Arkikatedroje tradiciškai vyko Velyknakčio liturgija. Kardinolas A. J. Bačkis Vilniaus ir Lietuvos pagrindinėje šventovėje ragino melsti taikos, taip pat atsiversti ir tikėti Jėzų.

Kardinolas priminė, kad Velyknakčio laukimas, tamsoje šviečiantys žiburiai primena mums, kad Jėzus nugalėjo tamsą ir prisikėlė.

Šv. Mišiose dalyvavo daug žmonių, taip pat aukštų šalies politikų, pareigūnų.

Šeštadienį, kuris ne visur vadinamas Didžiuoju, nusileidus saulei pradedamas švęsti Velyknaktis. Nakties tamsoje švenčiama iškilminga „nakties, šviesesnės už dieną“ liturgija, bažnyčiose susirinkę tikintieji apšviečia aplinką savo atsineštomis uždegtomis žvakėmis.

Šios nakties apeigų prasmė – prisipažinti esant kaltiems ir savo kaltėje, tamsybėje, pamatyti tikrąją šviesą, kuri nėra pastebima būnant dienoje, viduje manant, kad nesame nusidėję. Šių apeigų metu skaitoma ypač daug Šventojo Rašto ištraukų, kuriose pranašaujamas Mesijo atėjimas ir visus žmones atpirksianti dieviška, atsiduodanti meilė, giedamos psalmės. Velyknakčio kulminacija – prisikėlimo žinia. Nuo šio momento galima vėl groti vargonais, kas katalikų bažnyčiose yra draudžiama per Didįjį Tridienį.

„Tiesa negali būti primesta prievarta, tik drauge su meile. Meilė negali būti be tiesios, kaip ir tiesa be meilės“, – sakė Bačkis.

REKLAMA

„Tikroji tiesa bus atskleista ir taps Amžinojo teisėjo įrankiu. Ji nepavaldi piktiems sumanymams. Prisikėlusio Kristaus šviesoje pažvelkime į savo sąžines. Būtent taikos mūsų širdims, šeimoms, visuomenei reikia labiausiai melsti iš Dievo“, – sakė A. J. Bačkis.

„Dievo karalystės tiesa yra atnaujinanti, nes Dievas myli žmogų, kiekvienas yra jam be galo brangus. Atėjau ne teisiųjų šaukti, ne sveikų, bet ligonių, nusidėjelių, sakė Jėzus Kristus. Mūsų gyvenimas ir mintys turi būti pagal prisikėlusio Kristaus duotą žodį“, – sakė jis.

„Dievo meilė įveikia tamsą, Kristaus šviesoje žmogus yra išgelbėtas, nebent jis atmeta gelbstinčią Jėzaus auką kaip dieviškąją tiesą. Turime šaukti ir savo gyvenimu liudyti Jėzų. Atsiverskite ir tikėkite", – sakė jis.

„Eikite ir pasakykite, kad Velykų ryto džiaugsmas yra visų mūsų džiaugsmas“, – skambėjo jo  žodžiai.

„Suteik man tą malonę, kad kas kart vis stipriau tave mylėčiau. Kad tavo dvasios paimtas visur ją nešti stengčiaus“, – palaimintojo J. Matulaičio žodžius citavo A. J. Bačkis.


Rašyti komentarą...
A
Aleliuja
2012-04-07 22:53:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Su šventomis Velykomis visus visus. Tik tikėjimas ir Jėzaus Kristaus meilė visiems žmonėms gali išvesti mus iš nevilties, nuodėmės ir padaryti geresniais. Dalykimės gerumu su visais.
Atsakyti
0

A
Arnoldas
2012-04-08 07:17:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bes suaauges zmogus tai viesai nusisneka...graudu. Kalba pasakas kazkokias apie zyda ir gasdina vaikus.
Atsakyti
0

h
ha
2012-04-10 09:57:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
jus ne velykas savencias pagonys akli
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų