A.Kubilius sugėdino Seimo pirmininką: kažkam reikėtų išmokti skaičiuoti

Seimo pirmininko skaičiavimai dėl vaiko pinigų yra klaidingi, tikina konservatorius Andrius Kubilius. Jis pateikė skaičiavimus, kurie jo manymu, parodo, kad Viktoro Pranckiečio numatytos sumos yra klaidingos ir prasilenkia su logika.

Šiandien „Žinių radijo“ eteryje Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pasidalino mintimis, apie galimybę, kad vaiko pinigai siektų nuo 100 iki 150 eurų per mėnesį. Jo paskaičiavimai, kiekvieną mėnesį nepilnamečio tėvams skiriami pinigai valstybei kasmet kainuotų nuo 60 iki 70 milijonų eurų.

Kaip jie planuoja tai įgyvendinti?

Andrius Kubilius socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino paprasčiausiais aritmetiniais skaičiavimais. Kurie nurodo, kad Seimo pirmininko paskaičiavimai nėra teisingi.

„Kuo "valdžios (profesionalų) aritmetika" skiriasi nuo "mokyklinės aritmetikos"? Viktoras Pranckietis šiandien paskelbė džiugią žinią - valdžia planuoja, kad nuo kitų metų kiekvienam vaikui bus mokami "vaiko pinigai", kurie gali siekti iki 150 eurų kas mėnesį. Valdžios (profesionalų) aritmetika" yra tokia: "pasak parlamento vadovo, tokie vaiko pinigai valstybei kainuotų apie 60–70 mln. eurų kasmet“. Mokyklinė aritmetika" yra tokia: 150 eurų/mėnesiui dauginame iš 12 mėnesių ir dauginame iš vaikų iki 18 metų skaičiaus (pagal Statistikos departamentą - apie 500 000 vaikų) ir gauname: 150*12*500 000 = 900 000 000 eurų arba 900 mln. eurų per metus.

Gražaus pažado kaina: "Valdžios (profesionalų) aritmetika" - 60 mln. eurų. "Mokyklinė aritmetika" - 900 mln. eurų. Skirtumas tikrai nemažas - kažkam reikėtų pasikartoti pradinės mokyklos aritmetikos kursą. Žiniai: visos Valstybės biudžeto 2017 metų išlaidos - 10.56 milijardo eurų. V. Pranckiečio pagarsintas "vaiko pinigų" planas kainuotų beveik 10% visų biudžeto išlaidų! Norėčiau išgirsti Finansų ministro paaiškinimą, kaip jis planuoja tokį gražų ir taip brangiai kainuojantį valdžios pažadą įgyvendinti?“, - rašo A.Kubilius.

REKLAMA

Dar tarsis su Vyriausybe ir koalicija

Seimo pirmininko patarėja Dalia Vencevičienė BNS sakė, kad 100 - 150 eurų suma už kiekvieną Lietuvoje auginamą vaiką jo tėvams galėtų būti skiriama kiekvieną mėnesį iki kol vaikui sukaks 18 metų.

Pasak parlamento vadovo, tokie vaiko pinigai valstybei kainuotų apie 60 - 70 mln. eurų kasmet.

D.Vencevičienė teigė, kad dėl šio siūlymo bus tariamasi su Vyriausybe ir valdančiąja koalicija.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų