A. Armonaitė: valstybės dalyvavimas bankų versle reikštų naujus mokesčius

Laisvės partijos lyderė, Seimo narė Aušrinė Armonaitė apie valdančiųjų planus įkurti valstybinį banką teigia, kad turime leisti veikti rinkai ir pritraukti naujų privačių bankų, o ne kurti valstybinius monstrus. 

„Valstybės dalyvavimas bankų versle reikštų naujus įsipareigojimus valstybei ir naujus mokesčius mums. 1 ar 2 mlrd. € būtų reikalingi steigiant konkurencingą valstybinį banką. Palyginimui – mūsų patvirtintos 2020 m. biudžeto pajamos – 11.454 mlrd. €. Mokesčių bazė Lietuvoje ir taip nėra maža, egzistuoja progresinis GPM tarifas, nemažas darbo vietos apmokestinimas Sodros mokesčiais. Taigi tie, kas mokesčius moka, niekada nepasakys „ak, kokie jie maži, galėčiau dar sumokėti, kad Karbauskis įsteigtų valstybinį banką“, – teigia A. Armonaitė. 

A. Armonaitė akcentuoja, jog finansinės pagalbos verslui instrumentų, tokių, kaip Invega ar Lietuvos verslo plėtros agentūra ir pan., konsolidavimas yra gera idėja, bet nevadinkime jos banku. 

„Dabar suprantu viena – tiek valdantieji, tiek Prezidentūra nori dalyvauti bankų versle. Kurti savo arba pirkti privatų. Ir tai mums reikš ne tik naujus mokestinius įsipareigojimus, bet ir naują terpę korupcijai ir naujo valstybinio monstro steigimą, prisidengiant mažutėlių interesais“, – kalbėjo Laisvės partijos lyderė. 

„Fintech vartai mums leidžia kviestis naujus žaidėjus, dalis, kurių – kaip Revolut – tampa bankais. O tai reiškia, kad mes, kaip bankų klientai, tik išlošiame – lankstesne ir greitesne sistema, mažesniais įkainiais ir pan. Tačiau mums konkurencijos reikia daugiau! Kurkime stabilią investicinę aplinką, kvieskime investuoti, neleiskime jadinskiams vyti jau veikiančių bankų, ir nereikės kurti valstybinių monstrų“, – teigia A. Armonaitė.

A. Armonaitė, Seimo narė. Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su autorių nuomone, už išsakytas mintis atsako autorius.


Rašyti komentarą...
A
Antiekspertas
2020-08-06 08:37:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Panele , Jūs esate absoliučiai NETEISI. Jūs tokiais neapgalvotais pasakymais atbaidote potencialius Jūsų rinkėjus. Pirmiausia pasikonsultuokit su rimtais specialistais, tuomet ir šnekėkit, arba Jūs esate remiama vykingų bankų ir atstovaujate jų monopolinius kolojininius interesus
Atsakyti
0

X
Xxx
2020-08-05 22:14:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laisvę kanapėm ir nebus ko bankan eiti. Problema iśsispręs. Armonaitė- Lietuvos išsigelbėnimas, aišku po anūko. Pažadų ir makaronų kabinimo metas.
Atsakyti
0

A
Aušrinei
2020-08-06 09:37:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaginos sausumas sukelia rimtesnių problebų
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų