Iš kauniečių šeimos atimti du mažamečiai vaikai dėl galimo smurtavimo prieš berniuką, jau grąžinti tėčiui. Tai patvirtino tv3.lt naujienų portalo šaltiniai bei Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovė spaudai Vaiva Arnašė. 

Kauniečių šeima atgauna vaikus (nuotr. tv3.lt)

Kauniečių šeima atgauna vaikus (nuotr. tv3.lt)

tv3.lt ji teigė, kad vaikai jau yra perduoti tėčiui, o mamai vis dar galioja pritaikytos kardomosios priemonės, kurias nustatė policija.

Dar trečiadienį pavakarę buvo skelbta, kad vaikai šiandien, tai yra ketvirtadienį, bus grąžinti tėčiui. Kaip pranešama, kol kas mama su vaikais matytis ir gyventi negalės. Jos likimas aiškės artimiausiomis dienomis. 

Apie tai, kad vaikai bus grąžinami tėvui, žiniasklaidai trečiadienio pavakarę pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Žiniasklaidai išplatintame laiške L. Kukuraitis patvirtino, kad vaikai grįžta pas tėtį, bet ne mamą.

„Nesusikalbėjimas ir vienas kito negirdėjimas. Tokie pirmi žodžiai ateina į galvą apmąstant tikrai skaudžią Eglės ir Gintaro istoriją. Nuoširdžiai tikiu, kad ši pora myli savo vaikus, bet taip pat nuoširdžiai tikiu, kad norėdami apsaugoti vaikus nuo fizinių bausmių ir smurto, visi turime bendradarbiauti ir suremti pečius.

REKLAMA

Sakydamas „visi“ mintyse turiu tėvus, vaiko teisių apsaugos specialistus, savivaldybių darbuotojus ir mus, kaip visuomenę. Labai džiaugiuosi šiandienos sprendimu, nes du mažamečiai vaikai grįš pas tėtį į savo namus“, – rašė L. Kukuraitis.

Sudrausmino pliaukštelėjimu 

Kauniečių šeima neteko 2 metų sūnelio ir 3 metų dukrelės dėl to, kad mama parke drausmindama sūnų kelis kartus jam pliaukštelėjo per kombinezoną, o vėliau ir per rankas.

Šiandien Vaikų teisių apsaugos tarnyba patvirtino, kad vaikai buvo paimti ne tik dėl to: į šeimos namus atvykę specialistai rado ir drausminimo įrankių, kuriais galėjo būti drausminami.

Primename, kad antradienio rytą vyko spaudos konferencija, kurios metu Tarnybos vadovė Alina Jakavonienė žurnalistams patvirtino, kad vaikai buvo iš šeimos paimti ne dėl pliaukštelėjimo: „Vaikai buvo paimti ne dėl pliaukštelėjimo.

Tarnyba yra susirūpinusi dėl darbuotojos-vedėjos pasisakymų, kurie neatitinka tikrovės. Byloje nėra duomenų dėl informacijos apie mamos girtumą, todėl mes atsiprašome šeimos dėl netikslių duomenų. Vedėja taip pat atsiprašė šeimos dėl netikslumų“, – sakė A. Jakavonienė.

„Šeimoje buvo taikomi auklėjimo ir drausminimo metodai, kurie atitinka smurto sąvoką, smurto požymius. Net buvo konkretūs įrankiai“, – per spaudos konferenciją antradienį teigė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Alina Jakavonienė.

Ji sakė negalinti minėti konkrečių dalykų dėl asmens duomenų apsaugos, šeimos teisės į privatumą.

Motinai skirta kardomoji priemonė

Tuo metu, kai vaikai buvo paimti iš šeimos, buvo siūloma močiutei globoti vaikus, tačiau ji tada nesutiko.

REKLAMA

„Šiuo metu vaikai auga pas laikinuosius globėjus, budinčioje šeimoje“, – patvirtino A. Jakavonienė.

Ji pridūrė, kad biologiniai tėvai jau pradėjo bendradarbiauti su tarnybomis, kad vaikai būtų grąžinti.

Vaiko teisių apsaugos specialistų duomenimis, šiuo metu motinai pradėtas ikiteisminis tyrimas. Praėjusią savaitę vaikų tėvas pradėjo lankyti pozityvios tėvystės kursus, motina iki šiol nėra linkusi bendradarbiauti. Ji atsisakė teikti duomenis.

Tėvas net nenurodo kontaktinių duomenų, mobilios komandos specialistai susisiekė su motina, tačiau ji atsisakė pagalbos.

„Šiuo atveju priimta kardomoji priemonė: turime duomenų, kad motinai uždrausta lankytis vaikų gyvenamojoje vietoje ir uždrausta lankytis pas vaikus.

Svarbu, kad tėvas užtikrintų šių priemonių laikymąsi. Motina laikinai gali gyventi kitu adresu, ne kartu su vaikais. Draudimas bendrauti motinai uždraustas tik su tuo vaiku, prieš kurį buvo smurtaujama. Šeima iki šiol nebuvo žinoma“, – sakė A. Jakavonienė.

Globėjai tarnybą informavo, kad vaikai judrūs, tačiau, anot A. Jakavonienės „iškyla problemų tarp vaikų tarpusavio bendravimo, konfliktinių situacijų“

Rasta drausminimo priemonių

Ji paaiškino, dėl ko vaikai buvo paimti: vaiko teisių apsaugos skyriai gavo informaciją iš policijos apie tai, kad tėvas grįžo su vaikais į gyvenamąją vietą ir atsisako vaikus vežti apžiūrai, nors toks buvo policijos nurodymas. Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai tuo metu vyko suteikti pagalbą tėvui, kartu vykstant į Kauno klinikas.

Grįžus iš ten, buvo vertinamas grėsmės lygis ir buvo nustatyti tam tikri grėsmės veiksniai, kurie padėjo nuspręsti, kad vaikai auga nesaugioje aplinkoje.

REKLAMA

Tam, kad būtų nustatomas grėsmės lygis, buvo kalbama su vaikais ir tėvais, vertinami rizikos veiksniai. Vaiko teisių apsaugos skyrius po sprendimo kreipėsi į teismą dėl teismo leidimo išdavimo: teismas įvertino specialistų veiksmų pagrįstumą ir išdavė leidimą", – sakė A. Jakavonienė.

Ji pabrėžė, kad šeimoje vaikams buvo taikomos drausminės priemonės, buvo net įrankiai, skirti vaikams drausminti. Paaiškėjo, kad vaikų motina net nežinojo apie naująją reformą, kuri draudžia prieš vaikus naudoti bet kokias fizines bausmes.

Joks smurtas nepateisinamas

Tarnybos Pagalbos vaikams ir šeimoms skyriaus vedėja Evelina Firaitė pabrėžė, kad fizinės drausmės bet kokiu atveju nėra tinkamas: „Mes turime savyje pradėti galvoti apie tai, kad mes savo vaikų nemušime.

Tėvai, kurie užmušė Kėdainiuose Matuką, turbūt turėjo gerų paskatų vaiką išmokinti skaityti. Pliaukštelėti nei vieną kartą, nei du, nei per drabužėlius, tai nėra gerai.

Kai tai susiję su vaiku, tai yra grėsmė. Mes turime labai keisti požiūrį ir pradėti nuo dabar: fizinės bausmės ir veiksmai yra netinkami. Būtina ieškoti informacijos, kreiptis pagalbos į specialistus, taip pat galima skambinti į tėvų liniją, kur esantys psichologai pasiruošę konsultuoti.“

TV3 žinių reportažą žiūrėkite:

 

Vidas
2018-10-25 12:47:21
Nereiketu sudet ranku. Tegu atsistatydina sitos ponios. Gal padetu piketas,reikia kazka daryt!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vytas 2018-10-25 13:32:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvos vaiku teisiu tarnyba pranoko net Norvegus....Saunuoliai.   ATSAKYTI
Eglija 2018-10-25 13:29:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai atejo laikai vaikai krenta rekia parduotuvese jei ko tevai neperka ir negali net uzrekt an vaiko tai atimam visus vaikus is visu tevu ir valdzia tegu augina o mamos vel tegu gimdo ir vel atims net ir geriausioj seimoj visko buna ar nors vienas tas kuris leidzia tokius durnus istatymus nera gaves su dirziuku per visa savo vaikyste cia nesamone smurtas tada kai vaikas lupamas istisai taip suprantama viskas.Jus ziurekit alkoholiku seimas kur vaikai grudami prasyt pas zmones pinigu kad tevas ar motina isgert turetu kur vaiku teises tada buna bijo i tokia seima koja ikelt tokie vaikai tai tikrai kencia o ne is normalios seimos vaikus atiminet dar viena Norvegija pasidare . O mama dabar gavosi kaskokia monstre kuri isnesiojo 9 menesius savyje gimde per skausmus ir kaskokios bobos atvaziavo ir paeme DIDZIAUSIAS APSURDAS IR KAS TOKIUS " PROTINGUS ISRINKO"   ATSAKYTI
Irena 2018-10-25 13:15:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Butinai reikia surinkti parasus del nepasitikejimo nei vaiku teisemis ,nei ministru. Uztenka nesamoningus istatymus kurti. Tegul prasikrapsto akis ir tegul daugiau ziuri i tuos kur tikrai reikia,kur nusigere po kaimus slitineje ,vaikai palikti likimo valei. O ne traumuoja vaikus is normaliu seimu ar ta mama nusikaltele ar girtuokle ? Pamanykit kepstelejo vaikui,ar jis bent pajuto,gal jis kaip tik prisimins kad negalima bekti i gatve? O tie kas skambino,gal norejo pasirodyti labai pilietiski,bet aiskiai neprotaujantys. Jeigu zmones nebeskiria kur smurtas ir vaikas dauzomas,o kur tik perspejimas. Paskelbkit visuose miestuose,kas rinks parasus,tikrai pasirasysime. Ustenka daryti nesamones ir ieskoti kaltu,kur ju nera.   ATSAKYTI
Ttt 2018-10-25 13:14:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu kažkokią nesąmonė, tai kur tai motinai dėtis, į gatvę išeiti, vaikams mama pats svarbiausias dalykas, o dabar draudimai. Tai kodėl narkomanai, penkis kad tekstai, neuždėjot tokių draudimų ???   ATSAKYTI
Žydrūnė 2018-10-25 13:11:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau mūsų išsvajotoje laisvoje Lietuvoje, darosi baisiau negu Norvegijoje. Prie ko mes prieisime.   ATSAKYTI
nesupraatau 2018-10-25 13:00:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kas per institucija "atvejo vadybos komisija"??? Prikuria visokių komisijų, kurios neaišku ką dirba... Šis atvejis - protu nesuvokiamas. Kodėl slepiamas tas stukačius, kuris paskambino policijai??? kas jis toks? gal koks aukštas pareigas užimantis ponas, kurio tapatybė slepiama? Jeigu jau esi pasaulio teisuolis, tai nebijok, pasirodyk.   ATSAKYTI
Vidas 2018-10-25 12:47:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nereiketu sudet ranku. Tegu atsistatydina sitos ponios. Gal padetu piketas,reikia kazka daryt!   ATSAKYTI
Eglija 2018-10-25 13:36:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau cia musu sitoj Lietuvelei toks bardakas vyksta jau ziaurei reikia iseiti i gatves visiem zmonem del visokiu nenormaliu istatymu del musu vaikuciu anuku ir busimu leliuku del algu del kainu gerai kad atsirastu tokiu zmoniu kad suorganizuotu visus likusius zmones kurie dar neisivazinejo i gatves visiem nes cia jau tuoj nebebus gyvenimo jokio per tokia debiliska valdzia  
Irena 2018-10-25 12:39:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Valiooooooo   ATSAKYTI
Jurgita 2018-10-25 12:31:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vaiku teisiu tarnyba sukdamasi is padeties visuomenei skelbia jura melo kokie drausminimo irankiai kokios jau ten baisios bausmes dvimeciui ir trimetei ir dar daugybes melu geda pareiskime nepasitikejima Kauno vaiku teisiu tarnyba surinKim parasus ir siuskim Kukuraiciui   ATSAKYTI
nika. 2018-10-25 12:50:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kad kukuraiciui paciam ku ku siusti beprasmis reikalas jis pats saves bijo ten seime ir ministerijoje sedi besmegeniu gAujA savo siknas saugo ir viskas tuo pasakyta  

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
REKLAMA
policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Vos Klaipėdos pareigūnams pradėjus miesto keliuose dirbti su mobiliaisiais greičio matuokliais, daugelio tiesiog vadinamais „trikojais“, feisbuke netruko susikurti bendruomenė, ...
(nuotr. 123rf.com)
Dažnas mūsų ypač šaltuoju metų laiku neišvengia slogos, įvairių virusinių kvėpavimo takų infekcijų ar net gripo, tačiau retas kuris įtaria, kad paprasčiausias virusas gali kaip ...
(nuotr. SCANPIX)
Jungtinių Valstijų ekspertas Rodžeris Zacheimas ragina Lietuvą neapsiriboti prašymais didinti amerikiečių karių skaičių regione, nes vien tai nereiškia tinkamo Rusijos ...
Gaisras (nuotr. stop kadras)
Rūkymas lovoje ir besaikis alkoholio vartojimas – dvi pagrindines gaisrų ir žūčių ugnyje priežastis vardija Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Nors gaisrų ir ...
Šeimos su 13 globotinių metai prasidėjo targedija (nuotr. stop kadras)
13 globotinių Šiaulių rajone auginančiai Volosovų šeimynai Nauji metai prasidėjo gaisru. Didesnės nelaimės išvengta tik laimingo atsitiktinumo dėka, tačiau gaisrą išgyvenę ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
Sprogimas netoli Elektrėnų – sugriuvo namas, yra sužeistų
DABAR RODOMA
Sprogimas netoli Elektrėnų – sugriuvo namas, yra sužeistų
DABAR RODOMA
Elgesys pašiurpino – Šiauliuose rado pakartą šunį
DABAR RODOMA
Nelaimė Kaune – vyrą partrenkė, kol taisė automobilį šalikelėje
DABAR RODOMA
„Peugeot“ salto sostinėje: atsitrenkęs į stulpą vertėsi aukštielninkas
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone: BMW vairuotojas apie partrenktą žmogų suprato ne iš karto
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Rasta vieta Garliavoje, kur slepiant žiaurų nusikaltimą užkasta auka
DABAR RODOMA
Policija apie ieškomos mergaitės bylą: įvykis buvo, pagrobimo – ne
DABAR RODOMA
Pareiškus įtarimus prabilo „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius
DABAR RODOMA
Prabilo ir į kariuomenę pašaukta Londone gyvenanti Zofija
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų