Azartinių lošimų įstatymas – parlamentarų užsispyrimas gali prišaukti Lietuvai baudas

 Europos teisės departamentas prie teisingumo ministerijos (ETD), kaip anksčiau ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), sukritikavo naują Azartinių lošimų įstatymo (ALĮ) projektą, tačiau jo priėmimas numatytas jau ketvirtadienį.

Europos komisija jau kritikavo

ETD atkreipia Seimo dėmesį, kad Europos Komisija jau yra pateikusi Lietuvos Respublikai du neoficialius paklausimus azartinių lošimų organizavimo nuotoliniu būdu srityje.

Paklausimuose Komisija abejoja, ar Lietuvoje egzistuojantis azartinių lošimų reguliavimas yra suderinamas su Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) nuostatomis, kuriomis garantuojama įsisteigimo laisvė ir laisvas paslaugų teikimas vidaus rinkoje.

„Komisija savo raštuose pripažįsta, kad nacionalinės valdžios institucijos gali laisvai nustatyti internetiniams lošimams taikytinos politikos tikslus, tačiau nacionalinės teisės aktai yra tinkami garantuoti nurodyto tikslo įgyvendinimą, tik jeigu jais iš tikrųjų nuosekliai ir sistemingai siekiama nurodyto tikslo. Taigi, bet kokius nacionalinių teisės aktų projektus šioje srityje yra būtina tinkamai pagrįsti.

REKLAMA

Manytume, kad ALĮ projekte įtvirtintas reguliavimas būtų tinkama priemonė tam tikroms Komisijos keliamoms abejonėms išsklaidyti,“ - rašoma ETD pastabose,pabrėžiant,kad „naujame“ projekte išliko seniai Europos Komisijos sukritikuotos ydos.

Anot ETD, „galima teigti, kad ALĮ projektu nėra visiškai nuosekliai ir sistemingai reglamentuotas azartinių lošimų organizavimas nuotoliniu būdu. Todėl nemanome, kad ALĮ projekte numatytų nuostatų įsigaliojimas galėtų visiškai panaikinti Komisijos abejones dėl Lietuvoje egzistuojančio azartinių lošimų reguliavimo suderinamumo su SESV.“

Prašosi baudų

Rašte, kurį pasirašo ETD generalinio direktoriaus pavaduotoja Rūta Krasuckaitė, patvirtinami daug kartų ekspertų išsakyti nuogąstavimai dėl atkakliai į jau kelintą ALĮ projektą brukamų nuostatų prieštaravimo europinei teisei,kurios gali užtraukti Lietuvai milijonines baudas.


Rašyti komentarą...
g
gepardas
2015-05-19 16:20:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jei aš iš Amerikos netu parduodu vibratorius? Turėsiu kioską atsidaryti Ariogaloje?
Atsakyti
0

v
vokietis
2015-05-19 16:22:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aiškūs siūlai.
Atsakyti
0

m
mikas
2015-05-19 16:25:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ale bet kažkam gi naudingas toks protekcionizmas :-)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų