REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentui Gitanui Nausėdai koją pakišo berniukas – per jį prezidentas įkliuvo į interneto veikėjų provokaciją. Nes Nausėda pasveikino „Mellstroy“, kuris yra garsus baltarusių tinklaraštininkas, darantis transliacijas internete. Tik jo kuriamas turinys švelniai tariant ne koks. Sulaukęs sekėjų priekaištų ir spaudimo, kad berniukas atliko užduotį ir gavo prezidento sveikinimą, „Mellstroy“ jau keičia dainelę ir žada sumokėti žadėtus 2 milijonus dolerių berniukui iš Lietuvos. 

Prezidentui Gitanui Nausėdai koją pakišo berniukas – per jį prezidentas įkliuvo į interneto veikėjų provokaciją. Nes Nausėda pasveikino „Mellstroy“, kuris yra garsus baltarusių tinklaraštininkas, darantis transliacijas internete. Tik jo kuriamas turinys švelniai tariant ne koks. Sulaukęs sekėjų priekaištų ir spaudimo, kad berniukas atliko užduotį ir gavo prezidento sveikinimą, „Mellstroy“ jau keičia dainelę ir žada sumokėti žadėtus 2 milijonus dolerių berniukui iš Lietuvos. 

REKLAMA

Apie tai, ko dar sulauksime prieš rinkimus, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja visuomenininkas Arūnas Valinskas ir viešųjų ryšių ir komunikacijos specialistas Linas Kontrimas. 

Kaip vertinate šį kilusį skandalą?

A. Valinskas: Nevadinu to skandalu, nes čia nieko tokio ypatingo, nebent oponentai pradės aiškinti, kad čia blogai. Aš norėčiau jus pataisyti – ne berniukas išdūrė Prezidentą, o Prezidentas galų gale išsidūrė su tais berniukais, nes pas jį jie vis prieidavo. Tokius dalykus aš vadinu pakankamai makabriškai – tai yra politinė vaikų išnaudojimo sistema, savotiška politinė pedofilija. Žmonės norėdami, nežinau kodėl, labai tą dalyką eskaluoja. Jeigu tau vaikas paprašė kažką pasakyti ir tu sakai tai su vardu, tai tu pagalvok, ar tai daryti, nes gal paaiškės, kad tai koks nors teroristas iš Čečėnijos ar iš kur nors kitur ir visas pasaulis juoksis. 

REKLAMA
REKLAMA

Šitam dalykui turėtų būti tarnyba Lietuvoje, kuri, net jeigu ir yra, nieko nedaro, nes tai Prezidentas nuvažiuoja pas antivakserius picos valgyti, tai dar kažkur, tai apsimeta, kad nežinojo. Tai yra pastoviai pasitaikančios situacijos, kurios nedaro garbės, visų pirma, Prezidento tarnybai, Prezidentūrai. Prezidentas gali būti lengvai papušęs, bet jį turi prižiūrėti.

REKLAMA

Ar įmanoma nuo tokių situacijų apsisaugoti?

L. Kontrimas: Jeigu natūraliai neturi tam tikro komunikacinio gebėjimo, pavyzdžiui, sukurti situacijas, kuriose tas vaikas atsiranda natūraliai, bet, jeigu yra režisūra ir ji nepavyksta, ji anksčiau ar vėliau atveda prie šitų kuriozų. Tarnybos ir yra tam, kad apsaugotų formą. Turinį turi kurti komanda arba asmenybė. Turinio kūryboje matome, kad jie visi klumpa, todėl, kad lenda arba edukacijos spragos, arba yra per daug įsijaučiama, kad viskas valdoma ir bus gerai. Nepaisant visų kritikų, aš į šitą situaciją žiūriu su šypsena – man šis atvejis nėra skandalas. 

REKLAMA
REKLAMA

Gal sakyčiau yra skandalingiau tai, kad, tiesą sakant, žiūrint į visą rinkimų kampaniją – nėra įvykių, vien liapsusai. Toks įspūdis, kad kažkoks burtininkas, vienas patarėjas yra visų ir sako: „Politikai, nedarykit kampanijos, darykit kliurkas ir bus geriausiai, nes niekam nebeįdomu.“ Gal yra toks liūdnesnis dalykas, kad mes ir vėl turime aptarinėti gana menką dalykėlį, užuot svarstę apie tai, kas yra Prezidento Nausėdos pagrindinė perrinkimo gairė. Arba jam reiktų duoti patarimą, kad liautųsi bandyti įtraukti tuos vaikus. Iš tikrųjų, vaikai politinėje propagandoje yra kaip prieskonis, kurio padauginus, patiekalas išeina labai prastas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turbūt daugumai lietuvių šis tinklaraštininkas nebuvo žinomas anksčiau?

L. Kontrimas: Pas mus irgi pilna visuomenėje žmonių, kurie išgirdę keiksmažodį žiūri kaip į didvyriškumą. Tai Baltarusijoje šis tinklaraštininkas yra toks ir didvyris – jis moterį eteryje galėtų sumušti ir pacanai tada jį laiko kietu. Niekad nemačiau tikro vyro, kuris kietu vaidintų pažeminęs moterį, visi buvo – atsiprašau už žodį – degradai, o normalūs vyrai kaip tik darytų vaizdo įrašus su moters aukštinimu ar kažkokiu pagyrimu.

Ar balsuojantiems už valdžią yra iš ko pasirinkti?

L. Kontrimas: Žinokit, būtų, net jeigu eitų Arūnas Valinskas ir tai būtų įdomiau (juokiasi). Turiu omeny, kad mums reikia kurti tokią aplinką, kad žmonės sakytų, jog nori ateiti balsuoti ir pasakytų, kas yra blogai tam, kad tie, kurie dalyvauja politikoje, bent sudrebėtų. Iš principo, dabar renkamės ne iš to, ką norime, o iš to, ką pasiūlo, o ta pasiūlytojų armija vis mažėja.

REKLAMA

A. Valinskas: Manau, kad šitoje vietoje Prezidentas yra geresnėje situacijoje, nes į komercines televizijas jis gali leisti sau tiesiog neiti, o jeigu bus visuomeninio transliuotojo debatai, tai jis vis tiek turės ten prisiversti nueiti ir pabūti – turi teisę rinktis su kuo diskutuoti, su kuo ne. Yra A lyga ir B lyga, kurioje ateis kelti triukšmo – ar galite įsivaizduoti, kad vienoje diskusijų erdvėje būtų Tutkus ir Nausėda? Neįmanoma, bet visko pasitaiko.

Piliečių veidrodis yra politinės jėgos – partijos. Kaip atrodo Prezidento rinkimai, kai svarbiausią politinę lyderystę turintys Socialdemokratai nusprendžia, kad pataupys, nedalyvaus ir eis tik į Seimo rinkimus arba į Europos Parlamentą. Šitoje šviesoje juokingai atrodo ir Ingrida Šimonytė, su visa pagarba jai, kai pasako, kad nusprendžia dalyvauti tik todėl, kad dešiniosios pakraipos rinkėjai turėtų už ką balsuoti. Tu pasisiūlai, bet kovoja tavo įvaizdis, partija, bet ne tavo programa – apie ką mes galime kalbėti? Neatsidaro nė vieno galimo, tikro lyderio, kuris galėtų mesti iššūkį pakankamai silpnam Prezidentui.

Visą pokalbį pamatykite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

 

tv3.lt

Valinska yra gabus tik popsa prodiusuoti. o kaip politikas, ar politinis apzvalgininkas, jis yra niekas. bet, aisku, tenka padirbeti kad konservatoriai ir vel priimtu jo nelabai vykusi suneli i savo sarasa, nes kitaip vel be darbo liks. ir dar zinant, kad pes siu metu rinkimus, konservatoriai gali gauti maziau vietu, konkurencija ju sarase tik stipres
Arūnai tu sensti ir durnėji, ar gimei toks?
niekam neįdomi šito juokdario nuomonė...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų