B. Markauskas nemato pagrindo trauktis

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį žada priimti sprendimą dėl žemės ūkio ministro Broniaus Markausko likimo, o pats ministras kartoja nematąs pagrindo trauktis.

„Kol kas tik susipažinau su atsakymais, kurie viešoje erdvėje paskelbti. Pagrindinis faktas – kad nepradedamas ikiteisminis tyrimas, o kokie pažeidimai konstatuoti, norėčiau pasiskaityti pačią FNTT išvadą. Paprašysiu, kad ją atsiųstų man“, – antradienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

„Manau, kad šią savaitę gavęs galutinę išvadą sprendimą ir padarysiu. Matyt, rytoj ir bus padaryta“, – pridūrė jis.

Nerado pagrindo tyrimui

S. Skvernelis tvirtino, kad jam labai svarbu, jog FNTT nerado pagrindo pradėti ikiteisminio tyrimo.

„Labai svarbus dalykas, nes jeigu būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas, įžvelgus galimo nusikaltimo požymius... vienareikšmiai svarbus“, – sakė premjeras.

Atsakydama į opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių paklausimą Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) nurodė, kad ūkininkės Sofijos Markauskienės ar jo įgalioto atstovo Broniaus Markausko veikloje nėra nustatyta nusikalstamos veikos požymių, tačiau galėjo būti neteisingai deklaruoti pasėliai siekiant gauti ES išmokas.

REKLAMA

FNTT taip pat nustatė, kad S. Markauskienė turėjo tik žodinį žemės savininkų sutikimą naudoti jų nuosavybę, bet rašytinių sutarčių nėra.

B. Markauskas teigė sutinkąs, kad padarė pažeidimą, bet jis esąs mažareikšmis, todėl nematąs pagrindo atsistatydinti.

„Manau, kad tai tikrai nėra priežastis trauktis iš ministro pozicijos“, – antradienį Seime žurnalistams teigė ministras.

„Jeigu vienas žemės savininkas nesutinka su tuo, kad buvo žodinė sutartis su Sofijos Markauskienės ūkiu, tai Nacionalinė mokėjimų agentūra taikys sankciją“, – tvirtino jis.

Du reikalavimus įvykdė

Ministras pabrėžė, kad jo motinos ūkis, deklaruodamas pasėlius, du reikalavimus iš trijų privalomų įvykdė.

„Du reikalavimus atitiko: tai yra deklaruojamas plotas buvo toks, koks iš tikrųjų ir buvo nurodytas, pasėliai ir buvo auginami tokie, kokie ir buvo nurodyti ūkininko paraiškoje. Trūko tik trečio dalyko – kai agentūra paprašo pateikti žemės valdymo dokumentų, kadangi buvo žodinė sutartis, o savininkas nepripažino to, bus pritaikyta sankcija“, – aiškino jis.

Pasak B. Markausko, pastarosiomis dienomis Žemės ūkio ministerija nustatė, kad apie 50 tūkst. Lietuvos ūkininkų turi tokią pačią problemą, kaip jis – jie deklaruoja plotus, dėl kurių panaudos sudaryta žodinė sutartis arba tos žemės savininkai patys yra įregistravę savo valdą.

„Jau šiais metais reikalausime, kad ne daugiau kaip 30 proc. deklaruojamos žemės galėtų būti ne ūkio valdoje, o kitais metais reikalausime, kad artėtų ir prie 100 procentų“, – sakė ministras.

„Nors Civilinis kodeksas leidžia turėti žodines sutartis, mes matome, kad tikrai yra rizika, ir vis dėlto reikia eiti prie to, kad tų rizikų būtų kuo mažiau. Aišku, tas galėjo būti anksčiau padaryta“, – kalbėjo B. Markauskas.

Kadangi tyrimą dėl ministro motinos ūkio atlieka Žemės ūkio ministerijai pavaldi Nacionalinė mokėjimų agentūra, B. Markauskas sakė pateikęs premjerui nusišalinimą nuo jos veiklos kuravimo.

Valdančiųjų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad FNTT išvada rodo, jog dėl žemės ūkio ministro buvo išpūstas burbulas, ir sakė nemanąs, kad jis turėtų atsistatydinti.

REKLAMA

„Tai yra išvada, kad jokių teisinių pasekmių tie visi dalykai nesukelia. Bet kokiu atveju įsivaizduoju, kad asmeniškai ministrui tikrai niekas jokių pretenzijų nereiškia“, – sakė R. Karbauskis.

„Manau, kad visi tie, kurie šitą burbulą pūtė, labai gerai žinojo ir jie sąmoningai tą burbulą pūtė būtent ministro atžvilgiu, būtent dėl to, kad iš tikrųjų reikėjo nukreipti dėmesį nuo tų problemų, kurios susijusios su konservatorių ir kitų opozicijoje dirbančių partijų korupcinių ryšių su „MG Baltic“. Tą teigiu, teigiau ir teigsiu toliau“, – antradienį Seime žurnalistams sakė jis.

Ministras kritikos susilaukė naujienų portalui 15min.lt paskelbus, kad jo šeima dirbo svetimą žemę be savininkų leidimo bei už tai gavo ES išmokas. B. Markauskas teigė turėjęs žodinius savininkų sutikimus.


Rašyti komentarą...
N
Nika
2018-04-24 13:55:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Regėjimas gal silpnas? :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų