Nebesislepia: valstiečiai pagaliau parodė tautinius kostiumus

Antradienį Lietuvos nacionaliniame muziejuje įvykęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos parlamentarų tautinio kostiumo pristatymas buvo slepiamas. Žiniasklaidos atstovai, susirinkę pagaliau pamatyti R.Karbauskio tautinio kostiumo idėjos virtimą kūnu, buvo paprašyti laukti už durų.

7

Visgi, valstiečiai socialiniame tinkle „Facebook“ pradėjo noriai dalintis susitikimo nuotraukomis. Ir pasakoti pristatymo įspūdžius.

Nereikia gėdytis

Valstietis Mindaugas Puidokas pasidalinęs „Facebook“ pora nuotraukų iš renginio ir iš vakar vykusio tautinio kostiumo idėjos pristatymo Seime, tikina, kad svečiai parlamentarų nė neatpažino.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos tautinio kostiumo pristatymas

„Mano nuomone renginys praėjo sklandžiai. Ir patys ambasadoriai buvo labai sudominti. Papasakojome jiems apie skirtingų regionų kostiumus, vizualiai gražiai viskas pateikta. Ir visiems buvo labai didžiulis įspūdis, kad Seimo narės kartu su Ramūnu buvo apsirengę tais tautiniais kostiumais. Ir pradžioje net nepažino, kad čia yra parlamentarės su kostiumais“, - pasakoja M.Puidokas.

Seimo narys tikina, kad pristatymo laikas ir vieta buvo pasirinkta dėl kelių priežasčių. „Buvo nutarta suderinti 3 svarbius dalykus: Europos dieną ir kad pristatymas vyksta diplomatams, kadangi yra nacionalinio kostiumo metai. Ir vieta Lietuvos nacionaliniame muziejuje, nes būtent jie jau 7 metus gamina autentiškus, tokius kaip ir senovėje tautinius kostiumus“, - tv3.lt naujienų portalui teigia Seimo narys.

Paklaustas, ką Seimo narės toliau darys su šiais kostiumais, Seimo narys tikina, kad jos planuoja juos vilkėti iškilmingų renginių metu.

„Taip pat kaip ir Prezidentė, ar Seimo narė Agnė Bilotaitė, mūsų frakcijos narės per iškilmingus renginius planuoja tuos kostiumus vilkėti. Ir asmeniniu pavyzdžiu parodyti, kad kostiumas yra tas dalykas, kuriuo galima didžiuotis, o ne gėdytis“, - tikina M.Puidokas. 

Jis taip pat patvirtino, kad visus kostiumus frakcijos moterims siuvo dizaineris Juozas Statkevičius. Tačiau patvirtinti, ar tas pats dizaineris siuvo kostiumą ir R.Karbauskiui, negalėjo. 

Svečiai buvo nustebę

Keliomis nuotraukomis iš susitikimo savo „Facebook“ profilyje pasidalinusi valstietė Levutė Stanuvienė tikina, kad jokios paslapties nebuvo, o renginys buvo itin gražus.

REKLAMA

„Nemanau, kad čia yra kokia nors paslaptis. Kartais žiniasklaida pripučia labai, aš nežinau, kodėl čia ta paslaptis buvo. Bet esam visos nusipirkusios rūbus, viskas gražu ir tvarkinga. Ir aš manau, kad pilietiška ir nieko blogo nėra. Labai gražus renginys buvo. Pasirodėme ambasadoriams, padarėme pristatymą. Labai buvo visi nustebę svečiai. Norėjo su mumis fotografuotis“, - tikina L.Staniuvienė.

Minties atsisakė

Balandžio pradžioje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis atsisakė savo iškeltos idėjos kitąmet minint valstybės atkūrimo šimtmetį vaikams padovanoti po tautinį kostiumą.

„Iš to projekto buvo išsityčiota visais įmanomais būdais, teigta melaginga informacija, kad tai susiję su valstybės lėšomis. Tai privati iniciatyva, kurios vykdymas atidedamas neribotam laikui, nes šiandien kažką įtikinti, kad šį projektą reikia paremti, neįmanoma“, –žurnalistams tada sakė R.Karbauskis.


Rašyti komentarą...
P
P.Morkūnas
2017-05-11 10:05:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu visai...mūsų kaime gražesnius turėjo moterys
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų