Tūkstančiai savo tėvišką pareigą pamiršusių ir vaikus vengiančių išlaikyti tėvų netrukus gali atsidurti viešame skolininkų sąraše. Dėl alimentų savo atžaloms nenorinčiųjų mokėti Vaikų išlaikymo fondas (VIF) ketina ne tik kreiptis į teismus.

Skelbs internete

Laikinai VIF administracijos direktoriaus pareigas einanti Ina Skubilovienė patvirtino, kad ateityje numatoma visų skolininkų sąrašą skelbti įstaigos interneto svetainėje. Viešoje erdvėje atsidurs skolininko vardas, pavardė ir gimimo data.

Iki šiol fondo administracija alimentų nenorinčių mokėti tėvų duomenis skelbė oficialiame leidinyje „Valstybės žinios“. Paviešinami tie skolininkai, kurių gyvenamoji vieta yra nežinoma arba kuriems nepavyko įteikti VIF administracijos pranešimo.

I.Skubilovienės teigimu, visos alimentus nemokančių tėvų dėmesį atkreipiančios priemonės yra veiksmingos: „Visos priemonės, kurios gali atkreipti VIF skolininkų dėmesį į tai, kad valstybė perima jų, kaip tėvų, pareigą išlaikyti nepilnamečius vaikus ir į tai, kad valstybė padeda mokėti išmokas iš VIF, kurias skolininkai be senaties termino privalės grąžinti su 5 procentų metinėmis palūkanomis, prisideda prie skolininkų drausminimo. Mūsų manymu, naudingas bus ir skolininkų duomenų viešinimas internetinėje svetainėje. Pastebime, kad iki gyvos galvos valstybei nenorintys likti skolingi tėvai patys siekia kuo greičiau grąžinti susidariusią skolą.“

REKLAMA

Įsiskolinusios ir mamos

Neteikiančių priteisto išlaikymo savo nepilnamečiams vaikams VIF skolininkų yra apie 20 tūkstančių. Didžiausia fondo skiriama suma per mėnesį – 195 litai vienam be tėvo augančiam vaikui, per metus VIF išmoka daugiau kaip 48 milijonus litų.

I.Skubilovienė informavo, kad ne visi VIF skolininkai yra vyrai. Pasitaiko ir teismo sprendimo nevykdančių, piktybiškai alimentus vengiančių mokėti moterų.

„Priežastys, dėl kurių tėvai teismo sprendimu neteikia savo nepilnamečiams vaikams išlaikymo, gali būti įvairios – sunkmečiu padidėjęs nedarbas, emigracija ar tiesiog atsakomybės trūkumas. Tačiau fondo administracija tokios statistikos nekaupia ir nenagrinėja. Neturime duomenų ir apie VIF skolininkų pasiskirstymą regionuose“, – patvirtino VIF administracijos vadovė.

Nuo 2008-ųjų – VIF veiklos pradžios iki dabar alimentų atžaloms nemokėję ir savo pareigą valstybei perleidę tėvai grąžino tik apie 404 tūkstančius litų. Kai kurie iš jų pasinaudojo galimybe susidariusią skolą grąžinti dalimis.

Teismo nenori

I.Skubilovienė patvirtino, kad vis daugiau VIF skolininkų, net ir negavusių pranešimo iš VIF administracijos ar ikiteisminį tyrimą atliekančios įstaigos, susidariusią skolą valstybei grąžina savanoriškai.


Rašyti komentarą...
D
Daina
2011-01-26 19:54:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip irgi girdejau ir su nuotraukomis. Mano nuomone visai gerai. Ir dar plius juos gydyti reiketu, nes nuo nieko neveikimo gi valstybe sumoka vaikams proteliai jiems pasimaise. Nesuprantu kaip 10 metu gali nesirupinti visiskai vaikais, nesidometi. Anstolis pagauna tai is darbovietes iseina. Ir ne vienai man taip yra. Kazkokia epidemija musu vyrai pagavo. Bijo VAIKU IR DARBO :-)
Atsakyti
0

J
Jurga
2011-01-26 20:15:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerb. Daina, šalia piktybiškai vengiančių mokėti yra ir tokių, kurie tikrai negali, nes yra netekę darbo dėl etatų mažinimo; todėl aš nepritariu, kad reikia viešinti visus.
Atsakyti
0

U
U2
2011-01-26 21:02:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daug yra tokių,kurie negali tik oficialiai.Tokius gegutinus reikia tempt į dienos šviesą.Yra ir kitas variantas-boba su diedu oficialiai nesusituokę,gyvena kartu,o boba dar gauna vienišos motinos išmokas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų