REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Garsus video turinio kūrėjas Algis Ramanauskas interneto ir „YouTube“ kanaluose aptiko Seimo narės Agnės Širinskienės interviu. Rūtai Janutienei duotame interviu Seimo narė pavartojo rusišką terminą ir Baltijos valstybes pavadino Pabaltijo šalimis. Apie tai A. Ramanauskas plačiau papasakojo laidoe – „TOP 3“. 

Garsus video turinio kūrėjas Algis Ramanauskas interneto ir „YouTube“ kanaluose aptiko Seimo narės Agnės Širinskienės interviu. Rūtai Janutienei duotame interviu Seimo narė pavartojo rusišką terminą ir Baltijos valstybes pavadino Pabaltijo šalimis. Apie tai A. Ramanauskas plačiau papasakojo laidoe – „TOP 3“. 

REKLAMA

Daugiau apie tai laidoje – „TOP 3“.

„Pasiganęs po Janutienės [kanalą – aut. past.] aš randu Širinskienę sakant tai, kas yra grynai iš sovietinių istorijos vadovėlių. Tai yra labai išraiškinga detalė, kuri parodo, kad Širinskienė yra LTSR, tai yra sovokinis galvijas.

Širinskienė yra vienas iš rusifikacijos produkto simbolių, ji yra LTSR, ji yra lietuviškai kalbant – rusnia. Pabaltijo respublikos, supranti? Čia yra pribaltikos tiesioginis vertimas“, – teigė turinio kūrėjas Algis. 

REKLAMA
REKLAMA

Baltijos valstybes pavadino Pabaltijo valstybėmis

Algis Širinskienės klausė toliau. Ir tada Širinskienė pasakė dar vieną netikėtą mintį –  Lietuva su gėlėmis sutiko Rusijos armiją:

REKLAMA

„<...> Putinas ir karą pradėjo tikėdamas, kad visuomenė Rusijos armiją pasitiks su gėlėmis, kaip kažkada keturiasdešimtais metais Pabaltijos respublikose“, – pasakojo A. Širinskienė. 

„Ir iš jos teksto supranti, kad ji rimtai tiki, kad čia buvo Raudonoji armija sutikta su gėlėm“, – kalbėjo A. Ramanauskas. 

Agnė Širinskienė šį savo interviu puikiai prisimena. Pamena, ką ir kaip kalbėjo ir pasakojo Janutienei. Ji nori pateikti pasiteisinimą.

„Mano pasisakymo mintis buvo ta, kad Putinas investavo į tam tikrą Ukrainos aplinkos kūrimą, korupcinius santykius, tikėdamas, kad Ukrainoje jam pavyks sukurti grupę žmonių, kuri jį sveikins su gėlėmis, bet Ukrainoje to nepavyko padaryti. Stalinistinei Rusijai, savo laiku, Pabaltijyje tokius būrelius žmonių, pripažinkime, bet pavyko sukurti“, – komentavo Seimo narė. 

REKLAMA
REKLAMA

Širinskienė nepergyvena

Agnė nelabai pergyvena, ką ji ten sakė ir ką pasakė, nes juk svarbu ne ką sakai, o ką galvoji.

„Galime kaip norime vartoti, bet manau, kad esmę pasisakymo visi suprato“, – teigia. A. Širinskienė. 

Visgi Ramanauskas tokius pasiteisinimus atmeta:

„Ji retransliuoja tą rusofašistinę propagandą. Pabaltijo respublikos, net jei ir sutikti su ja, tai buvo tik vasaros pabaigoje, liepos galas, kai mes neva savanoriškai įstojome į Sovietų Sąjungą. Bet, kai ji kalba apie 1940-uosius, tai nebuvo jokių Pabaltijo respublikų, buvo Baltijos šalys. Ką tai rodo? Tai rodo, kad žmogus yra LTSR, ji augusi ant to ir ji net dabar neišsivaduoja iš tos terminijos“, – aiškina A. Ramanauskas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Politikė turėtų galvoti, ką šneka

Garsus kalbininkas Antanas Smetona, kuris žino visus žodžius bei jų kelius į mūsų žodyną, nieko gero apie Pabaltijį pasakyti negali.

„Pabaltijys buvo vartojamas sovietų imperijos. Iš pradžių sakė severnyi kraj, o dabar sako – pribaltika“, – teigia kalbininkas. 

Jei seni sovietiniai išsireiškimai išsprūsta iš eilinių piliečių burnų, tai iš to nereikia daryti tragedijos. Bet kiti kalbos vartojimo standartai taikomi politikams, žurnalistams ir kitiems viešiems asmenims. 

„Ponia Širinskienė nėra šiaip mergaitė, ji yra politikė, žymi politikė, todėl ideologemų vartojimas jos kalboje, kaip politikės, visada turi būti smarkiai apgalvotas. Ramanausko pasipiktinimas yra teisėtas“, – sako A. Smetona. 

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA: 

Laidą „TOP 3“ žiūrėkite pirmadienį – penktadienį 21:00 per TV3 televiziją. 

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TOP 3“.

tv3.lt

Aš p.Agnę vertinu labiau nei tą nepraustaburnį - jam iki p.Agnės mentaliteto kaip kiaulei iki mėnulio.
Tam ramanauskiui Širinskienes proto lygio per Amžių amžius NEPASIEKTI
Deja, bet algiuko atvejo medicina jau bejėgė...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų