Aiškėja, kaip šiemet atrodys Kauno Kalėdų eglė

Kaunas jau ruošiasi Kalėdoms. Unikaliomis eglėmis garsėjanti laikinoji sostinė ir vėl žada išsiskirti. Eglės kūrėjai sako, jog šįkart žaliaskarė patiks ir tradicinių eglių gerbėjams, ir ieškantiems įdomybių, mat šių metų eglės akcentas – mažuosius sukanti blizgi karuselė.

Praėjusių metų Kauno eglė stebino savo interaktyvumu, užpraeitais metas eglė atrodė, kaip baltas ir purus debesis. Ką jau kalbėti apie menininkės Jolantos Šmidtienės ekologišką iš plastiko butelių pagamintą ir smaragdine pavadinta Kauno eglę, kurios vardas įrašytas net Gineso rekordų knygoje. Šiais metais Kauną netradicinėmis eglėmis išgarsinusi menininkė norėjo estafetę perduoti kitiems kūrėjams, tačiau konkurse niekas nedalyvavo, matyt, pabijojo iškeltos kartelės, svarsto menininkė, tad ir šiais metais nebeliko nieko kito, kaip tik bendradarbiaujant su architektu suremti pečius ir netradiciniais sprendimais garsinti Kauną toliau.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Jau artėja Kalėdos

Kadangi sprendimas puošti eglę atsirado netikėtai, laiko pasiruošimui nebuvo tiek daug. Pasak dizainerės, eglutės projekto darbai turėtų prasidėti maždaug prieš metus, tad šįkart tenka suktis greitai. Eglutės kūrėjai atskleidžia, kad šiais metais žaliaskarė bus 16 metrų aukščio ir visą jos pagrindą sudarys tikros eglės motyvas. Tačiau kaip visuomet eglė bus išskirtinė ir tokia, kurioje bus galima būti, o ne tik grožėtis iš toli.

REKLAMA

Eglutės kūrimo darbai išsibarstę po visą Kauną: vieni lituoja, pjausto, lipdo konstrukcijas, kiti purškia laku ar klijuoja blizgučius.

Menininkė atskleidžia, kad šiais metais eglė bus ypač blizgi, žaislai, dekoracijos puošiami kilogramais blizgučių, kuriais pasak kūrėjos, šiais metais reikėtų dekoruoti ir namus. Na, o čia menininkės rankose, matote papuošimus iš kompaktinių plokštelių, kuriuos darbuotojai po vieną karpo ir kabina kaspinėlius. Kompaktinių plokštelių tokiems papuošimams sunaudota daugiau nei kelios dešimtys tūkstančių.

Eglutės kūrėjų komanda išties nemaža, didelį darbą atlieka architektas, apšvietimo specialistas, pažadėjęs, jog šiais metais bus naudojamos netgi išmaniosios šviesos, keičiančios eglės spalvą.

Unikali Kauno eglė bus įžiebta lapkričio 26 dieną.

Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų