naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atkaklus tauragiškis į teismą vaikšto kaip į darbą

Buvo kiaušiniais apsvaidęs vyr.prokuroro kabineto langus

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ

Tauragėje ir už jos ribų žinomas kovotojas už teisybę pensininkas su aukštuoju išsilavinimu Martynas Virkietis tęsia kovą. Tiesa, šįkart ne savo noru. Į teismą privataus kaltinimo tvarka jį padavė vienas jo „amžinų“ priešų – Sigitas Kancevyčius. Užbėgdamas įvykiams už akių, M.Virkietis jau dabar save įvardina nukentėjusiuoju ir kviečia visuomenę ateiti į šį teismo posėdį. Ar teismo posėdis įvyks, neaišku, nes jam vadovauja teisėja Daiva Žebelienė, ir M.Virkietis greičiausiai reikalaus jos nušalinimo.

 Kviečia dalyvauti

 Praėjusią savaitę M.Virkietis platino kvietimus: „Sausio 9 d. (ketvirtadienis) 10 val. (...) vyks teismo posėdis dėl šmeižimo. Pareiškėjas S.Kancevyčius – Tauragės bibliotekos direktorius prašo teismo priteisti 5000 Lt neturtinės žalos iš manęs, M.Virkiečio. Dalyvaudami teisme prisidedame prie teisingumo atstatymo Lietuvoje“. Su tokiu kvietimu jis atėjo ir „Tauragės kurjerio“ redakciją. Vyras prašė, kad spaudoje apie šį teismo posėdį būtų pranešta iš anksto.

– Aš teismų jau esu pripažintas nukentėjusiuoju, įrodyta, kad mane šmeižė ir žemino tas pats S.Kancevyčius. Bet dabar jis griebiasi dar kitokios įmantrybės, nori prisiteisti neturtinės žalos. Esą jam pablogėjo gyvenimas šeimoje. O iš kur aš turiu pinigų gauti? Jau ir taip iš mano pensijos teismai baudas skaičiuoja, – kalbėjo M.Virkietis, kilnodamas atsineštų dokumentų šūsnis.

REKLAMA

Kaip ir anksčiau, M.Virkietis baksnoja į senas istorijas, kurioms ne mažiau kaip 10 metų.

 Teisėja – prokuroro, kurį įžeidė, žmona

 Jis kažkodėl nutylėjo, kad baudžiamosios bylos, į kurios nagrinėjimą kviečia, posėdžiui vadovaus teisėja D.Žebelienė, dar vieno jo „amžino“ priešo – vyriausiojo prokuroro Gražvydo Žebelio – sutuoktinė. Jam M.Virkietis irgi moka teismo paskirtą baudą. Teisybės ieškotojas buvo teismo pripažintas kaltu dėl valstybės pareigūnų (vyriausiojo prokuroro ir prokuroro padėjėjos) įžeidimo. Šilalės rajono apylinkės teismas tuo pačiu nuosprendžiu M.Virkietį pripažino kaltu ir dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Tad bausmes subendrinus valstybei pensininkas turi sumokėti 15 MGL dydžio (1950 litų) baudą. Iš apkaltinto vyro priteista ir nukentėjusiųjų prašyta neturtinė žala: Jolitai Latanovienei M.Virkietis turi sumokėti 500 Lt, o G.Žebeliui – 1500 Lt.

REKLAMA

 

Pereinama prie baudžiamosios atsakomybės

 

Ši byla paremta 2012 metų kovo 29 dienos įvykiu. Tada M.Virkietis prie Tauragės prokuratūros pastato eilinį kartą surengė piketą ir, kaip įpratęs, atsinešė žalių kiaušinių dėžutę. Jais kaltinamasis apsvaidė vyriausiojo prokuroro G.Žebelio darbo kabineto langus ir išvadino prokurorą „nusikaltėlių valdžioje stogu“. M.Virkietis taip elgėsi jau ne kartą, bet iki šiol savo piketais ir aštriais pasisakymais internete garsėjantis pensininkas buvo baudžiamas tik administracine tvarka. Šįkart imtasi griežtesnių priemonių išsišokėliui sutramdyti. Dabar jį nubausti baudžiamąja tvarka siekia ir M.Virkiečio komentaruose internete nuolatos minimas S.Kancevyčius. „Tauragės kurjeriui“ bibliotekos vadovas yra sakęs, kad sieks, jog šmeižikas būtų nubaustas ir komentarai bei nuolatinis viešas užgaudinėjimas liautųsi. Tąsyk S.Kancevyčius stebėjosi, kad į teismą dėl įžeidinėjimo nesikreipia kiti M.Virkiečio nuolat ujami tauragiškiai. Galbūt, jeigu teismas pasisakys jo naudai, paskui paseks ir kiti įžeistieji.

REKLAMA

 

Teismo esmė

 

Dėl vieno iš komentarų, parašytų 2013 m. gegužės 13 d. savaitraščio internetiniame puslapyje po publikacija „Kapitonai“ S.Kancevyčius kreipėsi į policiją. Pastarasis šiame komentare minimas tarp kitų žinomų tauragiškių, kurie, M.Virkiečio nuomone, yra „Tauragės valdžioje dirbantys nusikaltėliai“. Esą jie išvengė baudžiamosios atsakomybės už dokumentų klastojimą ir neteisėtą lėšų pasisavinimą. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Netrukus tyrimą prokuratūra nutraukė, o pareiškėjui S.Kancevyčiui rekomenduota į teismą dėl šmeižimo kreiptis privataus kaltinimo tvarka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų