Pasakau iš anksto, nesiūlau nei pardavinėti valstybės turto, nei pravalgyti jos per vienerius metus, kaip nuogąstauja Prezidentė.

Lietuva vienintelė iš ES šalių drįso sumažinti pensininkų pensijas. Nors premjeras Kubilius nuogąstauja, kad tai pakirs lito stabilumą, Latvijoje, kai kaimyninės šalies Konstitucinis teismas pasisakė, jog pensijų sumažinimas yra antikonstitucinis veiksmas, latvių pensininkams jos buvo atstatytos, o lato stabilumui tai nepakenkė.

O dabar apie tai, kur rasti tą trūkstamą pusę milijardo litų. Senjorams pensijos buvo sumažintos taikant progresyvumo principą. Tiems, kurių pensijos buvo didesnės, ir nurėžta buvo daugiau. Kodėl to paties principo negalima taikyti ir atstatant tai, kas iš pensininkų buvo atimta – t.y. taikyti progresinį pajamų mokestį visiems dirbantiems. Seime buvo atmestos socialdemokratų pateiktos Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisos, kuriomis siūlomas progresyvumas visoms su darbo santykiais gautoms pajamoms. Jeigu būtų pritarta šioms pataisoms Finansų ministerijos paskaičiavimais į biudžetą papildomai įplauktų 250 mln.lt. Juolab, kad krikščioniškasis konservatorių sparnas palankiai vertina darbo pajamų apmokestinimo progresyvumą. Krizės sąlygomis tai būtų labai solidarus gestas visiems Lietuvos dirbantiesiems, nes litas varguolio kišenėje turi visai kitą vertę nei turtingojo. Be to pensininkai atgavę tuos keliasdešimt nusavintų litų neslėps jų į kojinę, bet pirks daugiau bulvių, duonos ir varškės, o tai padidins vartojimą, skatins ekonomiką, pagaliau dalis lėšų į biudžetą grįš pridėtinės vertės mokesčio pavidalu.

REKLAMA

Kitas lėšų šaltinis – nekilnojamojo turto mokestis. Tai papildomai 20-30 mln.lt. į biudžetą ir tai būtų žinia visuomenei skatinanti teisingumo bei solidarumo jausmą, pasidalinant sunkmečio našta.

Dar vienas lėšų šaltinis – viešieji pirkimai. Statistikos departamentas paskelbė, kad 7 mlrd. lt. Lietuvos dirbantiesiems mokama vokeliuose. Nemaža šių lėšų dalis susidaro per viešuosius pirkimus, kurių užsakovas yra valstybė. Patobulinus Viešųjų pirkimų įstatymą bei pačias procedūras, dalį lėšų galima būtų ištraukti iš šešėlio.

Taigi, gerb. Premjere, lėšų šaltinių yra, reikia tikrai politinės valios siūlomoms priemonėms įgyvendinti. Įsiklausykite į socialdemokratų siūlymus, atitaisykite pensininkams padarytą skriaudą ir tai bus jiems puiki Kalėdinė dovana.


Rašyti komentarą...
P
Premjere
2010-12-06 17:01:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
pensijas dirbantiems nurėžėte progresyviai, o mokesčiai verslui- be progresyvumo, nepriklausomai nuo gaunamo pelno ir išlaidų "gamybos vystymui" (ferariai, lambordžiniai ir kita prabanga), kad sumažinti apmokestinamą pelną. Vsio zakonno?
Atsakyti
0

V
VLADIMIR
2010-12-06 17:02:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
NEREIKIA 141 SEIMO NARIO MAITINTI-TOKI PASIULYMA MUSU NTT PARTIJOS SEIMO NARYS PETRAS GRAŽULIS IŠSAKE IŠEITI IR PINIGU BUS IR PENSIJOMS PADENGTI IR GYVENTUME GERIAU,BE KLOUNU IR ŠOKEJU SU DAINININKAIS-UŽTENKA -NUSIBODO JUOS MAITINTI -TEGU IMA KASTUVUS IR PIRMYN SUGRIAUTUS KOLUKIUS ATSTATINEJA-ŽEME PAGALIAU ARIA IR TAI BUUS NAUDINGIAU VISAI LIETUVAI ,NEGU ŠOKA IR MUSU PINIGUS VELTUI PRAVALGO...
Atsakyti
0

q
qwx
2010-12-07 00:28:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad ir koks būtų Debilius, bet Vėsaitei geriau patylėti..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų