Ar dar saugu lipti ant ledo?

Šiuo metu ledas ant ežerų dar labai storas, tačiau, ledo storis ir ledo tvirtumas nieko bendro neturi. Tai reiškia, kad visi ekstremalios žvejybos mėgėjai turėtų susilaikyti ir nelipti ant ežerų, nes tai gali baigtis tragiškai.

34

Patikimiausias ledas būna žiemos pradžioje

Tvirčiausias ledas ant Lietuvos ežerų užsitraukia žiemos pradžioje. Ant jo galima laisvai lipti, čiuožti pačiūžomis.

„Ledo storis ir ledo tvirtumas – neturi nieko bendro. Pats patikimiausias ir tvirčiausias yra jaunas ledas. Įsivaizduokim, ruduo, vieną gražią naktį, pykšt, šaltis ir pradeda storėti ledas. Jis užsitraukia ir storėja, pasidaro geri 5 cm ir jis būna jaunas, reiškia lankstus, jį nelabai pramuši, bent jau neprasmuksi, gali ant jo čiuožinėti pačiūžomis“, – kalbėjo sinoptikas Naglis Šulija.

(34 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vandens telkiniai žiemą

Dabar ant ledo lipti pavojinga 

Kuo labiau priartėjame prie ateinančio pavasario šilumos, lietaus, tuo didesnė tikimybė įlūžti lipant ant ežerų.

„Taip yra todėl, kad lede esančiais mikrokapiliarais lietaus vanduo, kuris turi teigiamą temperatūrą, smelkiasi gilyn. Tuomet toks 20 -30 cm ledas lengvai sutrūkinėja į smulkias adatas ir jų būna pilnas visas ežero plotas, tad kai atsistoji ant tokio ledo, jis subyrą į košę. Tai yra labai pavojingas ledas. Ir dar kuo arčiau pavasario, tuo dažniau lis, ta šiluma kaitaliosis ir jis bus vis pavojingesnis“, – kalbėjo sinoptikas.  

Bet ar ant tokio ledo lipti galima?

Ant tokio ledo lipti, tikrai negalima.

„Ar ant tokio ledo lipti galima? Taip galima, tik parašius testamentą ir padavus meškeriotojo žmonai. Eik, brangusis, aš tavęs nelaikau, testamentą parašyk ir drožk meškerioti į sveikatą. Dažnai girdime, kad klastingas ledas pasiglemžė žvejo gyvybę, tačiau jis nėra klastingas žvėris laukiantis naivuolių“, – kalbėjo Naglis Šulija.

Ledo storis

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis Tauragno ežero ledo storis siekia 25 cm, sniego ant ledo nėra, jis yra tinkamai užšalęs. Totoriškių ežeras Trakuose taip pat yra užšalęs, jo ledo storis siekia 26 cm. Kauno marios – Darsūniškyje taip pat padengtos ledu, jis siekia 18 cm. Nemuną Nemajūnuose dengia ledas su properšomis, jos storis 8 cm. Nemuną Smalininkuose taip pat dengia ledas su properšomis, jo storis tik 5 cm. Kuršių mariomis ties Vente ir Nida plaukia dreifuojantis ledas.


Rašyti komentarą...
t
tadas
2017-02-23 15:39:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
antrasteje klausimas. atsakysiu zurnalistui - saugu. jei dar ko noresi paklausti, tai tu nesivarzyk - klausk.
Atsakyti
0

J
Je
2017-02-24 17:51:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
KvaIas klausimas. Nelygu vandens telkinys ir metrologinės sąlygos įvairiuose Lietuvos rajonuose. Dar neprasidėjo pavasaris, nėra saulės ir daugumoj ežerų saugu meškerioti ant ledo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų