1993 metus menantys politikai mano, kad pirmąjį atkurtos valstybės vadovą Vytautą Landsbergį iš kovos dėl prezidento posto eliminavo S. Lozoraičio apsisprendimas balotiruotis. Apie tai pirmadienį filmuota speciali LRT laida, kuri netrukus pasirodys eteryje.

„Velionis Stasys Lozoraitis, pralaimėjęs kitam velioniui Algirdui Mykolui Brazauskui prezidento rinkimus, iš kampanijos eliminavo profesorių Vytautą Landsbergį“, - mano Liberalų Sąjūdžio atstovas Seime, buvęs Klaipėdos meras Eugenijus Gentvilas ir Kovo 11-osios akto signataras Romualdas Ozolas. Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas buvęs premjeras, Gediminas Kirkilas irgi nelabai prieštarauja.

Įveikti A.M. Brazauską, kuris ką tik (1992 metų spalį) laimėjo Seimo rinkimus, anot pašnekovų, gal kas ir galėjo, bet ne V. Landsbergio ir ne S. Lozoraičio įvaizdžiais, nes Lietuvos demokratinė darbo partija (LDDP) tada talentingai politikavo.

Pavadinimą pakeitę buvę komunistai, pasak E. Gentvilo, geriau kalbėjo apie varškės kainas, kurių iš JAV atvykęs S. Lozoraitis negalėjo žinoti. „Jo klausė – kiek kainuoja varškė – iš kur jis galėjo žinoti? Manau, kad ir A. Brazauskas tos kainos nežinojo, bet LDDP dirbo gerai“, - tikino jis.

"Manau, V. Landsbergio apsisprendimą trauktis nulėmė tai, kad S. Lozoraitis nutarė kandidatuoti. Iš to, kaip mes su juo bendravome, buvo aišku, jog jis yra pasiryžęs,“ - teigė R. Ozolas.

REKLAMA

"1992 metų spalio mėnesį Sąjūdis "prapylė" rinkimus LDDP ir V. Landsbergio korta buvo santykinai mušta“, - sakė E. Gentvilas. LDDP, anot jo, tada padarė labai gudrų žingsnį – už S. Lozoraičio nugaros rodė V. Landsbergio šešėlį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų