Kaunietės pagalbos šauksmas: parodė sukrečiančias berniuko nuotraukas pas globėją gyvenantis vaikas – su mėlynėmis

Kaunietės 6 vaikų mamos Evelinos Geležiūnienės gyvenimas smarkiai pasikeitė, kai vieną dieną atėjusi pasiimti savo sūnaus iš darželio ji iš grupės auklėtojos išgirdo žinią – berniukas namie buvo skriaudžiamas ir jį išsivežė Vaiko teisių apsaugos specialistai. Išskirtinai laidai „Prieš srovę“ prabilusi moteris ne tik aprodė savo namus, kurių saugumas sukėlė įtarimų vaiko teisių gynėjams, bet ir papasakojo protu sunkiai suvokiamą istoriją.

Įtarimų auklėtojai sukėlė mėlynės ant vaiko kūno

Vaikų darželio auklėtoja pamačiusi mėlynes, užuot paskambinusi mamai ir paklaususi, gal vaikas kažkur užsigavo, surinko policijos ir vaiko teisių gynėjų numerius. Berniukas buvo skubiai išvežtas, o prokurorai ir prokuratūra jau metus laiko nebaigia tyrimo. Pirmus pusę metų mamai, kaip didžiausiai nusikaltelei iš viso buvo uždrausta matytis su vaiku, nors berniukas pats sakė, kad mama jo nemušė.

Evelinos žiniomis, berniukas už visai solidžią algą, beveik tūkstantį eurų per mėnesį, gyvena pas samdomą globėją. Visgi, labiausiai Eveliną piktina atvejis, kai susitikimo su vaiku metu ji ant sūnaus kūno pastebėjo smurto žymes, panašias į tas, kokias pastebėjo darželio auklėtoja ir prieš metus, kai iškvietė policiją.

REKLAMA

Lapkričio pradžioje atėjusi pasimatyti su savo sūnumi mama ant vaiko pilvelio pastebėjo mėlynę, o kai socialinės darbuotojos nurengė vaiką, paaiškėjo, kad jų yra ir daugiau – visas vaiko kūnas žemiau juosmens nusėtas kraujosrūvomis.

(25 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vaiko tesių gynėjų išmonė pribloškia: kabinėjosi net prie smulkmenų

Dvigubi standartai?

Evelina piktinasi ir klausia: ar buvo skubiai pradėtas ikiteisminis tyrimas, ar bent jau vaikas buvo paimtas iš globėjos namų taip, kaip prieš metus buvo atimtas iš mamos?

Laidos „Prieš srovę“ žurnalistai nutarė užsukti pas Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus l.e.p. vedėją Anželiką Vežbavičiūtę ir jos pasiteirauti apie šį atvejį.

Išgirdusi klausimą, kodėl nebuvo pranešta apie galimą smurtą policijai, kai vaikas buvo pas globėją, valdininkė sutriko ir kurį laiką nežinojo, ką atsakyti.

Ji taip pat pasimetė išvydusi oficialiame dokumente pačių socialinių darbuotojų užfiksuotas išvadas, kad vaiko kūnas būnant globėjų namuose buvo nusėtas mėlynėmis ir kraujosrūvomis.

Galiausiai valdininkė nusprendė, kad ne visi turi teisę žinoti, kas vyksta jos valdomoje įstaigoje.

„Tikrai neišnagrinėsime šito atvejo, buvo įvertinta, kad nėra grėsmės, buvo lygis nustatytas. Tikrai jums neaiškinsiu“, – nukirto A. Vežbavičiūtė.

Evelina klausia, ar Lietuvoje vaiko teisės vaiko nebegina, kai jis patenka pas globėjus? Kodėl nebuvo tikima mama, kai ji tą patį apie judrų vaiką sakė prieš metus?

„Dėl mamos situacijos, tai buvo vaikas apklaustas, buvo išsiaiškinta ir ikiteisminis tyrimas pradėtas, nes užteko duomenų pradėti ikiteisminį tyrimą ir jį vykdyti. Dabartiniu atveju mūsų specialistai vertino grėsmę ir ji nebuvo nustatyta. Nėra dvigubų standartų, tiesiog yra aplinkybės skirtingos“, – visas galimas versijas globėjos aplikoje atmetė A. Vežbavičiūtė.

Nesaugi aplinka?

Evelinos mama, berniuko močiutė Jadvyga įsitikinusi, kad užsigauti judrus berniukas gali būdamas tiek su močiute, tiek žaisdamas darželyje.


Rašyti komentarą...
Z
Zmogus
2018-12-18 22:13:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vienur raso 7 vaiku mama kitur 6 ismokit rasyti normaliai straipsnius
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų