Pirmajame susitikime su konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybe prezidentas Valdas Adamkus ministrus ragino pasverti kitų metų biudžete numatomus apkarpymus.

„Sudarydami jį (biudžetą - BNS), o jis nežada Lietuvai tokio gero gyvenimo kaip anksčiau, turime atidžiai įvertinti, ar visiems galima taikyti taupymo lygiavą. Ar iš palyginti menkai finansuojamos kultūros, jautrių socialinių reikalų lengva ranka nurėšime lygiai tiek pat, kiek ir iš kitų sričių?“ - klausė šalies vadovas.

Jo teigimu, esminis klausimas yra tas, ar „užsidarius kultūros leidiniams, regionų laikraščiams ir gerokai pabrangus knygų leidybai, nesumažės laisvo kultūringo žodžio sklaida ir jo galia“.

„Valstybės biudžetas nėra vien tik pajamų ir išlaidų skaičiai, tarp kurių reikia išlaikyti pusiausvyrą. Visų pirma tai yra priemonė, padedanti spręsti tas žmonių problemas, kurių jie vieni nepajėgūs įveikti. Tai - valstybės finansų sistema, atspindinti mūsų prioritetus ir apsisprendimą imtis pertvarkų“, - pastebėjo V.Adamkus.

Jis ministrų kabinetą ragino Lietuvai sunkiu metu dirbti „ne dėl įvaizdžio, bet dėl rezultato“.

„Lietuvos žmonės, patikėję dešiniosiomis ir liberaliosiomis politinėmis jėgomis, laukia politinio atsinaujinimo - protingos alternatyvos aštuonerius metus valdžioje buvusioms kairiosioms jėgoms“, - sakė V. Adamkus.

REKLAMA

Jis pabrėžė, kad šiam ministrų kabinetui „teks taisyti anksčiau valdžiusiųjų padarytas klaidas, nedaryti naujų ir imtis būtinai reikalingų pertvarkų, kurioms nesiryžo ankstesnės vyriausybės, tačiau nesugadinti to, kas buvo padaryta gerai“.

Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS - LKD) lyderio A.Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė darbą pradėjo gruodžio 9-ąją.

Vyriausybėje darbą pradėjo aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas, finansų ministras Algirdas Šemeta, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, kultūros ministras Remigijus Vilkaitis, socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Dagys, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, teisingumo ministras Remigijus Šimašius, ūkio ministras Dainius Kreivys, vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas, žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius.


Rašyti komentarą...
T
Teisingai
2008-12-17 19:15:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
pasakyta. Ir nėra ko kurti dar vienos ministerijos šitame ubagystės liūne.
Atsakyti
0

s
sodietis
2008-12-17 19:27:38
Pranešti apie netinkamą komentarą

Adamkus labai "gudrų" eilinį kartą vaizduoja
Atsakyti
0

A
Algis
2008-12-17 19:40:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aplamai tai ar krize ar ne krize,bet reikalai tai nekokie ir tiketis ko gero greiciausiu laiku negalima,optiomistiskai ziurint dar kokie 20 metu,bent jau kol dabartine politiku karta ismirs,turint omeny ir jauniausius.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų