Reuters/Scanpix nuotr.

Reuters/Scanpix nuotr.

Vos prasidėjus Vyriausybės valandai Seime, parlamentarai ėmė ministrų ir premjero klausinėti apie Gvantanamo kalinių atgabenimą į Lietuvą. „Tvarkietis“ Valentinas Mazuronis teigė, kad tokiu būdu Lietuva tampa trečiarūše valstybe, kuri priima kitos valstybės„atliekas“, ir retoriškai klausė, ar Vyriausybė „įjungusi buldozerį vėl prisidirbs“.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos Seime seniūnas V. Mazuronis klausė, ar Vyriausybė ketina, nepasitarusi su visuomene ir Seime, savavališkai spręsti šį klausimą.

Premjeras Andrius Kubilius teigė, jog šiuo klausimu sprendimo dar nėra. Valstybės gynimo taryba suteikė įgaliojimus užsienio reikalų ministrui tęsti derybas šiuo klausimu su JAV ir ES partneriais. Pasak jo, šį klausimą svarsto ne tik Lietuva, bet visos ES šalys, todėl nevertėtų mūsų šalies priskirti trečiarūšėms valstybėms.

REKLAMA

Klausimą dėl Gvantanamo kalinių iškėlė ir „darbietis“ Vytas Gapšys. Jis domėjosi, koks teisinis statusas bus suteiktas kaliniams, jei jie bus atgabenti į Lietuvą, kas jų laukia ir kaip apskritai ketinama spręsti šią situaciją.

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius pripažino, kad jam ir pačiam dar nėra viskas iki galo aišku. Tačiau jis patikino, kad tai nebus paviršutiniškai svarstomas klausimas. „Mes tą klausimą dar labai smarkiai svarstysime. Taip, bus atsižvelgta ir į teisinius interesus, ir į nacionalinius interesus“, - sakė teisingumo ministras.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ šiandien išplatino pranešimą spaudai, kuriame kategoriškai pasisako prieš „bet kokius Lietuvos valdžios ketinimus Lietuvos Respubliką paversti svetimos valstybės kalinių priežiūros zona“. 

„Vadovaujantis Lietuvos įstatymais, nėra jokių teisinių prielaidų įkalinti kitų šalių piliečius, jeigu jie nepadarė nusikaltimo Lietuvoje. Nebent konservatorių ir jiems prijaučiančių koalicija prieš tai surengtų demokratijos laidotuves vienoje iš Europos Sąjungos valstybių. Kitas dalykas – tenkinant iš tiesų demokratišką sprendimą uždaryti Gvantanamo kalėjimą priėmusios Amerikos administracijos prašymą priimti jos kalinius, gerokai sumažėtų ne tik pačios Lietuvos valstybės teritorijos saugumas, bet ir visų užsienyje esančių Lietuvos piliečių saugumas“, - pranešime cituojamas partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas. 

Vakar užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas žurnalistams sakė, kad trečiadienį prezidentūroje vykusio Valstybės gynimo tarybos posėdžio metu ministerija įpareigota konsultuotis šiuo klausimu su JAV administracijos atstovais.

Pasak jo, į Lietuvą galėtų būti priimta mažiau nei 10 asmenų, kurie „nekeltų grėsmės Lietuvos saugumui ir viešajai tvarkai“.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže.

teisingai
2009-02-12 14:18:48
Siaip Paksas nera megstamiausias politikas, bet si karta ji visiskai palaikau kaip ir Tvarkos ir Teisingumo partijos nuomone, uzteks kubile tyciotis is Lietuvos uzteks!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
carlos 2009-02-12 18:34:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jo seni, visi kas nelaizo jav ir kam ju uzsienio politika ir lietuviu padlaiziavimas jai koktus automatiskai yra prorusiski, krb papirkti ir siaip jedinstvo, atsipeik neegzistuoja jankiskas "withusorwithoutus" sudas ar rusiskas ar jankiskas visvien sudas....   ATSAKYTI
JO 2009-02-12 18:08:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai norisi, kad islamistai IMTŲ SPROGDINTI "apsaugotą" lietuvą?   ATSAKYTI
smalsusis 2009-02-12 16:37:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar Gvanatanamo gyventojų sutikimas ivyks Prezidentūroje, dalyvaujant garbės kuopai ir pačiam Prezidentui?    ATSAKYTI
senis2 2009-02-12 16:16:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taigi taigis, čia matome labai puikų šiandieninės lietuviškos žiniasklaidos paveikslėlį: pagrindiniai straipsnelio herojai-pranešėjai paksistiniai ideologai (visados prorusiški), "balso" parengtas straipsnelis pavadintas tiesmukai - "Gvantanamo kaliniai Lietuvoje nepageidaujami" (paksistų?). Tai "balsas" visai jau susitapatino su tomkine "respublika" ir paksine "naujatvarke"?
Taip greitai?!
Bet Busho nebėra, Putinas iš Obamos lyg laukia pagarbos, kodėl taip nekantriai, skubotai ir liguistai "komentatoriai" kritikuoja net galimybę Lietuvos kalėjime (šalia kelių tūkstančių lietuviškų nusikaltėlių) pasodinti 10 (dešimt!) musulmonų nusikaltėlių?
Iš kur koks latvijos gatvės komentatorių šurmulys?
Ir "balselio"?   ATSAKYTI
Marius Ulozas: Užsienio politikos (ne)bū 2009-02-12 15:45:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Netylant diskusijoms kaip, kada ir kiek mūsų "puikioji" valdžia priglaus likviduojamo Gvantanamo "sulaikymo centro" kalinių, iš akiračio prapuola klausimas - o KODĖL mes turime tai daryti. Ar valdžia KLAUSĖ Lietuvos žmonių nuomonės šiuo klausimu?

Visa šita situacija tiesiai šviesiai atsako į klausimą kas Lietuvoje formuoja užsienio politiką. Pagal LR Konstituciją ši kompetencija suteikta Prezidentui, o ją įgyvendinti padeda Užsienio reikalų ministras. Nekoordinuoti Ministro V.Ušacko ir Prezidento V.Adamkaus veiksmai įrodo tai, kas jau seniai daugeliui buvo aišku - Lietuvos užsienio politikos gairės braižomos .... Vašingtone.

Ar reikia tam įrodymų? Prašom:

- ką mes veikiame Irake ir Afganistane? ar Lietuvos žmonės išreiškė tokį norą? bent jau manęs apie tai niekas neklausė. Paprašė Bušas. Mūsų Prezidentas aišku sutiko.

- kokia mūsų politika Baltarusijos, Ukrainos, Gruzijos atžvilgiu? Gal pragmatiška, tarnaujanti Lietuvos gyventojų gerbūviui ir interesams? Manau, kad švelniausiai mūsų politiką šių šalių atžvilgiu galime pavadinti - ROMANTINE. Neva, mes suprantame jų kovą už laisvę (nuo ko?) ir demokratiją (kokią?). Bet realiai mes atliekame tik pasiuntinio rolę, vasalo, mokančio susikalbėti su tų šalių gyventojais rusiškai.

- santykiai su Rusija. Ar nuolatinis mojavimas kumščiais ir grasinimai gali būti vadinami santykiais? abejoju. arba tai labai nesveiki santykiai. Įdomu, kada Konservatoriai pagaliau kreipsis į Rusiją dėl okupacinės žalos atlyginimo? kažkaip jų ryžtas išgaravo..

- prioritetų nebuvimas (o kam jų reikia, nes ką daryti, pasako mūsų "draugai"). Pvz. koks mūsų dvišalių santykių su viena didžiausių ir įtakingiausių ES šalių - Italija? Joks. Tik vaikiškai džiaugiamės, kad mūsų UR ministras ir vėl išdrįso paklausti, kada bus grąžintas mūsų tarpukario ambasados pastatas. turinio jokio.. Įdomu, ką mes tame atgautame pastate darytume? nes Lietuva savo užsienio politikos paprasčiausiai neturi...

- tiesiog paskaitykite šitą URM atstovo atsakymą dėl Gvantanamo: "URM atstovas teigia, kad kol kas Lietuva nėra gavusi tokio amerikiečių prašymo, tačiau jei gaus, svarstys kaip ir visos ES valstybės. Sprendimas, anot jo, bus priimtas tik išsiaiškinus padėtį nacionalinės ir tarptautinės teisės požiūriu ir įvertinus politines ekonomines ir kitas vienokias ar kitokias sprendimo aplinkybes." Viskas aišku? Padarysime viską, net neprašyti, kad įtiktume amerikiečiams.

šį sąrašą galime tęsti ir tęsti toliau.

Tačiau nesinori. Norisi keisti šią situaciją, norisi auginti Lietuvos stuburą ir tarptautinę tapatybę. jeigu viskas ką galime apie save pasakyti, kad esame ES ir NATO nariais - tai tokių šalių yra krūvos. Jeigu negalime įvardinti kas mes esame kaip valstybė ir kokių ilgalaikių tikslų mes siekiame - esame beviltiški ir niekas su mumis net nesivargins kalbėti..


o grįžtant prie neteisėtai be teismo laikomų ir ne aišku kuo kaltinamų žmonių iš Gvantanamo priglaudimo Lietuvoje, tai jeigu Vyriausybė ir Seimas nori - tai prašom. Bet tegul tai daro savo sąskaita. Jie kalba apie 10-ies žmonių priglaudimą Lietuvoje, geras skaičius, gerai dalinasi:
- 2 - pas Kubilių Turniškėse;
- 2- pas Prezidentą rezidencijoje (iš bėdos dar porą galima priglausti ir Daukanto aikštėje);
- 2 pas Valinską
- 2 pas Ušacką
- ir dar porą galėtų paimti Zingeris, nes jis su visais ne Lietuvoje labai bendrauja, po visus tarptautinius susitikimus laksto.

Manau, tai būtų puikus žingsnis, nes ir užsienio partneriams parodytume, kad esame geri, ir Lietuvos žmonės nepyktų, ir net kaštų papildomų beveik nebūtų, nes aukščiau minėtų žmonių būstai ir taip saugomi...
   ATSAKYTI
protestuoju! 2009-02-12 15:37:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kodel valstybe neklausia , ar mes norime tu kaliniu? Kodel uz mano mokescius turi kazkokie banditai cia gyventi?????   ATSAKYTI
Kajus 2009-02-12 14:48:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teks eilinį kartą Kubiliui rauti į krūmus. Panašu, kad jis prie to jau įprato :) Beje, o kodėl staiga pritilo kubilinių dainos?   ATSAKYTI
Tomas J. 2009-02-12 14:41:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
„Tai yra mūsų partnerių prašymas. Tokius prašymus gavusios ir kitos ES valstybės... Mes čia matome savo tam tikrą partnerystės atsakomybę“, - vasario 11 d. sakė ministras pirmininkas A.Kubilius.
Nėra jokio prašymo. Parodykite tą prašymą, kur jis? Negalite?
Europos parlamentas praėjusią savaitę priėmė rezoliuciją, kurioje ... ES šalys raginamos „būti pasirengusiomis priimti Gvantanamo kalinius“, jei JAV to paprašytų.
Betgi net prašymo nėra!

“Kai kurie iš jų toliau lieka Gvantaname todėl, kad nėra šalies, į kurią jie galėtų saugiai grįžti, - JAV jiems nepateikė kaltinimų” - kaip tai suprasti? Kad žmogus saugus tik tada, kai JAV jam pateikia kaltinimus?! Kai jie Gvantaname kankinami – jie tada saugūs? Žmogaus teisių pažeidėjams rūpi kalinių saugumas?
Akivaizdu, kad šis sumanymas skendi apgaulėje.
JAV – didžiausia žmogaus teisių pažeidėja Vakarų pasaulyje.

Ar matėte vakar per LNK žinias kokia yra žiūrovų nuomonė šiuo klausimu? Iš beveik 1500 skambinusių – tik 4 procentai pritaria sumanymui.
Planuojantys priimti Gvantanamo kalinius (V.Ušackas, A.Kubilius) – tautos priešai, nes spjauna į demokratiją ir planuoja veiksmus, kurie priešingi žmonių valiai ir prisideda prie žmogaus teisių pažeidimo.
V.Ušackas ir A.Kubilius nusipelnė paniekos.   ATSAKYTI
jo 2009-02-12 14:36:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Valdžioje debilai ar JAV šyklaižiai? Kiek dar tęsis pasityčiojamas iš eilinių Lietuvos piliečių?   ATSAKYTI
Jonas 2009-02-12 14:25:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labiausiai tai mane stebina to Buratino Ušacko kvailas entuziazmas.   ATSAKYTI
teisingai 2009-02-12 14:18:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Siaip Paksas nera megstamiausias politikas, bet si karta ji visiskai palaikau kaip ir Tvarkos ir Teisingumo partijos nuomone, uzteks kubile tyciotis is Lietuvos uzteks!   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Vasariškas lietus (nuotr. J. Auškelis)
Ketvirtadienis Lietuvoje buvo pakankamai gražus. Pirmoje dienos pusėje dangų vis aptraukdavo tamsūs lietaus debesys, tačiau po pietų jie jau nebedengė saulės spindulių ir buvo ...
Palanga (nuotr. Gyčio Vidžiūno)
Savaitė užsienio kurorte kelių žvaigždučių viešbutyje su baseinu ir maitinimu ar tiek pat laiko išsinuomotame kambaryje pas Palangos močiutę? Susėdę ir paskaičiavę visas ...
Vilniuje susidūrė du automobiliai, vienas jų rėžėsi į tvorą (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Ketvirtadienį vakare Vilniaus policijai ir medikams pranešta apie dviejų automobilių avariją Panerių gatvėje. Medikų pagalbos prireikė vienam vaikinui. Pirminiais duomenimis, ...
Vasara
BNS pateikia svarbiausių ketvirtadieno naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą: Viruso plitimas. Per parą Lietuvoje patvirtinti trys nauji koronaviruso ...
Teismas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Teismas nurodė grąžinti prokurorą Julių Rėksnį į buvusias pareigas Vilniaus apygardos prokuratūroje, nes jam skirta nuobauda už tarnybinį nusižengimą buvo neproporcinga ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų