Nemaža dalis šulinių vandenį geriančių alytiškių kartu su juo gauna ir kenksmingų medžiagų dozę. Tai paaiškėjo patikrinus daugiau kaip 100 alytiškių šulinių vandens mėginius.

Jų  tyrimus atliko bendrovės „Dzūkijos vandenys" laboratorijos specialistai. Jie dvi dienas nemokamai tikrino vandens kokybę tuose miesto rajonuose, kurių gyventojai nėra prisijungę prie centralizuotų vandens tiekimo tinklų.

„Nemokamą vandens kokybės patikrinimo akciją surengėme, norėdami, kad žmonės labiau pasirūpintų savo vartojamo vandens kokybe. Šulinių vandenį naudojantiems gyventojams ši problema ypač aktuali tampa pavasarį ir rudenį, kai dėl gausių kritulių į negilius požeminius vandenis patenka ant dirvožemio susikaupę nešvarumai", - sakė bendrovės „Dzūkijos vandenys" direktorius Rolandas Žakas.

Anot jo, centralizuotai tiekiamo vandens, kuriuo alytiškius aprūpina „Dzūkijos vandenys" kokybė tikrinama kasdien ir ji atitinka visus higienos normomis nustatytus kokybės reikalavimus.

Akcijoje dalyvavo daugiau kaip 120 miesto gyventojų. Dauguma jų džiaugėsi bendrovės suteikta galimybe nemokamai pasitikrinti savo šulinių vandenį, gauti specialistų patarimus.

REKLAMA

Iš  anksto nurodytose vietose prie alytiškių namų vandenį  tikrinę atestuotos „Dzūkijos vandenų" laboratorijos specialistai gautus tyrimų rezultatus pateikdavo iškart - buvo išduodamas raštiškas tyrimų protokolas. „Daugeliui buvo labai netikėta, kad skaidriame ir bekvapiame šulinio vandenyje kenksmingų medžiagų kiekis gerokai viršija leistiną normą", - pastebėjo alytiškių šulinių vandenį tikrinę bendrovės specialistai.

Vandens mėginius tikrinti atnešę alytiškiai buvo informuojami apie galimybes prisijungti prie miesto vandentiekio ir nuotekų tinklų. „Tai - geriausia išeitis, norintiems kasdien vartoti švarų ir kokybišką vandenį", - įsitikinęs „Dzūkijos vandenų" vadovas R. Žakas.

Šiuo metu Alytuje 750 individualių namų (apie 2430 gyventojų) geriamuoju vandeniu apsirūpina individualiai, t. y. iš šachtinių  šulinių, gręžinių ir kt. Iš jų 340 (apie 960 gyventojų) namų jau turi prisijungimo prie miesto vandentiekio tinklų galimybę.


Rašyti komentarą...
T
Tirkities
2010-04-26 14:14:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vanduo šuliniuose iš ties baisus, nors kartais nustebina ypač maža nitratų koncentracija. Kartais žmonės nustebina - tiria šulinio vandens kietumą, bet nitratai nereikalingi, nors ir anksčiau netirti. Jie mat planuoja statyti filtrus vandens minkštinimui, nes viskas apkalkėja. Bet nuodai tai nitratai, o kietumas tik šiaip diskomfortas, net higienos normose nereglamentuojamas.
Atsakyti
0

a
alytiškis
2010-04-26 14:45:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nitratai nieko baisaus, tai tik e-medžiagos.Kuo daugiau jų, tuo vanduo ilgiau nesuges...
Atsakyti
0

p
poka
2010-05-15 00:01:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
nenuostabu po tokios žiemos
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų