„Amžinų vadovų“ era baigėsi: prezidentė žada būti negailestinga

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sieks riboti valstybės valdomų įmonių „amžinų vadovų“ kadencijas. Šalies vadovė siūlo įstatymų pakeitimus, kuriais numatoma valstybės įmonėse ir valstybei priklausančiose akcinėse bei uždarose akcinėse bendrovėse vadovavimą riboti iki dviejų kadencijų po penkerius metus.

Prezidentė teikia Valstybės ir savivaldybės įmonių bei Akcinių bendrovių įstatymų pataisas, kuriose numatyta, kad bendrovių vadovai dirbtų ne daugiau nei 10 metų iš eilės. Pataisos teikiamos po to, kai žiniasklaidoje paskelbta, kad valstybei priklausantys „Lietuvos geležinkeliai“ dalino paramą su politikais susijusioms įstaigoms, vykdė neskaidrius pirkimus.

„Prezidentė Dalia Grybauskaitė tęsią viešojo sektoriaus skaidrinimą, siūlydama nutraukti amžinų vadovų tradicijas“, - trečiadienį spaudos konferencijoje teigė prezidentės patarėja ekonomikos klausimais Lina. Antanavičienė.

Vadovai susigyvena su politikais

Anot patarėjos, D.Grybauskaitės nuomone valstybės įmonės negali būti giminių įdarbinimo agentūromis, partijų maitinimo piniginėmis ar užuovėja politikams, kokiais tapo „Lietuvos geležinkeliai“. Šalies vadovės teigimu, nepakeičiami vadovai susigyvena su politikais, tampa neprincipingi, neskaidrūs ir valstybės interesus iškeičia į atskirų partijų ar politikų naudą.

„Ryškiausiu neefektyvaus akcinių bendrovių valdymo ir partinio įdarbinimo pavyzdžiu jau tapo „Lietuvos geležinkeliai“, atnešę valstybei milijoninius nuostolius ir padarę žalą šalies reputacijai. Todėl prezidentė siūlo įvesti ribotas vadovų kadencijas kaip papildomą saugiklį nuo korupcijos, nepotizmo, piktnaudžiavimo tarnyba“, - teigė L.Antanavičienė.

Tikimasi, kad įstatymo pataisos galios nuo liepos 1 dienos. Tokiu atveju mažiau nei 5 metus dirbančiam vadovui pirmoji kadencija bus pradėta skaičiuoti nuo įstatymo įsigaliojimo dienos, daugiau nei penkerius, bet mažiau nei dešimt metų dirbančiam vadovui bus pradėta skaičiuoti antra kadencija, o daugiau nei dešimtmetį vadovaujantis vadovas galės dirbti dar metus.

 

 


Rašyti komentarą...
P
Petras
2017-01-11 11:33:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidentė šiuo atveju teisi ,tik rotacija gali pagelbėti prieš korumpuotus įsigalėjusius vietose valdininkus.
Atsakyti
0

P
Pikta
2017-01-11 11:45:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valio! Pagaliau pasibaigs aukso amzius.
Atsakyti
0

P
Pranas
2017-01-11 22:26:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai jeigu tai bus taikoma ir seimo nariams,o kaikurie iki mirties isbuna seime,cia yra korupcijos saknys.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų