Šiandien Seimo nariai turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę dėl metinės Vyriausybės veiklos ataskaitos. Opozicinių partijų atstovai kritikos nepagailėjo, o Mišrios seimo narių grupės atstovas Žilvinas Šilgalis apskritai premjerą Andrių Kubilių kaip vadovą pavadino „skystu“.

Seimas.Posėdis (nuotr.Fotodiena.lt/T. Luksys

Seimas.Posėdis (nuotr.Fotodiena.lt/T. Luksys

Pirmasis Vyriausybės ataskaitos aptarimo ėmėsi Socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius, pasigedęs joje aiškiai nustatytų Vyriausybės prioritetų ir tikslų, be to, jo nuomone, ataskaitoje minimi ne tik paskutiniųjų metų darbai, bet ir darbai, atlikti prieš 3,5 metų.

A. Butkevičius pasigedo emigracijos, nedarbo ir šilumos kainų augimo pažabojimo

„Vyriausybės ataskaitoje trūksta tam tikrų skaičių ir faktų, analizuojant tam tikras programas, kurios Seime buvo patvirtintos svarstant nacionalinį biudžetą. Daug kalbama apie viešųjų finansų suvaldymą, bet reikia nurodyti kaip buvo suvaldoma“, – tikino jis ir pabrėžė, kad valstybės skola užsienio bankams išaugo iki 45 mlrd. litų, minimalus mėnesinis atlyginimas (MMA) ketverius metus nesikeitė ir liko 800 litų, o realiai žmonių pajamos Lietuvoje sumažėjo, įvertinus infliaciją.

REKLAMA

A. Butkevičius taip pat Vyriausybės ataskaitoje pasigedo kalbų apie emigraciją, nedarbą ir šilumos kainų augimo pažabojimą.

„Kas trukdė panaudoti Europos Sąjungos (ES) pinigus, pertvarkant šilumos ūkį tose Savivaldybėse, kur kainos yra didesnės nei vidutiniškai? Negaliu suprasti ir kito aspekto: kaip praėjusiais metais buvo sugebėta nepanaudoti 1,2 mlrd. litų infrastruktūros objektams skirtų pinigų?“ – stebėjosi jis.

Socialdemokratų lyderis pabrėžė, kad apie 1 mlrd. litų, panaudotų infrastruktūroje, sukuria apie 5000 darbo vietų, o per mokesčius į valstybės biudžetą sugrįžta apie 28–32 proc. Jo manymu, būtent efektyvus ES pinigų panaudojimas atsilieptų naujų darbo vietų sukūrimui ir emigracijos pažabojimui.

„Viską galima paversti tam tikrais rezultatais, žiūrint į perspektyvą“, – reziumavo jis.

V. P. Andriukaičiui trūko kalbų apie švietimą

Vytenis Povilas Andriukaitis pristatė Socialdemokratų komitetų atliktą Vyriausybės darbų analizę, kuri buvo paremta statistikos departamento duomenimis, ekspertų išvadomis, lyginimais su statistiniais ES duomenimis. Ši analizė parodė, kad ekonominė padėtis yra žemiau linijos, kuri demonstruotų kokį nors augimą.

V.P. Andriukaitis Vyriausybės ataskaitoje pasigedo kalbų apie švietimo ir mokslo padėtį Lietuvoje. Pasak jo, matomas mokyklų, vaikų skaičiaus mažėjimas, nes daugelis paliko Lietuvą su savo tėvais. Todėl, jo nuomone, svarbu akcentuoti ne tik demografines problemas, bet ir emigraciją.

V. Mazuronis abejojo, kad Lietuvoje gyventi pasidarė geriau

Tvarkos ir teisingumo frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis iš Seimo tribūnos pareiškė, kad Vyriausybės veiklos ataskaitą reikia vertinti atsakant į vieną paprastą klausimą – ar per tuos metus Lietuvoje kam nors pasidarė geriau gyventi, ar atvirkščiai – prasčiau, ar pasiliko tas pats lygis?

REKLAMA

Patį Vyriausybės ataskaitos dokumentą „tvarkietis“ pavadino savigyros traktatu, kuris parašytas pagal pačius geriausius (ypač sovietiniais laikais) tokių traktatų rašymo būdus ir formas.

„Jeigu gyvenimas Lietuvoje per tuos metus būtų taip kitęs, kaip surašyta ataskaitoje, Lietuvoje jau būtų arba rojus, arba netoli rojaus vartų visi stovėtume. Realiame gyvenime situacija yra visiškai kitokia“, – tikino jis.

V. Mazuronis akcentavo, kad nedarbo lygis Austrijoje tais metais siekė 4,2 proc., Vokietijoje – 5,7proc., o Lietuvoje – 14,3 proc. „Kur čia gerumas? Kur gera situacija?“ – retoriškai klausė jis.

Taip pat jis lygino ir tai, kad už MMA Lietuvoje galima įsigyti 183 litrus 95 benzino, o Airijoje – apie 700 litrų, o tokiose išsivysčiusiose šalyse kaip Liuksemburgas apskritai 10 kartų daugiau benzino. Todėl V. Mazuronį piktino, kad Vyriausybė svarstė, didinti MMA 50 litų, ar ne.

Opozicijos atstovas taip pat akcentavo, kad Kroatijoje, kuri nemažai kariavo, atsiskirdama nuo Jugoslavijos, MMA siekia 1319 litų, o vidutinė mėnesinė alga – 3700 litų.

„Vertinant pagal realią situaciją, jai (Vyriausybės ataskaitai – aut. past.) negalima nei pritarti, nei pasakyti, kad valstybė valdoma gerai“, – reziumavo „tvarkietis“.

V. Gapšys: Vyriausybė pamiršo tradicinį verslą

Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys pripažino, kad kiekvienai Vyriausybei tenka nemaži iššūkiai, o ši nėra išimtis. „Negaliu pasakyti, kad džiaugiuosi. Mes nepadėjome pamatų valstybės augimui, nesukūrėme pagrindo. Žiūrėjome į vieną sritį – finansų konsolidavimą. <...> Ekonomika turi augti, o Vyriausybė pamiršo tradicinį verslą, sukurti jam sąlygas, dėl to nukentėsime ne tik dabar, bet ir dešimtmečius į priekį“, – kalbėjo jis.

REKLAMA

V. Gapšys pabrėžė, kad buvo pamiršta ir maisto pramone bei buvo prarastos galimybės konkuruoti su lenkiška produkcija. „Darbietis“ akcentavo ir tai, kad Latvija planuoja mažinti pridėtinės vertės mokestį (PVM), o Lietuva išlaiko tuos pačius tarifus, todėl vietos gamintojai bus galutinai išstumti iš rinkos.

„Mes prarandame galimybę dirbti ir kurti darbo vietas. <...> Jei neatsigręš į ekonomiką, kuri kuria produktus, darbo vietas, kuri gali atgabenti valiutą į Lietuvą, kils problemų ir ateinančioms Vyriausybėms“, – konstatavo jis.

Pasak V. Gapšio, 1200 litų MMA būtų ne galimybė, o būtinybė dabartinėmis verslo sąlygomis.

Ž. Šilgalis: A. Kubilius kaip vadovas yra per „skystas“

Žilvino Šilgalio nuomone, Vyriausybės veiklos ataskaita – tai darbas dėl paukščiuko, tačiau visada gerai palyginti pažadus su darbais ir pažiūrėti, koks yra balansas. Seimo narys pristatė skaidres, kuriose atsispindėjo valdančiųjų pažadai ir buvo parodomi rodikliai, bylojantys apie tų pažadų nevykdymą.

„Turime premjerą, bet ne valstybės vadovą“, – tikino jis ir pabrėžė, kad A. Kubilius kaip vadovas yra per „skystas“.

A. Kubilius: kai girdime kritiką vardan kritikos, dėl to tenka apgailestauti

Po visų Seimo narių pasisakymų Vyriausybės veiklos ataskaitos atžvilgiu, į tribūna išėjo premjeras, kuris padėkojo už gerą diskusiją ir opozicijos kritiką, tačiau nepraleido progos įgelti opozicijai atgal.

„Manau, kad iš opozicijos kritikos galima matyti ir pačios opozicijos filosofiją ir kaip jie ruošiasi eiti į rinkimus. <...> Supratau, kad PVM dešrai išgelbėtų viską“, – ironizavo jis.

REKLAMA

Premjeras bandė apeliuoti į tai, kad opozicija nesupranta paprasčiausių finansinių problemų ir jų priežasčių, o kritika šiuo atžvilgiu parodo opozicijos nepajėgumą pristatyti savo matymą.

A. Kubilius pasiūlė į Seimą pasikviesti ekspertus, kurie galėtų partijoms papasakoti, kad vyko pasaulyje per pastaruosius ketverius metus, ką reiškė euro zonos krizė ir Graikijos krizė.

„Raginčiau visas partijas, ypač opozicijos, rimtai pabandyti pristatyti savo matymus, filosofijas ir ką reikėtų Lietuvai daryti. <...> Kritika Vyriausybei yra smagi druska, bet būtų efektyvesnė ir skaudesnė, jei būtų objektyvi. O kai girdime kritiką vardan kritikos, dėl to tenka apgailestauti“, – teigė jis.

Kęstas
2012-05-24 15:51:21
A. Kubiliaus Vyriausybė ir Lietuvos bankas subankrotino„Snorą“ be pagrindo, tik norėdami įgelti rusams

Seimo komisija pasigedo dokumentų, įrodančių, kad „Snoro“ turto „iš tiesų nėra“.„Mūsų žiniomis, visi sprendimai buvo priiminėjami, tiek Lietuvos banke, tiek Vyriausybėje, neturint tos informacijos“, - aiškino komisijos pirmininkas V. Mazuronis.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
roma 2012-05-25 10:06:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
cia galejo buti Kubiliaus ataskaita...:D   ATSAKYTI
ts rojus su dievu kub 2012-05-24 16:44:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuopelnai:
-surinko didziausia nevykeliu per 20m. savo saika: semetos,dagiai,kreiviai, sekmokai, jankauskai, adomenai, simenai,matuzai, navickai, kupcinskai, margeniai, cepononiai, matulioniai ir t.t. ... ir panasiai
- maziausias MMA ir algos ir pensijos, lyginant su aplinkinemis kaimynu salis(3 vieta nuo galo ES)(Įdomu pažymėti, kad net labiausiai iš Baltijos šalių pastarųjų metų krizės paliestoje Latvijoje MMA šiandien yra 281,93 euro (973,45 lito). Taigi per laikotarpį nuo 2008 metų, kada Lietuvoje buvo nustatyta ir iki šiol nedidinta 800 litų MMA, Latvijoje ji išaugo net 180,17 lito.)

- didziausios kainos dujoms,degalams, sildymui ir maistui
- didziausia socialine atskirtis tarp dirbanciuju ir pilieciu.(Lietuva priskirtina prie didžiausią pajamų nelygybę ES turinčių šalių - ji 2009-aisiais užėmė priešpaskutinę vietą. „Eurostat“ duomenys rodo, kad 2008 m. Lietuvoje 20 proc. turtingiausių šalies gyventojų pajamos buvo 5,9 karto didesnės nei 20 proc. neturtingiausiųjų. 2009 m. šis koeficientas išaugo iki 6,3. Lietuva pagal šį koeficientą 2009 m. užėmė trečią vietą iš galo, aplenkdama tik Rumuniją ir Latviją.)
2005 m. žemiau absoliutaus skurdo ribos gyveno 18 proc. Lietuvos gyventojų, o 2007 m. jų padaugėjo iki 21,6 proc., 2010 m. - iki 24,5 proc. Vadinasi, pastaraisiais metais vidutiniškai jau beveik kas ketvirtas šalies gyventojas skurdo buvo išstumtas į gyvenimo užribį ir patyrė visus socialinės atskirties sąlygojamus vargus. Šios negandos ypač palietė šeimas su vaikais (pirmiausia - daugiavaikes), pensininkus (ypač nuo 2010 m. sumažinus jiems pensijas), bedarbius bei kitas iš socialinių išmokų gyvenančių asmenų grupes.
ES taikomas rodiklis, kai 20 proc. didžiausias pajamas turinčių gyventojų vidurkis lyginamas su 20 proc. mažiausias pajamas gaunančiųjų vidurkiu. Tas skirtumas Lietuvoje padidėjo nuo 5,3 iki 7,3 kartų. Dar ne visos šalys yra paskelbusios 2010 metų duomenis, tačiau panašu, kad Lietuva taps rekordininke. Mes aplenkėme Latviją, taip pat, atrodo, lenkiame ir Portugaliją. Tai tokios šalys, kurios buvo ES rekordininkės kalbant apie pajamų nelygybę. Tuo tarpu jei pažiūrėsime į kitas šalis, krizės metu tie skirtumai kai kur net sumažėjo, nes vyriausybės ėmėsi priemonių padėti labiausiai nukentėjusiems nuo krizės. Pas mus to beveik nebuvo.
-masine darbingiausiu pilieciu evakuacija is kubilistano- marazmatiku valdoma salies.
- pagrinde pjaunami mokesciais varguoliai, o seriami is biudzeto "verslinykai", mokantys kubilini MMA SAMDINIAMS ir sumazinant jiems pelno mokesti, vien kubilo isauginti nauji 272 MILIJONIERIAI!
Ilgai dar ir daug ka galima rasyti,bet:
-kol ta gauja valdzioje, nieko jie normalaus nepadaris, nebent dar padidins privilegiju sau dydi ir ju kieki! Viska ka daro si saika tai, kad tik butu blogiau daugumai LT pilieciu, bet geriau stambiems vagiams, milijonieriams, ir savo chebrai!
Man , dabar Lietuva ir visumenes atmosfera, primena metus pries Gorbaciova, valdzioje debilai, seniai priauge prie savo kedziu, kasdien idiotiski sprendimai ir pareiskimai( kai kuriOS kubilo nesamones, pav. -politikierius 21m. besitrinantiS prie lovio tik is Plytniko suzinojo ir buvo SOKIRUOTAS??? KAD VIESUOSE PIRKIMUOSE YRA KORUPCIJA???), totaline korupcija, totalinis melas, totalinis nesiskaitymas su pilieciais. Visa sistema ant tiek perpuvusi, kad jau baisiau negu sssp!, nors tada kad ir paprastas mokantis rasyti zmogelis dar rasdavo uztarima. O dabar? tik partiniams - nebaudziamiems, viskas galima!!!
Na , o pilieciai, tie kurie dar pavelka kojas, jomis ir balsuoja is kubilistano, pensininkai meldzia lengvos mirties arba eutanazijos iteisinimo, lengviausiu budu!   ATSAKYTI
Kęstas 2012-05-24 15:51:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
A. Kubiliaus Vyriausybė ir Lietuvos bankas subankrotino„Snorą“ be pagrindo, tik norėdami įgelti rusams

Seimo komisija pasigedo dokumentų, įrodančių, kad „Snoro“ turto „iš tiesų nėra“.„Mūsų žiniomis, visi sprendimai buvo priiminėjami, tiek Lietuvos banke, tiek Vyriausybėje, neturint tos informacijos“, - aiškino komisijos pirmininkas V. Mazuronis.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Visvaldas Matijošaitis (Vygintas Skaraitis/Fotobankas nuotr.)
Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis siūlo numatyti privalomą iš trečiųjų šalių atvykusių asmenų testavimą dėl koronaviruso. Toks pasiūlymas pateiktas po to, kai ...
Vytautas Vidmantas Zimnickas (Arnas Strumila/ Foto diena nuotr.)
Eidamas 65-uosius metus mirė ilgametis Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos, tyrusios mėginius ir dėl koronaviruso, direktorius Vytautas Vidmantas ...
Žalgirio mūšis (nuotr. SCANPIX)
Lenkijoje, Griunvalde, vyksta 610-ųjų Žalgirio mūšio metinių minėjimo ceremonija. Joje dalyvauja Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir premjeras Saulius Skvernelis. ...
(nuotr. stop kadras)
Po ilgo ramesnio laiko kasdien dažniausiai nustatant iki 10-ies naujų susirgimų koronavirusine infekcija Lietuvoje fiksuojamas COVID-19 protrūkis. Naujausiais Nacionalinio ...
Gitanas Nausėda (nuotr. SCANPIX)
Didžiąją dalį prezidento Gitano Nausėdos ir jo žmonos Dianos Nausėdienės turto pernai sudarė nekilnojamasis turtas, be to, pirmoji šalies pora turi beveik 100 tūkst. eurų ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų