Penktadienį įvestas reikalavimas rodyti asmens dokumentą perkant alkoholį papiktino dalį vyresnio amžiaus pirkėjų - pražilusių senjorų pasų tikrinimą jie vadina papildoma gaišatimi, kuri neatneš realios naudos.

Gyventojų apsipirkimas prieš rugsėjo 1-ąją

Gyventojų apsipirkimas prieš rugsėjo 1-ąją

Naujosios tvarkos šalininkai problemų neįžvelgia ir viliasi, kad tai padės pažaboti gėrimų pardavimą nepilnamečiams ir nesaikingą alkoholio vartojimą - vieną iš didžiausių socialinių problemų šalyje.

Dalis pensininkų nepatenkinti

Vilniaus Justiniškių rajone „Norfoje“ kalbintas pensininkas Rimas, neseniai įžengęs į septintą dešimtį, buvo nepatenkintas, kad turėjo rodyti dokumentą, kai pirko alų. Jo nuomone, kasininkai paso prašyti turėtų tik iš jaunesnių žmonių.

„Nesąmonė, jeigu jaunas žmogus prieitų, tai galbūt ir reikėtų, bet kai aš prieinu 60 metų, tai man atrodo, kad tai nereikalinga“, - BNS sakė Rimas, paglostęs savo žilą barzdą.

Jam antrino sostinės Karoliniškių „Maximos“ aikštelėje į savo automobilį alų krovęs 66-ių pensininkas Stasys.

„Ne tai kad man toks dalykas nepatinka, tai perteklinis dalykas. Yra žmonės, kurie jauni, ir nesuprasi ar jiems 30 ar 18 metų - tada taip, bet jeigu tu rodai pensininko pažymėjimą, tai tikriausiai to turėtų užtekti“, - svarstė Stasys.

REKLAMA

Karoliniškių „Maximoje“ prie kasų sutiktas 40-ies metų mažmeninės prekybos tinklų tiekėjas Žydrūnas, taip pat pirkęs alų, sakė esąs įsitikinęs, kad nauja tvarka tik be reikalo padidins eiles.

„Tai kasininkams sudaro bereikalingas eiles. Tiems, kurių veidai labai jauni,reiktų rodyti dokumentus, o šiek tiek pražilusiam nereikėtų rodyti. Dėl dokumentų rodymo bendrai aš šiandien nepritariu“, - teigė Žydrūnas.

Kai kurie kiti naujosios tvarkos kritikai svarsto, kad nauji reikalavimai tėra viešųjų ryšių akcija ir bandymas visuomenės pyktį nukreipti į politikus, svarstančius siūlymus alkoholį pardavinėti specializuotose parduotuvėse ar sutrumpinti prekybos juo laiką.

Pažabos benamių girtuoklystes?

Naują tvarką pasiūlę prekybininkai teigia siekiantys užkirsti kelią alkoholio pardavimui nepilnamečiams ir skatinti visuomenės sąmoningumą. BNS kalbinti vilniečiai teigia, kad paso reikalavimas gali sumažinti gėrimą tarp asocialių asmenų.

Naująja tvarka liko patenkinta prekybos centro „Panaroma“ parduotuvėje „Rimi“ sutikta 23-ių metų administratorė Gabrielė Trepekūnaitė, pirkusi šampano butelį.

„Manau, kad tai yra gerai ir vertinu labai teigiamai. Tikrai Lietuvoje yra labai daug geriančių žmonių ir galbūt alkoholikai neturės dokumento, tai galbūt netgi sumažins gėrimą. Man ši iniciatyva neturi problemų“, - bėgdama atgal į darbą teigė G.Trepekūnaitė.

Visoje „Rimi“ tik šalia vieno kasininko stovėjo neparduotas viskio butelis.

Šeškinėje, Buivydiškių gatvės „Iki“ parduotuvėje sutikta 29-ių metų valstybės tarnautoja Ieva BNS sakė, jog pati nevartoja alkoholio, bet pritaria privalomam asmens dokumentų rodymui.

REKLAMA

„Kad reikės asmens dokumentą paduoti, tai aš manau, jog amžius yra apgaulingas dalykas, nes jaunimas labai greitai užauga, o ypač merginos pasidažo ir automatiškai amžius išeina. Aš manau, kad gerai, jog reikės pateikti dokumentą, bet dėl pensininkų gal ir nereikėtų“, - svarstė Ieva.

Anot jos, tokia iniciatyva galbūt padės sumažinti alkoholio vartojimą tarp benamių. Šioje „Iki“ parduotuvėje prie vienos kasininkės buvo pastatyti du neparduoti degtinės buteliai.

„Benamiai žmonės, jų dauguma yra be dokumentų, tai greičiausiai iš kažkur gaus arba mažiau gers, tai irgi šiokia tokia nauda. Aš nemanau, kad žmonės numirs pateikdami savo asmens dokumentą pirkdami alkoholį. Tai nėra kažkoks blogas dalykas. jeigu aš švęsiu gimtadienį kažkieno ir man reikės pirkti vyno butelį, tai man nebus jokių problemų parodyti dokumentą“, - sakė mergina.

Apsauga stebi budriau

Prekybos tinklai teigia nuo penktadienio sustiprinę apsaugos darbuotojų budėjimą. „Maxima LT“ Korporacinių reikalų departamento vadovas Rosvaldas Gorbačiovas BNS tikino, kad žmonės reaguoja „pakankamai geranoriškai“.

„Geranoriškumas ypatingai pasireiškia mažesniuose miesteliuose, kur žmonės nubėga ir atsineša dokumentus, jeigu jų neturi. Aišku, panašu, kad sulauksime ir piktų klientų, bet incidentų neužfiksavome. Apsauga yra pasiruošusi ir budresnė nei visuomet“, - tvirtino R.Gorbačiovas.

„Rimi“ atstovė spaudai Giedrė Bielskytė BNS taip pat teigė, jog tinklo parduotuvėse incidentų kol kas nebuvo.

„Iš principo visi geranoriškai pirkdami alkoholį rodo dokumentą, o tie kas neparodo, tai jiems primena kasininkai. Kol kas jokių incidentų neturėjome - viskas gražiai ir tvarkingai, tad panašu, kad žmonės išgirdo žinutę. Pačių apsaugos darbuotojų kiekis dabar padidintas ir yra papildomas instruktažas suteiktas jiems“, - kalbėjo G.Bielskytė.

REKLAMA

Naujoji tvarka galioja prekybos tinklų „Maxima“, „Iki“, „Rimi“, „Norfa“, „Prisma“, „Aibė“ ir Lietuvos kooperatyvų sąjungos parduotuvėse. „Lidl“ tinklas prie šios akcijos neprisijungė.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuva patenka į daugiausia alkoholio suvartojančių Europos šalių trejetuką. Apie būtinybę riboti jo vartojimą imta garsiau kalbėti po šalį sukrėtusių nusikaltimų, kuriuos įvykdė girtaujantys asmenys.

Kai kurie politikai siūlo alkoholio vartojimą mažinti steigiant specializuotas parduotuves, įvedant valstybinį alkoholio prekybos monopolį, didinant amžiaus cenzą ar visiškai uždraudžiant reklamą. Griežčiausiai už didesnį alkoholio ribojimą pasisako konservatoriai ir „valstiečiai žalieji“.

Autorius: Pranciškus Vaišvila

Jonas A.
2016-09-02 15:59:03
Cha cha.... Mano akyse šiandieną "bomžas" norėjo nusipirkti alaus bambalį, bet nuturėjo dokumento ir jam nepardavė (valio!)... Bet, kol aš prie stalelio kroviausi pirkinius į savo krepšį, jis jau ėjo iš parduotuvės laimingas su tuo bambaliu - atsirado geradėjų, kurie jam nupirko! Komedija ta iniciatyva reikalauti dokumento, nes visada atsiras būdų alkoholikams įsigyti gėrimų.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Skitas 2016-09-03 18:14:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šiandien Norfos parduotuvėje nebeprašė. Nesakysiu kurioje, kad kasininkių kartais nnenubaustų.   ATSAKYTI
gražus 2016-09-03 16:25:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gaila valdžios visiško bukumo. Gaila visų kasininkių, kurioms kažkieno debiliškas noras užkrovė visų nepatenkintųjų pamazgų pylimą.Argi tik to jos yra vertos? Dabar tikrai paaiškėjo, kad jos yra tik vergės ir ant jų visi kas nori gali nuleisti garą. O valdžiai kas? Ji tik dar labiau tunka nuo tų visokių nesąmonių. JI TYČIOJASI IŠ VISŲ MŪSŲ. ŽMONĖS, PABUSKITE.   ATSAKYTI
Petras 2016-09-03 11:20:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Valdžios durnių laivas toliau sėkmingai plaukia per Lietuvą... Tai ar ponų valdžia atstovauja ir dirba rinkėjų daugumos valiai, kas atsiklausė Lietuvos gyventojų dėl tokios tvarkos? Nekeičiamas rinkimų įstatymas ,LR konstitucija tik popieriuje, klaninės partijos prieš rinkimus meluoja ir imituoja rūpestį LR piliečiu...   ATSAKYTI
Skitas 2016-09-03 08:32:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuėjau į LIDL...   ATSAKYTI
Artūras 2016-09-03 08:05:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Už tokią kvailą tvarką, konservatoriai nusipelnė būti pažeminti ir aš už juos nebalsuosiu, pagal kvailumą galėtų būti "Nr.1 partija" ir kaip tokie bepročiai papuola į seimą?    ATSAKYTI
olekas ar bolekas 2016-09-02 19:04:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
krautuvininkai paniškai bijo valdžios nutarimo leisti prekybą alkoholiu tik specializuotose parduotuvėse.   ATSAKYTI
Domantas 2016-09-02 17:45:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne veltui Petkevičius parašė knygą "Durnių laivas" ... mes iš tiesu plaukiame tokiame laive.
Rusai įskiepijo nuolankumo sindromą ir mes nuolankiai taikstomės su idiotiškais prekybininkų sprendimais (rodyti asm dokumentą perkant gėrimus).
To dokumento perkant gėrimus jaunai atrodantiems žmonėms, ar kylant abejonėms dėlpirkėjo pilnametystės - reikia ir niekas dėl to nesiginčija, bet kai jo pradeda reikalauti iš garbaus amžiaus žmonių ... dovanokit. O ką daryti vargšui atvykėliui turistui, palikusiam savo dokumentus viešbūtyje ? Taip daro daugelis lietuvių užsienyje ... bėgti paso? Beje, aš visai nenoriu rodyti savo asmens documento visose viešose vietose, nenoriu, kad būtų žinomas mano vardas ir gimimo metai pašaliniams asmenims. Žmonės būkite pilietiški ir nesitaikstykite su idiotiškais sprendimais.
...arba gal uždrauskime aplamai alkoholio vartojimą ... kaip Emiratuose ... nereiks niekam rodyti jokių dokumentų, nebus jo parduotuvėse, o gal ir nustosime vartoti alhoholį iš viso, nors labai abejoju, nes ir Dievas vandenį vertė vynu ir juo vaišino.   ATSAKYTI
blykste.lt 2016-09-02 17:28:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Eiles tai tikrai issaugo   ATSAKYTI
jo 2016-09-02 17:38:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Eik i Lidla ten nereik rodyti dokumentu .jei tu vyrednis nei 18metu.informacija  
Jonas 2016-09-02 16:52:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nematau cia jokios problemos. Jaigu tokia tvarka sugalvota, tai ir asmens tapatybe irodanti dokumenta galima pateikti kasininkei perkant alchogoli. Pamirsai pasiimti, tai eik i kita prekybos alchogoliu vieta ir nusipirksi, ten kur jokiu dokumentu nepraso. Gal kik sudetingiau yra kaime, kur yra vienintele " Aibes" tinklo parduotuve. Laikui begant, pirkejai prie to pripras.   ATSAKYTI
Domas 2016-09-02 19:14:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia pati baisiausia tautos yda. Jei sugalvojo valdžia idiotišką nesamonę, mes, užuot pasipriešinę tam, nuolankiai sutinkame ... laikui bėgant priprasime ... išleis memorandumą, kad nuosava žmona reikia pasidalinti su kaimynu .... anokia čia problema, laikui bėgant priprasime ... Be to tai juk ne įstatymas, o memorandumas ... geros valios ženklas ...  
Puslitris 2016-09-02 16:11:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šiandien pirkau alaus, niekas nieko neprašė   ATSAKYTI
Jonas A. 2016-09-02 15:59:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cha cha.... Mano akyse šiandieną "bomžas" norėjo nusipirkti alaus bambalį, bet nuturėjo dokumento ir jam nepardavė (valio!)... Bet, kol aš prie stalelio kroviausi pirkinius į savo krepšį, jis jau ėjo iš parduotuvės laimingas su tuo bambaliu - atsirado geradėjų, kurie jam nupirko! Komedija ta iniciatyva reikalauti dokumento, nes visada atsiras būdų alkoholikams įsigyti gėrimų.   ATSAKYTI
klaida 2016-09-02 15:48:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
cia ne gyventojai pasipiktine,o megstantys gerti degancia..   ATSAKYTI
senai laikas 2016-09-02 15:37:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tik valstybinis pardavimas ir visi pinigai eis i biudzeta.tada verlinykai kitaip pasnekes.mano nuomone   ATSAKYTI

Top Video

Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
REKLAMA
Mobilus punktas tirti koronavirusą Vilniuje (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Savaitgalį pastebimas smarkiai sumažėjęs skaičius norinčiųjų registruotis į mobiliuosius koronaviruso patikros punktus, šeštadienį dalis rytinių laikų juose taip ir liko ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Lietuvoje – dar viena mirtis nuo koronaviruso. Ji užfiksuota Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kurioje mirė 83-ejų metų moteris. Apie savo mamos, Stanislavos ...
Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena.lt)
Švelninti karantino sąlygas reikės labai atsargiai ir palaipsniui, kad nekiltų antroji epidemijos banga, sako prezidentas Gitanas Nausėdą. Šalies vadovas taip pat sako ...
Parduotuvė (nuotr. stop kadras)
Prabėgus dviem karantino savaitėms, prekybininkai skelbia apie pasikeitusius pirkėjų įpročius. Jau niekas nebešluoja tualetinio popieriaus ar kruopų. Žmonės renkasi tas prekes, ...
Siunta (nuotr. stop kadras)
Opozicijoje esantys konservatoriai valdžią užsipuolė dėl pavojų gabenantis apsaugos nuo koronaviruso priemones išskirtinai iš komunistinės Kinijos. Dalį krovinio atgabeno ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų