Premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius pareiškė nepritariantis Seimo sprendimui neskirti Laisvės premijos Sąjūdžio įkūrėjui, buvusiam Aukščiausiosios Tarybos - Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui.

 

„Visi politikai, nepaisant partijų programų ir ideologinių skirtumų, savo sprendimus turi grįsti ne emocijomis, o vadovaudamiesi istoriniu sąmoningumu ir objektyviais mūsų laisvės kovos faktais“, – pranešime spaudai sakė Vyriausybės vadovas.

Anot A. Butkevičiaus, niekas negali nuvertinti ar paneigti itin reikšmingo V. Landsbergio vaidmens, siekiant Lietuvos laisvės ir atkuriant valstybingumą.

„Neužilgo minėsime rūsčiąją Sausio 13 - ąją, nuo tos mūsų išbandymų dienos prabėgo jau 25-eri metai. Pasitikime šią dieną susitelkę ir vieningi – kaip nepriklausomybės gynimo barikadose. Pademonstruokime įgytą politinę brandą. Apmąstykime nueitą laisvės kelią ir deramai pagerbkime valstybingumo kūrėjus“, – pabrėžė premjeras.

A. Butkevičius kreipėsi į Seimo valdybą, ragindamas parlamento narius atsisakyti subjektyvumo bei nereikalingo politikavimo, ir paragino Seimą sugrįžti prie šio klausimo.

REKLAMA

Antradienį Seimas daugiausia valdančiųjų socialdemokratų ir darbiečių balsais nepritarė Laisvės komisijos sprendimui šią premiją skirti V. Landsbergiui. Po šio sprendimo daugelis komisijos narių atsistatydino. Šiemetinė premija gali likti niekam neįteikta.

Seimas ketvirtadienį kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją prašydamas išvados, kaip elgtis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, komentuodama sprendimą, savo aiškios pozicijos neišsakė - anot jos, nei laisvės, nei istorijos nesuklastosi. Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sako, jog Laisvės premija turi tekti pirmajam faktiniam nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovui V.Landsbergiui.

Laisvės premija siekia 5 tūkst. eurų. Ji teikiama kasmet sausio 13-ąją per iškilmingą Laisvės gynėjų dienos minėjimą.

 


Rašyti komentarą...
d
dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
2015-11-28 18:36:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Algirdas Butkevičius išbarė Seimą dėl Laisvės premijos V. Landsbergiui"
Daryciau prielaida, kad ponas Algirdas Butkevicius nezino kur gyvena ir ka daro. Esme tame, jeigu save laikome demokratiska valstybe, o tai teigiame kada reikia ir kada ne, tai turetu zinoti, kad istatymu leidziamoji ir vykdomoji valdzios pagal LR Konstitucija yra ATSKIRTOS ir bet koks skuodimas i Seima balsuoti traktuotinas, kaip Konstitucijos sulauzymas ir demokrtijos paniekinimas. Turetu ponas Butkevicius suprati, kad ne vyriausybe ar jos pirminkas kontroliuoja Seima, o atvirksciai, Seimas kontroliuoja Vyriausybe.
Taigi kritika Seimo atzvilgiu is Vyriausybes puses atrodo netinkamai, nekorektiskai, t.y. kisimasisn ten kur nepriklauso kistis. Siuo atveju eilinis pilietis turi daugiau teisiu!, gali kritikuoti Seima, Vyriausybe ir net pacia pacia prezidente is komunistines partskolos. Taigi pona Butkeviciu kaltiniu Konstitucijos lauzymu, demokratiniu vertybiu niekinimu ir jo toki neismanyma vertinu kaip Konstitucijos sulauzyma, priesaikos sulauzyma.
Atsakyti
-1

x
x
2015-11-28 20:56:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
isbark save alga seimunai pasikele sau pats irgi...o ka lansbergis jis ne politikoje ir nera toks jau nusipelnes :)
Atsakyti
-1

L
Lietuva
2015-11-29 11:46:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvos rytas blokuoja komentarus, kurie teigiamai atsiliepia apie Landsbergį. Ar čia demokratija? Jūs verčiate valstybės pamatus. Jums nesvarbu buvo Laisvės siekis. Kas jums Basanavičius, Kudirka, užkankinti, sušaudyti partizanai? Ne Landsbergis išvogė Lietuvą, o seimas. Netvarkė įstatymų, paliko landas vagims. Vogė patys ir nenubausti išliko. Ką Lietuvai gero padarė sysai, skardžiai? Kiek žūsta žmonių keliuose, išprotėję nuo degtinės. Pavertė ŽMONES ZOMBIAIS. AR PADĖJO ŽMONĖMS SĖDĖDAMI VALDŽIOJE? Ar išleido normalius įstatymus, ar parengė projektus kaip gelbėti žmones iš liūno, sukuriant darbo vietas. Ką jie padarė apart dejonių ir šaukimo ant vieni kitų?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų