• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už piktnaudžiavimą, dokumentų suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu, taip pat turto pasisavinimą Jonavos merui Mindaugui Sinkevičiui paskelbtas nuosprendis yra adekvatus ir teisingas, sako prokuroras.

Už piktnaudžiavimą, dokumentų suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu, taip pat turto pasisavinimą Jonavos merui Mindaugui Sinkevičiui paskelbtas nuosprendis yra adekvatus ir teisingas, sako prokuroras.

REKLAMA

„Aš prašau atmesti apeliacinį skundą, o nuosprendį laikyti pagrįstu“, – per Apeliacinio teismo posėdį trečiadienį sakė Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Darius Valkavičius.

Trijų teisėjų kolegija prioritetinę baudžiamąją bylą išnagrinėjo per vieną posėdį, verdiktas, atsižvelgiant į teisėjų atostogas ir užimtumą, bus skelbiamas rugsėjo 19 dieną.

Jonavos meras savo bylos nagrinėjime nedalyvavo, jo dalyvavimas nebuvo privalomas, jam atstovavo advokatas.

Pasak advokato, nuosprendis merui pažeidžia esminius lygybės prieš įstatymą principus – M. Sinkevičiaus veiksmai nebuvo pasiekę tokio pavojingumo lygio, kad būtina taikyti baudžiamąją atsakomybę.

REKLAMA
REKLAMA

„Apkaltinamasis nuosprendis priimtas neišsiaiškinus realios žalos. Jis (M. Sinkevičius – ELTA) neturėjo siekio piktnaudžiauti“, – sako advokatas. Jis taip pat prašo teismo apsvarstyt galimybę jo kliento veiką pripažinti mažareikšme.

REKLAMA

Į Seimą kandidatuojantis M. Sinkevičius kaltu yra pripažintas Kauno apygardos teismo nuosprendžiu, bet jis neįsiteisėjo, nes politiko advokatas jį apskundė aukštesnės instancijos teismui.

Kaip skelbta anksčiau, galimu būsimu premjeru anksčiau įvardytas M. Sinkevičius Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narių buvo išreitinguotas pirmuoju numeriu kandidatų sąraše. Tačiau politikas sulaukė nepalankaus teismo sprendimo ir buvo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo, turto pasisavinimo. Po pirmos instancijos teismo sprendimo LSDP lyderė Vilija Blinkevičiūtė patikino, kad M. Sinkevičiaus nebus partijos kandidatų į Seimą sąraše.

REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai sąrašo paskutinėje – 141 – vietoje atsidūręs M. Sinkevičius akcentuoja, kad teismo sprendimas yra apskųstas apeliacine tvarka. Todėl, pasak politiko, jo buvimas sąraše nekelia grėsmės socialdemokratų rinkimų rezultatams.

Rinkimai į Seimą vyks spalio 13 dieną.

Pirmos instancijos teismas skyrė baudą ir draudimą dirbti valstybės tarnyboje

ELTA primena, kad gegužės 27 dieną Kauno apygardos teismas Jonavos merui skirta 12,5 tūkst. eurų bauda, trejiems metams atimta galimybę dirbti valstybės tarnyboje. Meras savo kaltės nepripažino.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prokuroras Darius Valkavičius siūlė teismui skirti beveik dvigubai griežtesnę bausmę – 30 tūkstančių eurų dydžio baudą, o teisę būti išrinktam ir paskirtam į savivaldybės ar valstybės institucijų renkamas, skiriamas pareigas atėmimą skirti penkerių metų laikotarpiui. Prokuroras sutiko su nuosprendžiu ir jo neskundė.

Kauno apygardos teismas teigė, kad bausmė skirta mažesnė todėl, kad nuteistasis atlygino žalą, anksčiau nebuvo teistas, charakterizuojamas teigiamai, augina du mažamečius vaikus, dirba ir gauna pajamas. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nebuvo nustatyta.

REKLAMA

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų pagrindu M. Sinkevičiui pateikti kaltinimai dėl 2019–2023 m. Jonavos rajono savivaldybės administracijai galimai padarytos 1 tūkst. 487 eurų turtinės žalos.

Kaip teisme anksčiau paskelbė prokuroras, siekdamas išvengti asmeninių lėšų panaudojimo, tarybos narys M. Sinkevičius suklastojo 16 vienetų finansinių apskaitų, pateikė jas Jonavos rajono savivaldybės administracijai, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, padarė didelę neturtinę žalą savivaldybei, nes buvo pakirstas pasitikėjimas šia institucija.

REKLAMA

Bylos duomenimis, į avanso apskaitas buvo įtrauktas mėnesinis mokestis už „Telia Lietuva“ suteiktas ryšių paslaugas, susijusias su sutuoktinės realiai naudoto abonentinio numerio išlaidas, mėnesinis mokestis už „Telia Play“ internetinės televizijos išlaidas ir mėnesinis mokestis už savo asmeninėms reikmėms įsigytos įrangos – televizoriaus „Samsung“ – išlaidas. Minėti dokumentai buvo pateikti Jonavos rajono administracijai, siekiant pagrįsti avansu gautą išmoką, skirtą išlaidoms, susijusioms su tarybos nario veikla, kurios negalėjo būti atlyginamos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jonavos meras M. Sinkevičius, pernai kilus įtarimams dėl savivaldybės tarybos nario veiklai skirtų lėšų panaudojimo skaidrumo, paskelbė stabdantis narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje. Lietuvos savivaldybių asociacija yra laikinai sustabdžiusi M. Sinkevičiaus vadovo šioje asociacijoje pareigas.

ELTA primena, kad visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo daugybė savivaldybių.

Priklauso viskas nuo statuso , pažinčių , ir pinigų , jei viskas atitinka tai nekaltas , o jei neturi pinigų pažinčių tai gerovės valstybės teisėtvarka lengvai ras kaip į kalėjimą ikišt.
O kur kiti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų