Šiurpi smurto prieš vaiką istorija vėl sukrėtė Lietuvą. Trečiadienio vakarą Kėdainiuose sunkiai sužalotas ketverių metų vaikas, pranešė Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Žiaurus smurtas: namuose siaubingai sumuštas keturmetis (nuotr. TV3)

Žiaurus smurtas: namuose siaubingai sumuštas keturmetis (nuotr. TV3)

Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate (toliau – Kauno apskr. VPK) vyko trumpa spaudos konferencija dėl sausio 25 d. apie 23.50 val. Kėdainiuose, Mindaugo g., sunkiai sumušto mažamečio, gimusio 2012 m. Atvykę greitosios medicinos pagalbos darbuotojai vaiką, kuris dėl patirtų sužalojimų buvo praradęs sąmonę, nedelsiant pristatė į gydymo įstaigą.

Policijos pareigūnai sulaikė du įtariamuosius – vaiko motiną, gimusią 1993 m., bei jos sugyventinį, gimusį 1989 m., kuris ir iškvietė greitosios medicinos pagalbos medikus. Nustatyta, kad abu asmenys buvo blaivūs. „Ryt bus sprendžiamas klausimas dėl griežčiausios kardomosios priemonės skyrimo įtariamiesiems.“, - teigia Kauno apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Vitoldas Guliavičius.

Įtariamieji policijai bei Vaikų teisės apsaugos specialistams yra žinomi. 2016 m. lapkričio mėnesį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo mažamečio sveikatos sutrikdymo. „Prokurorui priėmus procesinį sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl duomenų trūkumo. Visa informacija buvo perduota Vaikų teisių apsaugos tarnybai, nuspręsta šeimą įtraukti į stebėsenos grupę. Daugiau pranešimų dėl šios šeimos nebuvo gauta.“, - teigia Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkas Gintautas Žukauskas.

REKLAMA

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 135 str. 2 d., dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo. Įtariamiesiems už tai gresia laisvės atėmimas iki dvylikos metų.

Tyrimą kontroliuoja ir organizuoja Kauno apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai

Pirminiais duomenimis, mažametį sumušė jo motina, o pagalbą iškvietė patėvis. Medikai pasakojo, kad vaikas buvo rastas ištiktas klinikinės mirties, nors jam atlikta operacija, jo gyvybė kabo ant plauko.

Vaikai sužalotas itin sunkiai: jo kūnas nusėtas kirstėnėmis žaizdomis, mėlynėmis, smarkiai sužalota galva. Spėjama, kad motina jį daužė ne tik rankomis, bet ir metaliniais daiktais.

Kaip aiškinosi TV3 televizijos žurnalistai apklausė šeimos kaimynus. Pasak jų, ši šeima tik rugpjūtį atsikraustė į jų daugiabutį. 

Pasak jų, vaikas buvo guvus, jie matydavo jį lakstant kieme ir niekuomet negirdėjo jo verksmo ar šauksmų. 

Tačiau vaikas buvo laikinai atimtas iš motinos ir atiduotas į senelės globą, iš kurios grįžo tik šios savaitės pradžioje.

Kaimynai teigė nematę, ar tėvai girtauja, tačiau jiems pasirodė, kad bent jau vyras gali būti vartojantis narkotikus.

Priešingai nei iš jo motinos, kuri nuolat patyrė smurtą iš sugyventinio. Kaimynai patvirtino girdėję klyksmus ir šauksmus. Neatmetama, kad vaikas galėjo būti įbaugintas.

Vis dėlto, šeima nebuvo įtraukta į socialinės rizikos grupę. Nors pasak Vaiko teisių specialistų, darželyje yra sakęs, kad patiria smurtą. Tačiau vaiko mamai viską neigus, tvirtinus, kad smurto nėra – šeima nebuvo įtraukta į sąrašą. 

REKLAMA

Vaiką operavę Kauno medikai teigė, kad yra mažai šansų, jog mažylis išgyvens po labai stiprių sužalojimų.

Kalbinta mažamečio darželio grupės auklėtoja žurnalistams tvirtino esanti sukrėsta ir šokiruota. Ji berniuką apibūdino kaip labai linksmą ir judrą, tačiau paskutinius kelis mėnesius mažylis buvo liūdnas, kartais apsiverkdavo. Ir paklaustas atskleidė, kad namuose yra mušamas.

Visgi, vaiko mamą auklėtoja irgi apibūdino kaip tvarkingą, malonią moterį. Tačiau ji ir į darželį ateidavo sumuštu veidu. Nors slėpė bet kokį smurtą namuose, teigdama, kad vaikas nugriuvo ir užsigavo, visokiais būdais slėpė ir teisino mėlynes. 

Policijos atstovai kalbėjo apie vaiko sumušimo istoriją – įtariami artimieji sulaikyti (nuotr. Kauno apskr. VPK)

Policijos atstovai kalbėjo apie vaiko sumušimo istoriją – įtariami artimieji sulaikyti (nuotr. Kauno apskr. VPK)

Šeima pareigūnams žinoma

„Buvo nustatyta, kad jie abu yra blaivūs, jiems pareikšti įtarimai dėl mažamečio sveikatos sutrikdymo. Šiuo metu jie yra apklausiami, rytoj bus sprendžiamas klausimas dėl griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo“, – sakė prokuroras.

Pasak jo, šeima yra žinoma pareigūnams, pernai buvo atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl smurto artimoje aplinkoje, tačiau prokuroras nusprendė, kad nėra pakankamai duomenų bylą perduoti teismui ir bylą nutraukė.

„Minėtas sprendimas šio įvykio kontekste bus patikrintas, revizuotas aukštesnių prokurorų ir bus nuspręsta, ar jis pagrįstas“, – teigė V.Guliavičius.

Abu įtariamieji ir anksčiau yra patekę į policijos akiratį, teisti. Vaiko motina su teisėsauga bendradarbiauja.

„Sugyventinis nepripažįsta ir neigia kai kuruos akivaizdžius duomenis. Moteris bando kalbėtis, bendradarbiauti su pareigūnais“, – sakė prokuroras.

REKLAMA

Kol kas nėra nustatyta, ar abu įtariamieji smurtavo prieš vaiką.

Pareigūnai buvo pradėję tyrimą dėl gumbo vaiko galvoje – prokuratūra

Teisėsaugos pareigūnai anksčiau buvo pradėję ikiteisminį tyrimą dėl gumbo keturmečio vaiko, kuris dabar labai sunkiai sužalotas gydomas ligoninėje, galvoje. Tąkart tyrimas buvo nutrauktas.

Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė BNS ketvirtadienį sakė, kad pernai lapkričio pabaigoje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galbūt smurtą patyrusio vaiko. Darželio auklėtoja, glostydama vaiko galvą, apčiuopė gumbą. Apie tai buvo pranešta tarnyboms.

Pasak E.Martinonienės, šio sužalojimo mastą tyrė ekspertai, ikiteisminiame tyrime buvo apklausti liudytojai. Ekspertai išreiškė tikimybę, kad vaikas galėjo ir nukristi, stipraus sumušimo nebuvo.

„Nebuvo surinkta pakankamai duomenų, patvirtinančių smurtą, todėl tyrimas buvo nutrauktas. Ta byla bus patikrinta, jau dabar, man atrodo, tikrinama“, – BNS teigė E.Martinonienė.

Tyrimas buvo pradėtas dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Apie 23.50 val. trečiadienį gautas pranešimas, kad Kėdainiuose, Mindaugo gatvėje, sumuštas keturmetis vaikas.

„Įvykio vietoje surinkti pirminiai duomenys, kad daugiabučio namo bute buvo sumuštas keturių metų amžiaus vaikas. Dėl patirtų sužalojimų jis prarado sąmonę“, – kalbėjo Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Vitoldas Guliavičius.

Sunkiai sužalotas mažametis pristatytas į gydymo įstaigą. Jo būklė kritinė.

R
2017-01-26 15:29:18
darzely zinoma,kad musamas,teisesaugoj jau buvo pakliuve-nutrauke tyrima,ale duomenu trukumas...kokiu duomenu uztenka fakto,kad buvo musamas dar mln liudininku reikia,per mazai melyniy,kas cia darosi ble...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Junija 2017-01-28 00:20:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Protu nesuvokiama, taip kraupu ir sirdis lyg stotu krutineje :(.....Toks mazas bejegis angeliukas.... ilsekis ramybeje, lai tave supa amzina meile ir geris...    ATSAKYTI
Valdo 2017-01-27 16:14:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Uztalzyti bejegi maza berniuka!!!-kraujas stingsta gyslose.tikiuosi lietuvoj kunigai pasimels uz berniuka-amzina atilsi jam.O del motinos ir patevio,as zmogus tikintis ir nusiteikes pries zmogzudystes ,bet patevis ir motina nusipelne mirties bausmes   ATSAKYTI
VANDA 2017-01-27 14:03:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ABU I VKALĖJIMĄ IKI MIRTIES   ATSAKYTI
a 2017-01-27 12:24:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir vėl netirs visko išsamiai, o apsiribos tuo, kad tėvas pasakys, kad mušė motina. O ar tirs versiją, kad prisiimti kaltę gali motina, todėl, kad mirtinai bijo vyro ? Juk ir anksčiau nieko nesakė, nors pati vaikščiojo su mėlynėmis. O tyrėjams užtenka, pasirodo, pasakymo.    ATSAKYTI
laisva 2017-01-27 12:23:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ko tylejo ka liezuvy sugyventinis jei nupjove po velniu lankesi vaiku teises ir vel tylejo nepateisinu jokeis budais brudas pati prisidejo prie angeliuko nuzudymo

   ATSAKYTI
Supykusi 2017-01-27 01:12:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jus man pasakykit kada vaikai bus laikomi pilnateisiais Lietuvoje? Kodel niekas netiki vaiko zodziu kai jis skundziasi musamas. Pasikeites vaiko elgesys+musimo zymes ir zodinis pacio vaiko patvirtinimas kad jis buvo musamas - ar to nepakanka laikinai pasalinti vaika is artimos aplinkos kol nebus viskas istirta??
Kitas klausmas kas man ramybes neduoda - kodel iki siol nepriimtas istatymas draudziantis bet koki smurta pries vaikus???? kas per aborigebu valstybe kad negali tokio istatymo priimti? ir cias as nesikreipiu i politikus, o i pacius lietuvius. Kaip jums negeda piktintis tokio istatymo priemimu???   ATSAKYTI
Mama 2017-01-27 15:07:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kartą kaimynės vaikas, turintis kažkokių raidos sutrikimų, mokykloje pasiskundė, kad jį tėvai muša. Ant kojų buvo sukeltos psichologė, socialinė darbuotoja, auklėtoja. Pradėjo tą vaiką klausinėti, paskyrė psichologo konsultacijas, kad išsiaiškintų situaciją. Po kelių apsilankymų vaikui pabodo vaikščioti pas psichologę ir jis pabandė pabėgti iš jos kabineto. Psichologė sulaikė jį už rankos. Šis vis tiek ištrūko ir grįžęs į klasę verkdamas visiems skundėsi, kad psichologė jį sumušė ir vos jam rankos nesulaužė, nors net žymių jokių nebuvo - pati mačiau. Va ir tikėk tais vaikais po to...  
Ieva 2017-01-27 00:29:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
https://www.peticijos.com/u_tuos_kurie_apsiginti_patys_negali   ATSAKYTI
Nijolė 2017-01-27 00:23:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visi privalom būti aktyvūs: kaimynai, bendradarbiai, net giminės tokių pseudo motinų, kurios dėl bet kokio vyro pasmerkia savo vaikus baimei, patyčioms, fiziniam ir psichologiniam smurtui. Auklėtoja darželyje pasielgė būtent taip, deja, atsakingi pareigūnai net ir po neeilinės atestacijos vargiai supras, kad 4 metukų vaikas, įvardinęs skriaudiką, dar nemoka meluoti. Pareigūnai, deja, atsitvėrė nuo vaikelio skausmo formalumu ir taip prisidėjo prie jo sunaikinimo.   ATSAKYTI
Dalia 2017-01-26 23:38:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nepakako irodymu. Ka daro tarnybos atsakingos uz vaiku teises ir gerove? Susidaro toks ispudis kad vaikas skundes, bet juk motina pati sumusta sako kad viskas gerai! Ka tas vaikas tipo dar mazas, nieko nesupranta, kazin ka issigalvot gali todel reik nutraukti tyrima. Truksta zodziu.   ATSAKYTI
Indre 2017-01-26 18:55:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Irodymu uztenka pasirido eilini karta tik tada,kai vaikelis jau buna negyvas.Supuvusi ir valstybe ir visuomene!Zmoniu abejingumas totalinis!!!Ne zmones,o zombiai Lietuvoj susiktoj gyvena!!!!!   ATSAKYTI
... 2017-01-26 18:02:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai yra didziule tragedija, musu visuomene visiskai degraduoja!!! Bet koks smurtas pries vaika negali buti pateisintas! Vaikas savo kad jis yra musamas, o cia pasirodo per mazai irodymu? Per mazai melyniu?? Kodel yra laukiama kol ivyks kazkokia tragedija? Kuria visi apraudos nors tai buvo galima sustabdyti.. musu valdzia ir visa kas susije su ja yra tokia apgailetina...   ATSAKYTI
Piktas 2017-01-26 16:49:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vos kilus bet kokiems įtarimams reikia imtis priemonių. Kas čia per marazmas - vyko tyrimas, nepakako duomenų, neigė smurtą... Kas per stebuklų šalis?! Normalūs išvažiuos, likusius vaikus uždaužys, liks vieniši pencininkai ir asocialai bei seimo nariai, vis leidžiantys niekinius įstatymus!   ATSAKYTI
mociute 2017-01-26 16:00:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Priverstinai tokias ANO reikia sterilizuoti, nes nei gyvulio, nei zmogaus pavadinti jos negalima, niekas taip nesielgia su vaikais. Prievarta ja verte gyvent su smurtaujanciu sugiventiniu??, ar jai patiko buti auka?, MOTERIS, jei save gerbia, gerbia savo vaikus - niekada negyvens su smurtaujanciu, cia tik naivus pasiaiskinimas: as jo bijau. Paciai pakelus ranka pries vaikuti, ta ranka reiketu nukirst ,kad daugiau nekiltu noras to daryti. Nes spec. tarnybos nieko blogo neizvelgs, kol nebus uzmusamas kas trecias vaikas, toks gyvenimas .Apsiginti privalai pati, ir apginti savo vaikus.   ATSAKYTI
Jon 2017-01-26 15:58:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Ar jus durni? Juk si atveji tam tikra grupe naudoja siekdama uzdrausti Lietuvoje bet kokias fizines bausmes. Taip, tai liudnas atvejis, bet niekseliai-geradejai yra daug daug baisesni. Jie nori atimti bet kokias teises i musu vaikus. Jau dabar mokyklose pragaras. Kas bus toliau? Tie mazyliai prades saudyti?    ATSAKYTI
I. 2017-01-26 18:59:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pas mus ne uzsienis!pas mus vaikai isvis jokiu teisiu neturi!net i gyvybe ir oru gyvenima!Uzmusinejami kudikiai ir maziukai vaikiukai!Kasdien maziausiai po viena!  
Afiget 2017-01-27 01:18:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
maldauju, pripazink kad savo vaiku neturi?! nes jei turetum ar reikalautum kad valdzia ir toliau tau leistu fiziskai bausti savo vaikus. Kam tau tai??? Ar galima fiziskai bausti zmona, mama, mociute, sena dieduka? Ar galima spardyti suni, kankinti kate? Tai kodel gi galima musti vaika??? Ar kiekviena karta tau padarius ka neteisingai tau duodama i snuki???   
R 2017-01-26 15:29:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
darzely zinoma,kad musamas,teisesaugoj jau buvo pakliuve-nutrauke tyrima,ale duomenu trukumas...kokiu duomenu uztenka fakto,kad buvo musamas dar mln liudininku reikia,per mazai melyniy,kas cia darosi ble...   ATSAKYTI
r 2017-01-26 15:25:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
isgamos ir erodai!mazylis dabar kovoja del isgyvenimo...baisu...pacius uzmusti uz tokius darbus gyvuliai...ja matai kuilys musa tai reikia ant vaiko issiliet...   ATSAKYTI
Mamuliukas 2017-01-26 15:01:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Esiu mama nei karto nesiu pries savo vaikus pakelius. Kenciu tokiu mamu kurios musa savo vaikus nekenciu. Tegu pacia taip sumusa ir palieka numirt pazesim ar patiks jei kai ja dauziau. Waikai man patis brangausi pasaulyje.;-(   ATSAKYTI
li 2017-01-26 14:59:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
siaubas kazkoks abu gyvulius uzdauzyt reiktu.....ir vel kaltu nera nors visi viska mate ir zinojo..   ATSAKYTI
Tėtis 2017-01-26 14:54:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tas beribis žmonių abejingumas. Vaikas liūdnas su mėlynėm ir mama su mėlynėm, bet visiems viskas gerai, kol neatsiduria reanimacijoje.   ATSAKYTI
Red 2017-01-26 18:44:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu,pranesi ir ka. Dieda isves,boba nulekus zliumbdama atsiims ji is menturos. Kiek tokiu atveju yra. Skaldo bobas kaip malkas,o tos prilipusios kaip smala. Klausiu,kam gyveni su tokiu,vienai juk butu geriau. Girdi,per sventes niekur negales iseit,i balius taipogi,nes vienisos nieks nekviecia.  
mama 2017-01-26 14:22:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O vyrų mušančių motinas nereik ant laužo degint?   ATSAKYTI
taip pat mama 2017-01-26 14:36:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Abudu sudegint. Prieš tai dar apdaužyt gerai. Šitaip vaiką primušt, tai nežinau, kokiam žiauriam reikia būt. Net kraujas verda...  

Top Video

Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
REKLAMA
(nuotr. Broniaus Jablonsko)
Ketvirtadienį vakare ir penktadienio naktį Tauragės rajono Sartininkų kaime kilo du gaisrai, policija sulaikė tris padegimu įtariamus vyrus.  Priešgaisrinės apsaugos ir ...
 (nuotr. Raimundo Maslausko)
Ketvirtadienį iš Nemune, ties Raudonės kaimu Jurbarko rajone stovėjusio žemes siurbiančio laivo dingo vyras.  Marijampolės apskrities policija pranešė, kad 1960-aisiais ...
Eurai (nuotr. Fotodiena.lt)
Policijos departamentas praneša, kad balandžio 8 d. apie 16 val. Vilniuje, vyrui (g. 1976 m.) paskambinę nepažįstami asmenys apgaulės būdu išviliojo elektroninės bankininkystės ...
Miškas (nuotr. Organizatorių)
Policijos pareigūnai praneša, kad balandžio 9 d. apie 8 val. 50 min. Panevėžio r., Vaivadų kaime esančiame miške buvo rasti žmogaus kaulai. Įvykio aplinkybės tikslinamos.
Policija (nuotr. stop kadras)
Penktadienio rytą dėl eismo įvykio uždaryta kelio A2 Vilnius–Panevėžys atkarpa Panevėžio kryptimi, pranešė Eismo informacijos centras. Eismas uždarytas kelio ruože nuo 112-ojo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų