Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Edminas Bagdonas paskirtas Lietuvos ambasadoriumi Baltarusijoje.
Kaip numatyta penktadienį pasirašytame prezidento dekrete, ambasadoriumi Minske E.Bagdonas skiriamas nuo vasario 1 dienos.
Pagal įstatymus, ambasadorius skiria ir atleidžia prezidentas Vyriausybės teikimu, pritarus Seimo Užsienio reikalų komitetui.
Seimo komitetas E.Bagdono kandidatūrai pritarė praėjusių metų lapkričio mėnesį, Vyriausybė - praėjusį trečiadienį.
Beje, dekretą dėl E.Bagdono paskyrimo prezidentas pasirašė per rekordiškai trumpą laiką - per dvi dienas nuo Vyriausybės nutarimo priėmimo. Paprastai šis procesas užtrunka kelias savaites.
Tai, kad pasirašytas dekretas dėl E.Bagdono, reiškia, kad Lietuvos URM jau gavo Baltarusijos sutikimą, vadinamąjį agremaną, priimti šį Lietuvos diplomatą.
Anksčiau buvo planuota ambasadoriumi Minske skirti buvusį užsienio reikalų ministrą Antaną Valionį, tačiau vėliau sprendimas buvo pakeistas, URM pranešus turint informacijos, kad A.Valionio kandidatūrai agremanas nebus duotas.
Pernai žiemą, kilus vadinamajam Turniškių skandalui, E.Bagdonas atsistatydino iš prezidento patarėjo užsienio politikos klausimais pareigų. Vėliau Vyriausioji tarnybinės etikos komisija visiškai išteisino E.Bagdoną dėl nekilnojamo turto įsigijimo Turniškėse.
Dabar URM Rytų Europos ir Vidurinės Azijos departamente dirbantis E.Bagdonas, prieš 2004 metais tapdamas prezidento patarėju užsienio politikos klausimais, buvo Lietuvos ambasadoriumi Italijoje, dar anksčiau vadovavo URM Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamentui.
Lietuva neturėjo ambasadoriaus Minske nuo praėjusių metų liepos vidurio, kai šias pareigas ėjęs Petras Vaitiekūnas buvo paskirtas UR ministru.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų