• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atkurtas Seimo informacinių sistemų veikimas

papildyta 14.00 val.

Seimo kanceliarijos informacinių sistemų veikimas atkurtas. Šiuo metu teisėkūros procedūros Seime gali vykti įprasta tvarka, teigiama pranešime.

Seimo kanceliarijos informacinių sistemų veikimas atkurtas. Šiuo metu teisėkūros procedūros Seime gali vykti įprasta tvarka, teigiama pranešime.

REKLAMA

Kai kurios Seimo informacinės sistemos nuo maždaug 8 val. buvo neprieinamos dėl audros nutrūkus elektros tiekimui ir po kelių valandų išsijungus tinklo kompiuterinei įrangai (tai nebuvo Seimo kanceliarijos įrangos gedimas ar kibernetinė ataka).

Seimo kanceliarija nagrinės šio sutrikimo aplinkybes ir priežastis.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad penktadienį užstrigo oficialus Seimo internetinis tinklapis, o taip pat ir Parlamento informacinės sistemos. 

Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija teigė, kad nepavyksta pasiekti jokios aktualios ir svarbios teisinės informacijos. 

REKLAMA
REKLAMA

„Nulūžo Seimo puslapis www.lrs.lt

Nepasiekiama informacija, kas vyksta Seime, kas sudaro Lietuvos valdžią, kada vyksta posėdžiai, kokie teisės aktai yra svarstomi bei yra yra priimti“, – rašoma asociacijos pranešime.

REKLAMA

Trikdžiai dėl elektros

Nuo penktadienio ryto neveikė Seimo tinklapis, vieša dokumentų paieška, vidinės informacinės sistemos, manoma, kad tai nutiko dėl elektros trikdžių.

„Mūsų specialistai sako, kad greičiausiai dėl elektros trikdžių nutiko ši situacija – tiesiog atsijungė linija, palaikanti mūsų sistemas. Neveikia nei vidinės sistemos, nei svetainė“, – BNS sakė Seimo atstovė spaudai Justė Radzevičiūtė-Laugalienė.

„Tikimės, kad per šiandien pavyks viską sutvarkyti“, – pridūrė ji.

Seimo atstovė taip pat sakė, kad iki pietų specialistai turėtų pateikti išsamesnės informacijos, dėl ko sutriko Seimo tinklapio ir kitų sistema veikla.

REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinio kibernetinio saugumo centro vadovas Rytis Rainys BNS teigė, kad centras informacijos apie incidentą neturi.

„Kibernetinės atakos požymių nėra, apie tai informacijos neturime, greičiausiai tai nutiko dėl elektros sutrikimo, mes dar patys tikslinamės tai su Seimo kanceliarija“, – teigė R. Rainys.

Jo teigimu, elektros sutrikimų penktadienio naktį būta ir daugiau, todėl greičiausiai Seimo sistemos neveikia dėl šios priežasties.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų