Anykščių „SPA Vilnius“ teigia kėlusi abejonių dėl jos darbuotojų skiepijimo nuo COVID-19

Praėjusią savaitę nuo koronaviruso paskiepijus dalį Anykščių „SPA Vilnius“ darbuotojų, įmonė teigia pati kėlusi abejonių, ar tikrai jai tai priklauso pagal prioritetą.

„SPA Vilnius Anykščiai“ direktorė Giedrė Maumevičiūtė pabrėžė, kad vakcinacija vykdyta Anykščių rajono savivaldybės sprendimu. Ši, kaip ir kitos sveikatinimo įstaigos, šiuo metu nevykdo veiklos dėl karantino apribojimų. 

„Praėjusią savaitę gavome Anykščių rajono savivaldybės prašymą pateikti sąrašą visų įmonės darbuotojų, kurie sutiktų skiepytis. Kelis kartus teiravomės savivaldybės atstovų, ar tikrai patenkame tarp skiepijamų prioriteto tvarka, bet buvome patikinti, kad atėjo mūsų, kaip įstaigos, eilė darbuotojų vakcinavimui“, – pranešime spaudai tvirtino G. Maumevičiūtė.

Anot jos, savivaldybei buvo pateiktas visų sutikusių skiepytis darbuotojų sąrašas pagal sudarytą pirmenybės tvarką: nuo daugiausiai galimo sąlyčio su klientais turinčių iki administracijos darbuotojų, taip leidžiant specialistams įvertinti, kurie darbuotojai tikrai turi būti skiepijami. Tačiau kvietimą, pasak įmonės vadovės, gavo buvusieji visi sąraše.

„Nuoširdžiai tikime, kad tiek Anykščių, tiek visos kitos savivaldybės vakcinavimo procesą vykdo pagal numatytus įstatymus ir tvarkas, o įstaigos, gaunančios kvietimus pateikti sąrašus, tai atlieka sąžiningai, savalaikiai ir skaidriai, kaip tai padarėme ir mes, suprasdami vykdomo proceso svarbą visuomenei,“ – sakė G. Maumevičiūtė.

Praėjusią savaitę Anykščių rajono savivaldybės meras konservatorius Sigutis Obelevičius BNS teigė, kad gavus 600 vakcinų, maždaug dešimtadalis jų skirta sveikatinimo centro darbuotojų skiepams, o tai padaryta vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio nustatyta eiliškumo tvarka, prieš tai paskiepijus visas kitas rizikos grupes. Meras teigė tvarkoje pasigendantis logikos, nes savivaldybė, anot jo, mieliau rinktųsi skiepyti žemiau prioritetų eilėje esančius, tačiau kontaktų su kitais žmonėmis turinčius asmenis.

REKLAMA

„SPA Vilnius“ Anykščiuose turi sveikatos priežiūros veiklos licenciją, tad jos darbuotojams ministro įsakymu teikiamas prioritetas. A. Dulkys pabrėžė, kad skiepijant SPA darbuotojus pažeidimų nepadaryta ir sakė neabejojantis, jog artimiausiu metu pasiskiepys ir kitos prioritetinės grupės.

A. Dulkio įsakyme dėl COVID-19 vakcinacijos prioritetų pirmiausia numatyta skiepyti medikus, aukščiausios rizikos pacientus, slaugos ir globos įstaigų gyventojus bei darbuotojus, po jų eilėje įtraukti savanoriai ir „kiti asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai“.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepyti daugiau nei 57 tūkst. žmonių, abiem dozėmis – beveik 9 tūkstančiai.


Rašyti komentarą...
V
Vita
2021-01-22 14:52:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek galima rašyt viena ir ta patį.Juk nėra kitų temų.
Atsakyti
0

V
Vita
2021-01-22 14:52:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek galima rašyt viena ir ta patį.Juk nėra kitų temų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų