Prezidentė premjeru siūlo Saulių Skvernelį Prezidentės komentaras

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pateikė Seimui svarstyti Sauliaus Skvernelio kandidatūrą į ministro pirmininko pareigas.

„Pasirašiau dekretą ir būtent šios partijos (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos) sąrašo lyderį S.Skvernelį teikiu kandidatu į ministro pirmininko poziciją“, - žurnalistams Prezidentūroje sakė šalies vadovė, antradienį susitikusi su S.Skverneliu.

Ji tikino iš naujosios valdančiosios daugumos besitikinti sprendimų, kurie didintų socialinį žmonių saugumą ir mažintų socialinę atskirtį.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Saulius Skvernelis susitiko su prezidente Dalia Grybauskaite

Pasak prezidentės, taip pat svarbu priimti ekonomikos augimui svarbius sprendimus - subalansuoti Darbo kodeksą, stiprinti skaidrų verslą, toliau siekti energetinio saugumo ir laikytis tvarios finansų politikos.

REKLAMA

D.Grybauskaitės teigimu, valstybę būtina valdyti skaidriai, „kad žmonės pajustų, jog valdžia dirba jiems, o ne interesų grupėms“. Prezidentė sakė, kad būtina pertvarkyti valstybės įmones, skaidrinti viešuosius pirkimus ir tęsti kovą su korupcija.

Taip pat Lietuvoje reikia pertvarkyti švietimo sistemą, stiprinti diplomatinius ryšius ir užtikrinti parengtį atremti geopolitinius iššūkius, pridūrė ji.

Šalies vadovė pabrėžė suvokianti ir asmeninę atsakomybę dėl būsimosios valdančiosios koalicijos darbų, todėl siūlo jai paramą.

„Aš ir mano komanda esame pasirengę padėti, kuo galėsime, kad XVII Vyriausybė visose srityse dirbtų kaip galima sklandžiau“, - sakė D.Grybauskaitė.

„Išliksiu konstruktyviai reikli, kad Vyriausybės sprendimai neprasilenktų su Konstitucija, valstybės ir šalies gyventojų interesais. Tiek galiu pažadėti“, - kalbėjo ji.

S.Skvernelis žurnalistams sakė suvokiantis atsakomybę, kad žmonės po „valstiečiams“ sėkmingų Seimo rinkimų asmeniškai pajustų ekonomikos augimo naudą ir pasitikėtų valdžia.

Jo teigimu, prezidentės išvardyti veiklos prioritetai yra rengiamoje Vyriausybės programoje.

„Nuo šio momento prasideda teisinės procedūros formuoti Vyriausybę. (...) Jeigu jos pasibaigs Seime Vyriausybės programos patvirtinimu ir Vyriausybė pradės veikti, darysiu viską, kad ši Vyriausybė dirbtų Lietuvos žmonėms, kad pateisintų pasitikėjimą avansu ir kad mes turėtume normalią, darbinę atmosferą šalyje ir puikų bendradarbiavimą tarp valdžios institucijų“, - sakė kandidatas į premjerus.

Buvęs policijos vadovas ir vidaus reikalų ministras S.Skvernelis buvo pirmasis Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše.

„Valstiečių“ frakcijai Seime priklauso 59 politikai. Jie valdančiąją koaliciją sudarė su socialdemokratais.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų