Ašoklienė: apie trečiąją bangą kalbėti dar anksti, tačiau yra nerimą keliančių signalų

Apie trečiąją koronaviruso bangą kalbėti dar anksti, tačiau stebimi tam tikri nerimą keliantys signalai, žurnalistams pirmadienį sakė vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė.

„Situacija yra susijusi su tuo, kad mes matome, jog naujų atvejų skaičiaus kritimas yra sustojęs, naujų atvejų skaičius nebekrenta taip greitai, kaip buvome įpratę. (...) Labiausiai nerimą kelia teigiamų tyrimų procentas, kuris išaugo. Prieš savaitę turėjome 7,1 proc., o dabar turime 7,8 procento“, – teigė ji.

Anot epidemiologės, nors pastarųjų dviejų savaičių naujų atvejų rodiklis 100 tūkst. gyventojų, palyginti su praėjusios savaitės duomenimis, yra mažesnis, tačiau pastarųjų septynių dienų naujų atvejų vidurkis yra panašus į tą, kuris buvo prieš savaitę.

„Apie trečiąją bangą kalbėti yra ankstoka, tačiau (...) tai yra tie signalai, kurie kelia nerimą“, – kalbėjo L. Ašoklienė.

Epidemiologės teigimu, tokia sergamumo situacija susijusi su gyventojų mobilumu, atsiradusiu po karantino sąlygų atlaisvinimo.

„Per praėjusią savaitę gyventojų mobilumas išaugo ir praktiškai grįžo į prieškarantininį laikotarpį, tai labiausiai ir kelia nerimą. Mobilumo pokyčius mes jau stebime nuo praėjusio pirmadienio – žmonės pradėjo judėti daugiau, praktiškai visomis savaitėmis dienomis mobilumo padidėjimas yra išlikęs“, – sakė ji. 


Rašyti komentarą...
P
Piktas
2021-02-22 15:09:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek sumokėjo tai "ekspertei"!?
Atsakyti
-2

O
O rudeni
2021-02-22 15:10:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bus ketvirta ir taip iki 2025m,spauda raso
Atsakyti
-4

G
Geda
2021-02-22 14:57:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jou gana meloti
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų