Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Dar šių metų gegužę prapuolusios ir tik neseniai rastos negyvos jaunos kėdainietės mirtį gaubia paslaptis. Prokuroro teigimu, pagrindinė mirties versija – savižudybė, tačiau merginos artimieji kategoriškai neigia tokį dalyką, jų nuomone, mergina tapo nusikaltimo auka.

Prieš penkis mėnesius dingusios ir neseniai negyvos rastos Viktorijos močiutė pasidalijo, kokius įtarimus jai kelia anūkės radimo ir mirties aplinkybės.

Močiutė mano, kad tai galėjo būti nusikaltimas

Viktorijos močiutė Laimutė įsitikinusi, kad anūkė prieš save rankos negalėjo pakelti ir savižudybės versiją vadina „nesąmone gryna“.

Moteris pridūrė, kad daug kas, pažinoję ar matę Viktoriją, netiki, kad mergina būtų padariusi tokį žingsnį, nes jokių ženklų nebuvo. Pasak močiutės, stulbina ir Viktorijos radimo aplinkybės, o ypač – žymės ant kūno, t. y. kaulų lūžiai.

„Žmogus iš laidojimo biuro sakė: „Aš ne tiek mirčių matęs, o kad ji [tai būtų padariusi] pati – nesąmonė.“ Dabar gi ir lūžių tų rado. Neaišku, kaip, ką ekspertai pasakys, dabar tiria. Laukiame, kol išaiškės kas“, – apie paslaptingą mirtį kalbėjo ponia Laimutė.

Močiutė neabejojo, kad prieš Viktoriją galėjo būti įvykdytas smurtinis nusikaltimas: „Galėjo laisvai.“

Moters teigimu, Viktorijos mirtis galėjo būti kažkam naudinga, tačiau dabar laukiama tyrimo rezultatų.

Papasakojo, kad Viktorijos vardu buvo užsakyta paslaugų

Poniai Laimutei kilo įtarimų, kad anūkės mirtis galėjo būti susijusi su finansiniais reikalais. Moteris teigė turinti duomenų, kad Viktorijos vardu su ja artimai bendravusių romų šeimos bute yra užsakyti du kabelinės televizijos paslaugų komplektai.

REKLAMA
REKLAMA

„Pas romus name <...> ant jos [Viktorijos] pavardės yra paimti kabelinės televizijos dvi lėkštės. <...> Prasidėjo skolos po jos dingimo. Nežinau, ką policija ten išsiaiškins. Arba ji buvo priversta [užsakyti paslaugas], arba aš nežinau. Ji negalėjo ant savęs imti, tuo labiau nedirbanti“, – kalbėjo močiutė.

Ji sakė dokumentus apie užsakytas televizijos paslaugas perdavusi policijai. Šiuo metu susidariusios skolos Viktorijos vardu siekia bene 700 eurų, pasakojo ponia Laimutė.

„Koks jai tikslas tas kabelines [užsakyti], jei pas mus namuose ir internetas, ir viskas yra. O dar tiems žmonėms. <...> Mums ji pasisakytų, kam jai tos sąskaitos? <...> Man įdomu, kas dar jos vardu paimta – gal dar kokių paskolų? Viktorijai dabar sąskaitos eina“, – stebėjosi moteris.

Pasirodo, Viktorija romų kilmės draugei dar buvo užsakiusi interneto paslaugas, kurios veikė ir kiek po jos dingimo – iki birželio pradžios, pasakojo ponia Laimutė.

Šių metų pavasario gale, prieš dingstant Viktorijai, ji turėjo apsilankyti išleistuvių šventėje kartu su romų kilmės bičiuliais. „Ji su jais bendravo. Kad į tas išleistuves nenuėjo – ten garantuotai kažkoks konfliktas buvo ir viskas“, – sakė ji.

Šeima neigia, kad merginos mirtis būtų susijusi su širdgėla

„Jokios meilės! Kokia meilė? Jos vaikinas sėdi kalėjime. Ji jo laukė“, – tv3.lt sakė Laimutė.

Viktorija visą laiką pasikalbėdavo su močiute arba seneliu, jei neramindavo kokios nors bėdos, nelaikė savo išgyvenimų viduje, tvirtino Laimutė.

„Ji visą laiką kalbėdavosi ir su draugėmis savo. Nesąmonė. Čia dėl meilės – tegu jie jau atmeta šitas versijas“, – sakė merginos močiutė.

REKLAMA
REKLAMA

Viktorijos draugė Inesa TV3 laidai „TV pagalba“ anksčiau sakė, kad Viktorija prieš dingimą galimai turėjo važiuoti į Telšius neva dėl meilės reikalų. Šią informaciją Viktorijos močiutė kategoriškai paneigė, sakydama, kad važiuodavo tik pas drauges į Kauną ir Jonavą. O prieš važiuodama tuojau pat pranešdavo seneliams.

„Ir išvažiuoti su telefonu rankoje – ne jos madoje. Ji, jei turėdavo išvažiuoti, susidėdavo rūbus, kosmetiką“, – tikino močiutė.

Visas pokalbis su Viktorijos šeima – laidoje „TV Pagalba“, pasirodžiusioje iki aptinkant merginos kūną:

Įtartina, kodėl taip ilgai kūno nerado

Vieta, kur buvo rastas Viktorijos kūnas, – tai netoli Dotnuvos gatvės tekančio Smilgos upelio pakrantė.

„Ten lankydavosi, daug kas eidavo. Tie patys romai vasarą kepdavo šašlykus. Ten nuošali vieta – „Vikondos slėnis“, kaip mes vadiname. [Toliau] faktiškai brūzgynai“, – apibūdino vietą Laimutė.

Ji buvo priblokšta, kad kūnas taip ilgai buvo nerastas, juo labiau, kad prie Smilgos upelio lankydavosi žmonių.

„Svarbiausia, kad ten daug žmonių šunis vedžioja. Aš anksti, kai į darbą važiuodavau po 4 val. ryto, mačiau, visi žmonės šunis vesdavo. Jeigu ji buvo ten nuo to laiko, tie šunys kvapą užuostų – tokie karščiai buvo“, – teigė ji.

Močiutės teigimu, Viktorija bėdų neturėjo

Pačią Viktoriją močiutė prisimena kaip linksmą, gyvenimu besidžiaugiančią merginą.

Ji nesėdėjo rankų sudėjusi: buvo Vokietijoje padirbėti, bet užtruko kelias dienas ir grįžo apsirgusi, su temperatūra. O Kėdainiuose kurį laiką dirbo ledų gamykloje, „Krekenavos įmonėje“.

Buvo metas, kai ketino vykti pas tetą į Švediją, padėti prižiūrėti mažametį pusbrolį, tačiau planus sujaukė karantinas.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiaip tai jai problemų nebuvo, nesakyčiau, kad jai ir pinigų tuo metu reikėjo, ar ko“, – sakė močiutė.

Mergina planavo supažindinti senelius su savo vaikinu, gyvenimas tekėjo įprasta vaga prieš jos dingimą.

„Jokių problemų nebuvo, kad ji dabar atsistotų ir išeitų. Kad nusižudė ji, čia niekas netiki ir čia nesąmonė“, – sakė ponia Laimutė.

Draugės šeima sakė su dingimu neturinti nieko bendra

Kaimynystėje gyvenanti romų šeima pasakojo, kad sekmadienio naktį (gegužės 23 d.) Viktorija nakvojo pas juos. Šeima neneigia, kad mergina nuo mažų dienų su jais bičiuliavosi ir dažnai nakvodavo jų namuose. 

„Sekmadienį išėjo iš mūsų, nei kavos, nieko negėrė. Dar sako: aš greit ateisiu. Vėliau išėjo iki namų, vėliau apie pusę šešių ji man skambino, aš neatsiliepiau, nes kažką dariau.  Praėjo 10–15 minučių, daugiausiai pusvalandis, aš jai perskambinau, bet ji jau neatsiliepė“, – sakė Inesos dėdė. 

Vėliau policija pateikė informaciją, kad Viktorijos telefonas dar dvi paras buvo įjungtas, bet niekas jo nebekėlė, o dar vėliau – išjungė.  Mergina turėjo draugų ir Jonavoje, tačiau daugiausiai laiko leido su minėtąja Inesa.

Būtent ją pareigūnai apklausė vieną pirmųjų.  „Aš viską pasakiau, su kuo ji bendrauja, ką ji vartojo, ką ji darė – aš neturiu, ko slėpti. Aš nebuvau su ja draugės, iš kur visi ištraukė, man jos tiesiog būdavo gaila“, – teigė Inesa.

Inesa teigė, kad Viktorija turėjo širdies draugą kitame mieste.  „Pagrindinis būdavo toks iš Telšių. Aš nežinau, gal jos draugas. Ji draugavo su vienu iš kalėjimo ir susirašinėdavo su juo.  Paskutinį kartą prieš dingimą ji kalbėjo, kad važiuos pas jį. Kai dingo, taip ir pagalvojau, bet tada atrodo, kad per ilgai. Ji rodė man ir žinutes, kad nori važiuoti“, – sakė dingusios merginos draugė.

REKLAMA
REKLAMA

Močiutė patvirtino, kad Viktorija turėjo vaikiną, kuris šiuo metu įkalintas. „Jis sėdi nuo pavasario. Aš jos klausiau, kada atveši draugą parodyti, ji po kiek laiko sako, kad jau neatveš, nes jis suimtas. Tada sužinojau, kad jis įkalintas. Ji sakė, kad aš jo lauksiu. Ji net planus turėjo, kad tuoksis 23 metų“, – teigė Viktorijos šeima.

Neatmeta ir kitų mirties versijų – vyksta tyrimas

Portalas tv3.lt primena, kad kėdainietė gegužės 23 d. apie 16 val. išėjo iš senelių namų ir nebegrįžo. Prieš išeidama pranešė močiutei, kad atvyks namo po poros valandų ir paprašė paruošti mėgstamą patiekalą – baltos mišrainės.

Tą patį vakarą seneliai, jos nesulaukę, skambino Viktorijai, tačiau kelias dienas nesulaukė jokio atsako, kol galiausiai dingo jos telefono ryšys.

Viktorijos buvo ieškoma daugiau nei 4 mėnesius. Rugsėjo gale rastas jos pasas tame pačiame bendrabutyje, kur gyvena minėta romų šeima. Šią savaitę, antradienį, mieste prie upelio aptiktas suiręs merginos kūnas, pastebėta lūžusių kaulų. Kūną atpažino artimieji.

Bylą kuruojančio prokuroro A. Klimaševskio teigimu, pagrindinė mirties versija – savižudybė, tačiau ekspertai tikrina ir kitas galimas mirties priežastis.

Gairės:

Rašyti komentarą...
P
Piktq
2021-10-22 16:47:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Policijai lengviausia. Rado nuzudyta siauliu kardiologe jašinskiene.po beveik puses metu isvada nusižudė pati. Pamatytumet nama po to kai policija atidave raktus,su visais irodymas.Plaukai su oda išrauti,sienos kraujais nutaskytos,nutempta is antro aukšto i pirma,pirštai islauzyti:nusižudė. Kaip?! Tegul dirbt pradeda.
Atsakyti
-30

D
Darka
2021-10-22 16:59:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aisku, policijai lengviausia viska nurasyti savizudybei, maziau darbo
Atsakyti
-19

N
Nu viskas aišku
2021-10-22 16:24:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei jau su romais"bičiuliavosi,"
Atsakyti
-16

SKAITYTI KOMENTARUS (76)
P Piktq 2021-10-22 16:47:08
Policijai lengviausia. Rado nuzudyta siauliu kardiologe jašinskiene.po beveik puses metu isvada nusižudė pati. Pamatytumet nama po to kai policija atidave raktus,su visais irodymas.Plaukai su oda išrauti,sienos kraujais nutaskytos,nutempta is antro aukšto i pirma,pirštai islauzyti:nusižudė. Kaip?! Tegul dirbt pradeda.
Atsakyti
-30
D Darka 2021-10-22 16:59:22
Aisku, policijai lengviausia viska nurasyti savizudybei, maziau darbo
Atsakyti
-19
N Nu viskas aišku 2021-10-22 16:24:32
Jei jau su romais"bičiuliavosi,"
Atsakyti
-16
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų