Ar sumažins smurtą šeimoje pagalbos mygtukai?

Policija diegia apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje elektroninę sistemą bei ketina įsigyti pagalbos mygtukus, kurie būtų nemokamai išdalijami esamoms bei potencialioms smurto šeimoje aukoms. Policijos Rizikos valdymo ir vidaus kontrolės skyriaus ekspertas Vytautas Lamauskas „Žinių radijui“ sakė, kad ši idėja perimta iš Norvegijos kolegų, kuriems pagalbos mygtukai pasiteisino kovojant su smurtu šeimoje.

„Visos aliarmo sistemos principas yra toks, kad galimai ar esančiai smurto aukai, siekiant išvengti pakartotinės smurto apraiškos, bus duodamas, įvertinus pagal atitinkamą metodiką, pagalbos mygtukas, kurį galimai smurto aukai paspaudus gresiant pavojui, bus atitinkamai aktyvuojamas pagalbos signalas į policijos operatyvaus valdymo padalinius. Policijos pareigūnai, sėdintys prie monitorių ir matantys vieningą pajėgų valdymo sistemą, pamatys pagalbos šauksmą, į jį reaguos, pasiųs ekipažą, ir tuo pat metu matys, kas yra smurto auka, jos fizinę buvimo vietą, ir kokia potenciali grėsmė jai gresia – informaciją apie galimą smurtautoją“, - laidoje „Žvilgsnis“ kalbėjo V. Lamauskas.

REKLAMA

Vilniaus moterų namų direktorė Lilija Henrika Vasiliauskienė buvo skeptiškai nusiteikusi projekto atžvilgiu. Pasak jos, susisiekimas su policija tokiais atvejais nėra problema, tad pagalbos mygtukai, anot pašnekovės, būtų tik pinigų švaistymas

„Tai greičiausiai yra populizmas, tarpinstitucinio bendradarbiavimo stygiaus Lietuvoje apraiška. Mes kalbame su kitomis šalimis, kurių sistema yra kitokia, ir ten, pamatę blizgutį, bandome už labai ribotas lėšas įsigyti ir pernešti jį į tėvynę Lietuvą. (...) Bėda yra ta, kas atsitinka ir neatsitinka po skambučio“, - teigė ji.

V. Lamauskas atsakė, kad šiuo metu tik mokomasi dirbti su smurtu šeimoje, tad visos priemonės, siekiant jį pažaboti, yra tinkamos:

„Mūsų partneriai norvegai įrodė, kad tai yra pakankamai efektyvu, manau, kad mes po truputį einame į priekį. Be abejo, gal kai kur ir trūksta efektyvesnio bendradarbiavimo, (...) bet mes einame teisinga linkme. Manau, kad visos priemonės, skirtos šios problemos naikinimui, pasiteisina“, - kalbėjo V. Lamauskas.

Policija siekia įsigyti per tūkstantį elektroninių įrenginių, kuriais būtų galima pranešti apie smurto pavojų.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų