Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tokie valstybiniai projektai kaip Visagino atominės elektrinės (VAE) statyba turi būti traktuojami kaip visos šalies projektai, o ne priskiriami kokiai nors vienai partijai, įsitikinęs Seimo vicepirmininkas Algis Čaplikas.

REKLAMA

„Kol mes valstybei svarbius projektus “partizuosime„, tol ir gyvensime tokiame mėšle, kokiame gyvename dabar (...). Socialdemokratai nusprendė padaryti LEO LT, tada vieni sugriovė LEO LT, o socialdemokratų motyvas bus sugriauti “Hitachi„? Aš nenoriu taip mąstyti. Aš manau, kad pats projektas reikšmingas ir reikalingas Lietuvai (...), aš norėčiau, kad tai būtų Lietuvos projektas“, - trečiadienį interviu „Žinių radijui“ sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Liberalcentristų lyderio teigimu, nors energetikos projektų paketo pateikimas Seimui praėjo ramiai, kaip jis ir prognozavo, tačiau tik dabar prasideda tikrieji svarstymai.

„Manyčiau, nuėjus tokį kelią, atėjus praktiškai iki konkurso, ieškoti būdų sustabdyti projektus - neteisinga ir neprotinga. Reikia jį užbaigti“, - pabrėžė jis.

Paklaustas apie referendumo dėl VAE statybos organizavimą, A. Čaplikas klausė, kodėl apie jį nebuvo kalbėta anksčiau - prieš dvejus ar netgi penkerius metus. Jo manymu, dabar, iki projekto įgyvendinimo likus tiek nedaug laiko, reikia ieškoti susitarimo tarp partijų įgyvendinant VAE projektą.

„Reikia ieškoti sutarimo šitame projekte. Kiek mes galime energetiką “partizuoti„? Vienas projektas socialdemokratų, kitas projektas - “darbiečių„, trečias - konservatorių (...) Gal tai mažos šalies sindromas, gal dar nesame pribrendę tokiems projektams?“, - spėliojo jis.

REKLAMA
REKLAMA

A. Čaplikas taip pat mano, kad VAE projekto derinimas gali užtrukti ilgai, tačiau ragina Lietuvos gyventojus ir politikus nebekvailioti bei pritarti jam.

„Manau, kad atominę elektrinę statys dar ne vienas ir ne du Seimai. Tai yra 10-12 metų projektas. Jeigu jis nepavyks ar šis Seimas nepritars, ateis kitas Seimas ir vėl toliau spręs, ką daryti, kur nukreipti pinigus, bet jau ganėtinai daug mums kainavo vieno projekto sustabdymas, gal nebekvailiokim daugiau?“, - ragino A. Čaplikas.

ELTA primena, kad gegužės 17 d. Seimas po pateikimo pritarė energetikos projektų paketui - VAE, suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo statybų bei sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais įstatymų projektams.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų