Atostogų sezonas prasideda: pasakė, kurios dienos bus šilčiausios

Kol gyventojai aktyviai žvalgosi, kur būtų galima išvykti atostogauti, sinoptikai padeda apsispręsti, kuris vasaros laikotarpis yra pats geriausias atostogoms.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė bendras tendencijas, kurios leidžia įvertinti, kurios gi vasaros dienos yra šilčiausios.

Kada yra pats palankiausias metas atostogoms Lietuvoje?

Štai ir tekstas, kurį „marinavome“ nuo gegužės vidurio, nes labai norėjosi sulaukti pačios vasaros pradžios  Nors tai yra tik statistinė analizė, tačiau ji parodo bendras tendencijas. 

Gana gerai išryškėja pats palankiausias laikotarpis atostogoms Lietuvoje. Bet apie viską nuo pradžių. Ieškodami geriausio laiko atostogoms Lietuvoje, vertinome daugiamečius duomenis pagal du kriterijus: dienas be kritulių  (ne daugiau 0,1 mm per parą) ir šiltas dienas  (vidutinė paros temperatūra 15 °C ir daugiau) gegužės–rugsėjo mėnesiais 18-oje meteorologijos stočių.

Kokia bus temperatūra?

Remiantis septynių dienų slankiuoju oro temperatūros vidurkiu, Lietuvoje vidutiniškai birželio 6 d. oro temperatūra peržengia 15 °C ribą ir išlieka iki rugsėjo 5 d. Taigi, turime 3 mėnesius palankių terminių sąlygų poilsiavimui. Pats šilčiausias laikas yra nuo liepos 25 d. iki rugpjūčio 15 d., kai vidutinė oro temperatūra pagal daugiamečius duomenis viršija 19 °C. 

Lis ar nelis?

Kritulių pasiskirstymas šiltojo sezono metu yra ne toks tolygus kaip oro temperatūros.  Mažiausiu kritulių kiekiu pasižymi keli laikotarpiai: gegužės pradžia, gegužės pabaiga – birželio pradžia ir prieš tai minėtas šilčiausias laikotarpis – liepos pabaiga – rugpjūčio pradžia. 

Sudėjus oro temperatūros ir kritulių faktorius gauname palankiausią laikotarpį atostogoms – paskutinė liepos ir pirma rugpjūčio savaitė.  

Žinoma, skirtingais metais palankiausias laikotarpis gali būti vis kitu metu, nes tai tėra 30 metų vidurkis“, – rašoma pranešime.


Rašyti komentarą...
K
Keliautoja
2021-06-02 22:50:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Važiuokite į Gruziją, ten kainos 5 kartus pigesnės nei Lietuvoje, Batumi 15-20 eur. kambaris su pusryčiais
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų