Atkeliauja orų permainos: viena diena išsiskirs iš kitų

Antradienį Lietuvoje debesys traukėsi į pietus, įsivyravo saulėti orai. Naktį procesas bus atvirkščias – debesys uždengs beveik visą šalį.

Tiesa, naktį kritulių tikimybė menka. Tuo metu dieną debesuotumas permainingas, vakaruose gali būti kritulių.

(32 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pavasaris sostinėje

Kadangi naktį bus nemažai giedro dangaus, naktį vyraus 1–3 laipsniai šalčio, net prie jūros kurį laiką bus menkas šaltukas, bet ten greitai grįš 1–3 laipsnių šiluma. Dieną bus iki 1–3, pietuose galbūt 4–5 laipsnių šilumos.

Kitaip tariant, artimiausią parą Lietuvoje bus labai ankstyvas pavasaris. Žemiausia temperatūra naktį 1–3 šalčio, daug kur plikledis, vietomis rūkas, galima menkutė lijundra. Dieną vakaruose kai kur menki krituliai. Oras šils iki 1–3, pietuose 4–5 laipsnių šilumos.

Per kitas dvi paras pavasaris atsitrauks. Ketvirtadienį iš šiaurės atkeliaus ir vėsesni orai bei mišrūs krituliai – sulauksime ir negausaus lietaus, ir šlapio sniego. Visgi tų kritulių bus labai nedaug. Naktį rytinėje šalies pusėje bus nuo 0 iki 2 laipsnių šalčio, rytinėje – nuo 0 iki 2 šilumos.

Dieną šils iki 1–3 laipsnių šilumos. Penktadienį ir toliau mūsų link oras keliaus iš šiaurės. Ir naktį, ir dieną tai šen, tai ten vis pasnyguriuos, naktį visur bus apie 4–6 laipsnius šalčio, dieną vyraus 1–2 laipsniai šilumos, kai kur liks vos žemiau 0.

Žvelgiant toliau ir plačiau, galima pasakyti, kad pavasario atsitraukimas užtruks tikrai ilgiau nei savaitę ir apims ne tik Lietuvą, bet ir kaimyninius kraštus. Todėl kaimyninėje Baltarusijoje sniegas tirps dar lėčiau, nei tirpo Lietuvoje, ir į Nemuno bei Neries upių baseino upes bei upelius jo pateks labai mažai. Dėl to viską šluojanti potvynio banga iš kaimyninės šalies tikrai neatsiris, galima nesitikėti. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų