A. Norkevičiui kelią į Kalėjimų departamento vadovus užkirto STT

Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį nusprendė uždarame posėdyje nagrinėti Artūro Norkevičiaus skundą Teisingumo ministerijai dėl nepaskyrimo į Kalėjimų departamento vadovo pareigas. Paaiškėjo, kad kelią į pareigas A. Norkevičiui užkirto Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) informacija.

Surengti uždarą procesą pasiūlė Teisingumo ministerijos atstovė Juliana Ostrouch-Brazdauskienė. Ji nurodė, kad byloje kilęs ginčas bus susijęs su įslaptinta informacija.

A. Norkevičius Kalėjimų departamento vadovo konkursą laimėjo pernai, tačiau direktoriumi nepaskirtas. J. Ostrouch-Brazdauskienė teisme sakė, kad ministrė, priimdama sprendimą dėl A. Norkevičiaus nepaskyrimo, rėmėsi STT informacija.

Pareiškėjas teigė, kad norėtų susipažinti su šia STT informacija.

„Aš norėčiau su šia medžiaga susipažinti, manau, kad svarbu, noriu žinoti“, – teismo posėdyje sakė A. Norkevičius.

Pagal posėdžių dalyvių pasisakymus galima spręsti, kad STT nėra išslaptinusi informacijos apie A. Norkevičių.

Teismui nusprendus surengti uždarą procesą, posėdis ilgai netruko.

„Teismas savo iniciatyva išreikalaus dokumentus, užklaus Teisingumo ministerijos, Specialiųjų tyrimų tarnybos“, – BNS sakė A. Norkevičius.

REKLAMA

Šioje byloje trečiuoju asmeniu patrauktas Kalėjimų departamentas. Jis prašo bylą nagrinėti be jo atstovų.

Kitas posėdis turėtų vykti kovo pabaigoje.

A. Norkevičius prašo panaikinti teisingumo ministrės Mildos Vainiutės įsakymą neskirti jo įstaigos direktoriumi, taip pat įpareigoti priimti jį į pareigas.

A. Norkevičius anksčiau teismo prašė sustabdyti naujai paskelbtą konkursą į šias pareigas, tačiau šis prašymas buvo atmestas. Vėliau Kalėjimų departamento vadovo konkursą laimėjo Robertas Krikštaponis.

Iš Teisingumo ministerijos A. Norkevičius prašo priteisti negautą darbo užmokestį bei 2 tūkst. eurų neturtinės žalos, kurią patyrė sumenkinus jo profesinę, dalykinę ir asmeninę reputaciją.

„Manau, kad teisingumo ministrės sprendimas neskirti į atrankos metu laimėtas Kalėjimų departamento direktoriaus pareigas yra neteisėtas, nepagrįstas, nemotyvuotas“, – BNS yra sakęs A. Norkevičius.

Jis įsitikinęs, kad „teisingumo ministrė, jo atžvilgiu priimdama neigiamą sprendimą, tačiau atsisakydama skaidriai įvardyti tokio sprendimo priežastis, sudarė visas prielaidas suabejoti jo kompetencija, profesine reputacija, taip pat – atrankos į valstybės tarnybą skaidrumu“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų