• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prireikus pasikeisti asmens tapatybės kortelę ar pasą neįgaliesiems, ligoniams ar juos slaugantiems žmonėms kyla klausimas, kaip tai padaryti. Nuo šios vasaros pabaigos tapatybės dokumentams nebereikia teikti nuotraukos - fiksuojami asmens biometriniai duomenys: veido atvaizdas ir pirštų atspaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Neįgalųjį tektų gabenti į migracijos skyrių šiems duomenims paimti. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus vadovė Danguolė Skaburskienė informavo, kad Šiaulių apskrities policijos komisariatas įsigijo dvi mobilias biometrinių duomenų registravimo įrangas. Su šia įranga vykstama pas nevaikštančius žmones į namus - jiems palengvinamas dokumentų rengimas.

REKLAMA

Per kelis mėnesius Migracijos skyriaus darbuotojai su mobilia biometrinių duomenų registravimo įranga aplankė apie 30 nevaikštančių apskrities gyventojų, kuriems prireikė asmens tapatybės dokumentų. Įranga nuskenuoja žmogaus atvaizdą ir jo pirštų atspaudus, registruojamas elektroninis parašas. Jei dėl neįgalumo lygio kokių nors duomenų gauti negalima, įranga šią informaciją taip pat užregistruoja.

REKLAMA
REKLAMA

Asmens tapatybės kortelė kainuoja 80, pasas - 100 litų. Neįgaliesiems kortelė išduodama nemokamai, pensininkams ir vaikams tenka mokėti pusę kainos. Pasak D. Skaburskienės, neįgaliajam ar nevaikštančiam ligoniui prireikus asmens tapatybę patvirtinančio dokumento pakanka paskambinti į Migracijos skyrių ir paprašyti atvykti užregistruoti duomenis.

Europos Sąjungos valstybės kelionės dokumentu pripažįsta asmens tapatybės kortelę, todėl vykstant į šias šalis užtenka minėto dokumento. Vykstantis ne į Europos Sąjungos valstybes pilietis turi turėti pasą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų