Seimo pirmininkas: vaiko pinigai turėtų siekti 100-150 eurų

Vaiko pinigai Lietuvoje turėtų siekti nuo 100 iki 150 eurų, sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Minimaliai tai šimtas eurų, (...) galbūt net iki pusantro šimto eurų. Tai būtų labai gerai pagal dabartines mūsų sąlygas“, - trečiadienį Žinių radijui sakė parlamento vadovas.

Jo teigimu, patirtis Lenkijoje rodo, kad didesnės išmokos už auginamus vaikus padidino gimstamumą, sumažino alkoholio vartojimą.

Seimo pirmininko patarėja Dalia Vencevičienė BNS sakė, kad 100 - 150 eurų suma už kiekvieną Lietuvoje auginamą vaiką jo tėvams galėtų būti skiriama kiekvieną mėnesį iki kol vaikui sukaks 18 metų.

Pasak parlamento vadovo, tokie vaiko pinigai valstybei kainuotų apie 60 - 70 mln. eurų kasmet.

D.Vencevičienė teigė, kad dėl šio siūlymo bus tariamasi su Vyriausybe ir valdančiąja koalicija.

Vaiko pinigai kitąmet galėtų siekti 30-60 eurų, sako ministras

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad svarstoma vaiko pinigus nuo kitų metų skirti visiems vaikams nevertinant šeimos pajamų, o šios išmokos dydis 1–2 vaikų šeimoms galėtų siekti 30 eurų, o didesnėms šeimoms – 50 ar 60 eurų už kiekvieną vaiką.

REKLAMA

Ministras BNS taip pat sakė, kad Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio įvardyta 100 – 150 eurų išmokos galėtų būti siekiama palaipsniui.

„Aišku, kad reikia artėti prie kiek galima didesnės išmokos, bet ne nuo 2018 sausio 1 dienos, reikia eiti palaipsniui. Link sumos, kurią paminėjo Seimo pirmininkas, reikės eiti palaipsniui, o ne iš karto, nes tiesiog tas nėra realu“, – trečiadienį BNS sakė L.Kukuraitis.

Jo teigimu, nutarus nepriklausomai nuo šeimos pajamų mokėti 30 eurų už kiekvieną vaiką 1-2 vaikų šeimose ir po 50 eurų už vaiką gausesnėse šeimose kitąmet tam reikėtų papildomai apie 180 mln. eurų.

„Norime didesnių sumų, bet viskas yra derybose, kol kas šios sumos (30 ir 50 eurų) yra įvardintos. Bet iš tiesų mes žiūrime, kad visos šeimos patirtų pokytį, gerėjimą, tai mąstome dar apie galimybę padidinti ne iki 50 eurų, bet iki 60 eurų šeimoms nuo trijų vaikų. (...) Kadangi kalbame apie visą mokestinę pertvarką, tai nėra taip, kad tas lėšas reikia tiesiog iš biudžeto paimti, šita suma įsikomponuoja komplekse“, – aiškino ministras.


Rašyti komentarą...
m
mindaugas
2017-05-17 13:01:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu tai ir vaiku dauges tik palaipsniui o reikia cia ir dabar o ne y siukslines metyt vaikus
Atsakyti
0

e
ema
2017-07-02 23:29:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
As uz pranckieti nors vienas seimo narys galvoja apie vaikus viskas juk kainuoja rubeliai maistas o dar kur seimos turi bedu pvz vyras neranda darbo o moteris augina vaikus 2 suma 43eur menesiui pasalpu negauna tai kaip pragyvent kai vaikai mazi o dirbt negali moteris prie vaiku vyras is vienkiemio dairosi darbo siaubas juk
Atsakyti
0

v
vite
2017-07-02 23:35:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na taip lietuvoj skurdas galetu kazka sugalvot koki darbeli per interneta neiseinant is namu mamytems vis butu siokia tokia nauda uzsidirbtu pinigelio
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų