News Bridgepix nuotr.

News Bridgepix nuotr.

Socialdemokratai stabdo dalyvavimą Vilniaus miesto valdančioje koalicijoje. Tokį sprendimą pirmadienio pavakarę priėmė Socialdemokratų partijos prezidiumas.

Taip pat nuspręsta, kad socialdemokratų derybų grupė turėtų konsultuotis su visomis Vilniaus miesto savivaldybės taryboje esančiomis partijų frakcijomis dėl galimybės efektyviai dalyvauti sostinės valdyme.

Socdemai sieks mero posto

Kol kas socialdemokratai savo atstovų iš postų savivaldybėje atšaukti nežada.

Kaip praneša LTV naujienų tarnyba, Socialdemokratų frakcijos Vilniaus taryboje seniūnas Romas Adomavičius neslepia, kad dabar socialdemokratai dėl valdančiosios koalicijos derėsis su dviem pusėmis – su „Tvarka ir teisingumu“ bei su Tėvynės sąjunga ir liberalcentristais.

REKLAMA

Neoficialiomis žinioms, sąlyga abiems pusėms gali būti mero postas.  

Kiek anksčiau R. Adomavičius Lietuvos radijui sakė, kad praeitą savaitę kilęs korupcijos skandalas gali paspartinti naujos koalicijos formavimą.

„Vyksta pokalbiai. Jie nėra oficialūs, tačiau jie vyksta jau pakankamai seniai. Tam tikrais laikotarpiais jie suintensyvėja.

Tai, kas įvyko praeitos savaitės trečiadienį, be abejo, yra katalizatorius tiems veiksmams. Manau, kad viskas vyks žymiai greičiau. Tačiau kaip ir kas, pasakyti šiandien dar tikrai per anksti“, – sako Socialdemokratų frakcijos Vilniaus taryboje seniūnas R. Adomavičius.„Tvarkiečiai“ lauks teismo sprendimo

Atsakydamas į partijos „tvarkiečių“ prezidiumo  sprendimą suspenduoti jo, E. Lementausko ir G. Kazako narystę partijoje, A. Butkevičius pasitraukė iš „tvarkiečių“ frakcijos sostinės taryboje. Frakcijos seniūnu išrinktas Gediminas Rudžionis.

Partijos lyderis Rolandas Paksas teigė kol kas apie tokį buvusio bendrapartiečio sprendimą nesąs informuotas.

Partijos prezidiumas pirmadienį taip pat įpareigojo Vilniaus merą Juozą Imbrasą išsaugoti valdžią Vilniaus mieste.

„Tvarkiečiai“ taip pat pritarė ir šiuo metu suimto E. Lementausko atsistatydinimui iš Vilniaus vicemero posto.

Jau šeštadienį partijos lyderis R. Paksas teigė būsiantis labai griežtas savo partiečiams, tačiau tik tuo atveju, jei paaiškės, kad kaltinimai iš tikrųjų pagrįsti ir rimti.

Šiandien jo tonas nuosaikesnis – jis teigė papildomos informacijos negavęs, tačiau nenorint trikdyti miesto tarybos, koalicijos bei teisėsaugos institucijų darbo bei gavus E. Lementausko prašymą, nuspręsta priimti tokį sprendimą. R.Paksas portalui „Balsas.lt“ pripažino, kad problemų iškilo ir su koalicijos partneriais.

REKLAMA

Paklaustas, kaip, jo nuomone, įvykiai Vilniaus savivaldybėje paveiks jo partijos reitingus, R. Paksas atsakė trumpai: „protingi žmonės palauks teismo sprendimo, jo lauksim ir mes“.Liberalcentristai nusiteikę optimistiškai

Vilniaus Tarybos narys liberalcentristas G. Babravičius  nesistebėjo tokiais įvykiais.

„Veiksmas kaip ir natūralus, nors Lementauskas kaip ir sakė, kad nežada to daryti, bet, matyt, vieninteliai partneriai – Lenkų rinkimų akcija pareikalavo tokių veiksmų, dar tikėdamiesi išlaikyti valdžią „Tvarka ir teisingumas“ rado būdų įkalbinti E. Lementauską.“, - sakė G. Babravičius.

Pasak jo, akivaizdu, kad valdantieji daugumos neturėjo jau seniai. Tuo labiau, kad vis dar nepaskirti ir vicemerai į A. Paleckio ir A. Štaro vietas. Todėl dabar užduotis ne tik nepalengvėja, bet ir pasunkėja.

Pasak G. Babravičiaus, pagrindinė bėda ta, kad nebelikus senosios daugumos, nesusiformavo nauja. Tačiau jis teigiamai vertino Liberalų sąjūdžio „atsibudimą“. Pasak jo, būtent keturi liberalsąjūdiečių balsai lėmė tai, kad sostinės valdančioji dauguma atrodo būtent taip, kaip atrodo.

G. Babravičius optimistiškai vertino galimybę suformuoti naują koaliciją. Tuo pačiu jis atmetė bet kokius kaltinimus dėl dalyvavimo galimose machinacijose keičiant žemės paskirtį Pupynės kaime.

„Ten yra dešimtys įmonių, negalinčių dirbti nesutvarkius detalaus plano. Buvo balsuojama ne už Putramento sklypo likimą, o už koncepciją ir proceso pradžią.“, - piktinosi G. Babravičius.

Pasak jo, investuotojai sutiko su reikalavimais dėl statybų tankumo ir pan. Todėl nematyta prasmės balsuoti prieš. Jis apgailestavo, kad dabar šiais faktais nevengiama „žongliruoti“ kovojant dėl valdžios savivaldybėje.A. Štaras: valdžia krenta į rankas

REKLAMA

Tuo tarpu liberalsąjūdietis ir buvęs vicemeras Arūnas Štaras pastebėjo, jog nebereikia laukti, ką padarys E. Lementauskas ar A. Butkevičius. Reikia žiūrėti, ko toliau imsis vadinamoji opozicija.

„Visą laiką valdžią vertė, dabar ji tiesiog į rankas krenta – reikia ją imti.“, - sakė A. Štaras, pridurdamas, kad dabar viskas priklausys nuo to, kaip bus inicijuojami pokalbiai.

Jis teigė girdėjęs, jog konservatoriai ruošiasi į merus siūlyti Raimondo Aleknos kandidatūrą ir ruošiasi derėtis su liberalcentristais ir socdemais.  „Man regis jiems dar trūksta keleto balsų... Gali būt, kad pakvies ir mus“, - svarstė liberalsąjūdietis. Tačiau, pasak jo, jokių derybų šiuo metu nevyksta.

A. Štaro teigimu, dabartinė dauguma dirbti tikrai negali vien dėlto, kad aritmetikai ji nebėra dauguma – iš viso Taryboje yra 51 narys. Libdemai, jei trys įtariamieji atsisakytų mandato ir juos pakeistų kiti – turėtų 13 vietų, pridėjus Lenkų rinkimų akciją – 19. Jei socdemai nusprendžia daugumos neberemti, galbūt dar lieka vienas A. Paleckis. Tokiu atveju su 19 žmonių iš 51, rimto darbo nebegali būti.

A. Štaras neatmetė galimybės, kad libdemai ieškos partijų bendradarbiavimui, tačiau jo nuomone, esant tokiom sąlygom „politinių kamikadzių“ surasti bus sunku.

Liberalsąjūdietis neatmetė galimybės dirbti ir su liberalcentristais. Griežtus kai kurių savo partiečių pasisakymus apie A. Zuoką, jis įvardijo kaip „asmeninę nuomonę“.

„Vilnius yra Vilnius, reikia galvoti ne apie ambicijų rodymą, o apie tai, kokia valdžia turi valdyti. Mes turime liūdnos patirties – libdemai susitarimą nuo antro ar trečio mėnesio pradėjo pažeidinėti ir stumdyti visokius interesiukus. Turi būti susitarta dėl tokio politinio darbo, kad viskas būtų matoma ir niekam nekiltų jokių įtarimų, kad priimami kažkokie kreivi sprendimai.“, - sakė A. Štaras.

REKLAMA

Mero atsistatydinimo jau ne sykį reikalavo ir konservatoriai.

Lenkai naujos koalicijos nenori

Lenkų rinkimų akcijos nariai, be kurių Vilniuje neįmanoma sudaryti naujos valdžios, sako nenorintys jungtis į koaliciją su kitomis partijomis.

Pasak jos vadovo Valdemaro Tomaševskio, dauguma partijų gina ne paprastų žmonių, o verslo interesus.

„Kitose partijose yra labai daug verslininkų. Situacija tokia: pasikeitimai koalicijoje dar nereiškia, kad verslininkai neturės įtakos naujai koalicijai.

Praktiškai Liberalų ir centro sąjungos daugumą sudaro verslininkai, konservatorių bei socialdemokratų gretose taip pat jų yra“, – teigė V. Tomaševskis.ai ai ai
2008-04-28 14:20:33
Baisi netektis!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Nerijus, [email protected] 2008-04-29 14:58:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0

MOKESTIS UŽ STUDIJAS
2,000 – 40,000LT PER METUS!!!
TAI JAU NUSPRĘSTA!

§ tai nusprendė Liberalų sąjūdis, Tėvynės sąjunga ir bankininkai!
§ tai nusprendė Vyriausybė ir Rektoriai!
§ toks yra Konstitucinio Teismo antikonstitucinis nurodymas!

Tai mokestis ne už reformą, bet vietoj reformos!

REIKALAUK Konstitucinio Teismo atsakomybės!

PRIVERSK bankininkus atsitraukti!MITINGAS BUS!

Parašyk žodį ATEISIU e-paštu [email protected]
   ATSAKYTI
vyka 2008-04-29 14:25:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kol irodymu nera, kad Lementauskas kaltas mano manymu nereikia daryti skubotu isvadu. Ir man cia labiau panasu I politinius zaidimus pries rinkimus, tvarkieciai reitingavo, kaip rode apklausos del rinkimu, ir kitos partijos emesi gudrybiu.

Is visu partiju isskirciau tik dvi konservu arba socdemu darbas CIA juk jiems ir naudingiausiai pasalinti tvarkiecius, kaip lyderius pries rinkumus.

O ta galima susidaryti ir is to kad STT finansuoja ne kas kitas o butent Kirkilas, tai kodel Kirkilas negalejo papirkti agentu, juk aferistas tai su didele patirtimi! O Kubilius, tai tik loti moka, keikti ir rodyti pirstu i tuos kurie padare tai ko dar niekas neirode, taciau aisku lengva teisti zmogu jai tai yra naudinga, o siuo atveju dar ir kaip naudinga, juk rinkimai zada tokias perspektyvas, tokie pinigai ir tokias aferas bus galima sukti, tai patyre konservai su socdemai bando visokiom priemonem atsikratyti tvarkieciu, o ir kaina nera svarbi, SVARBIAUSIAI PASALINTI TUOS ZMONES KURIE YRA DIDZIAUSIA KLIUTIS.
   ATSAKYTI
oras 2008-04-29 01:08:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Daug blogo oro. Reikia išvėdinti Vilniaus savivaldybę, ir kuo greičiau...   ATSAKYTI
Nerijus 2008-04-29 00:32:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
MITINGAS BUS
prieš studentų apiplėšimąPiliečių grupė "Už kokybišką ir prieinamą aukštąjį mokslą Lietuvoje" RENGIA MITINGĄ, nes:

--- aukštojo mokslo "reforma" iš tiesų yra tik studentų apiplėšimas (o numatomos studijų įmokos sieks nuo 2000 Lt iki 35000 Lt už metus);

--- "reforma" yra antikonstitucinė, nes šiurkščiai pažeidžiant LR Konstituciją nuspręsta, jog mokėti už mokslą turės ir gerai besimokantys;

--- nors daliai gerai besimokančių palikta teisė nemokėti už studijas, kam leisti nemokėti ir studijų kainas pagal savo finansines užgaidas nusistatinės pačios aukštosios mokyklos akademinė nomenklatūra;

---"reforma" - tai esamos padėties pabloginimas, įvedant retrogradišką modelį, kuris yra tik Rusijoj, Rumunijoj, Lenkijoj, Balkanų valstybėse, bet ne Vakarų šalyse;

--- "reforma" daroma tik todėl, kad ją stumia bankai (išdalins 1 milijardą paskolų) ir universitetų turto išgrobstymo laukiantys NT vyrukai;

--- MITINGAS bus todėl, kad visi kitokios ir tikros reformos projektai buvo nuslėpti nuo visuomenės ir atmesti, valdžia neatsižvelgė nei į diskusijas, nei į Peticijas, nei į kitus dokumentus.

PARAŠYK ŽODĮ ATEISIU EL. PAŠTU [email protected]

arba organizuosiu, jei gali prisidėti prie organizavimo.

Jau greitai jaunimas parodys savo jėgą.

Kol kas daugiau info apie "reformą" - pilieciai.lt/minerva
   ATSAKYTI
Jamam 2008-04-28 22:45:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Eili karta pries rinkimus norisi visiems pakelti savo ir partijos reitingus   ATSAKYTI
Mauras 2008-04-28 21:26:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"socdemai" eilinį kartą išdurs bet kurį iš derybų partnerių, jei tik užuos kad su kitu susidaro jiems naudingesnė koalicija. Nuostatos čia nesvarbios. Nors savivaldybėj tegu klijuojasi kas su kuo nori, čia ūkinė veikla - kad tik nevogtų ir rūpintųsi miestu.   ATSAKYTI
tiesiog_as 2008-04-28 15:52:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ar tik nekvepia isankstiniais rinkimais vilniaus mieste?? ar tik siaip paprastas perversmas bus?   ATSAKYTI
Egidijus 2008-04-28 15:39:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
siadien prie savivaldybes maciau Zuoka su Avuliu, tikriausiai Zuokas ruosiasi vel meru buti.   ATSAKYTI
Mauras 2008-04-28 15:18:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ačiū akyliajam libsąjūdžiui kad pasodino paksiaus libdukus į kėdes. Turbūt matėsi, kad ilgai neišsėdės :)
be "ypatingos skubos" stadiono, skrydžių sraigtasparniais virš Vilniaus ir svaičiojimų apie gondolas daugiau nėra ką pasakyti apie nuveiktus darbus.    ATSAKYTI
ai ai ai 2008-04-28 14:20:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baisi netektis!   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
REKLAMA
Pareigūnams įkliuvęs vyras ėmė skųstis: vis sulaiko, kai eina į klubą atsipalaiduoti (nuotr. stop kadras)
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinėje šeštadienį ryte nusižudė 1989 metais gimęs nužudymu įtariamas sulaikytasis. Policijos departamentas pranešė, ...
Sodininkai nebežino, ką daryti: neatsigina gausaus kenkėjų antplūdžio (nuotr. stop kadras)
Sodininkai ir daržininkai skundžiasi neatsiginantys kaip niekada gausiu kenkėjų antplūdžiu. Ypač daug bėdų pastarosiomis dienomis pridaro invazinės sraigės, šliužai, arba ...
Policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Sekmadienio naktį, kiek po vidurnakčio, Vilniaus rajono Pakalnių kaime esančioje pirtyje sumušti du 1973 ir 1982 metais gimę vyrai, pranešė Policijos departamentas. ...
Koronavirusas  (nuotr. SCANPIX)
Pasaulyje oficialiai užregistruota jau daugiau kaip 6 mln. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų ir du trečdaliai užsikrėtimų patvirtinti Europoje bei Jungtinėse Valstijose, ...
Koncertas (asociatyvi nuotr.) (nuotr. Manto Repečkos)
Švelninant karantino ribojimus dėl masinių renginių, šalies nacionaliniai teatrai ir koncertų salės anksčiausiai į scenas grįš nuo birželio vidurio.  Nuo šeštadienio ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų