOJ. Lauk visus iš Belgijos be išimties , ten nėr nei vieno Lietuvos atstovo.
Atsakyti
0

j
jo jo tau tik atšaukti
2008-10-10 12:05:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
buvau šviežiai nusilakavusi nagus o čia skambutis - nagai nenudžiuvę -o čia skambutis trukdo kažkokie piligrimai - būtų iš anksto pasakę kad skambins būčiau nagų nelakavus o dabar atsiprašau o kitą kartą perspėkit iš anksto tada padėsiu gal kuo daugiau
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų