Dulkys apie „pamestas“ mirtis: „Tai didžiulė gėda ir tarptautiniu lygmeniu“

Netylant skandalui dėl „pamestų“ virš 1 tūkst. mirčių, susijusių su Covid-19, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad tokia situacija skandalinga tarptautiniu lygmeniu ir sakė jau ėmęsis tyrimo.

Arūnas Dulkys (nuotr. Fotodiena.lt)

Prieš kelias savaites Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad vykdant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) veiklos skaitmenizavimą, buvo aptiktos 804 neapskaitytos mirtys, susijusios su koronavirusu. Kiek vėliau paaiškėjo, kad neapskaitytų mirčių yra gerokai daugiau – 1171.

Parlamentaras Antanas Vinkus ketvirtadienį klausė ministro, kada bus priskaitytos šios „pamestos“ mirtys.

„Pastebėjome, kad šių metų sausio 3 d. mirusių nuo Covid-19 skaičius siekė 1950 ir, palyginus su praėjusia para, buvo didesnis 307. Oficialiai buvo pranešta, kad per parą mirė 25 žmonės. Tai koks būtų atsakymas? Ar tai buvo prisumuota dalis taip vadinamų pasimetusių mirčių? Jeigu taip, kada bus prisumuotos likusios mirtys? Ar visos jos bus prisumuotos ateityje ir ar iš viso žinome, kiek dėl viruso netekome žmonių?“ – klausė Seimo narys.

Jis pridūrė, kad taip pat jau kuris laikas yra sutrikusi skelbiama statistika asmenų, kurie mirė dėl kitų priežasčių, bet sirgo koronavirusu.

A. Dulkys teigė, kad situacija jo netenkina ir dėl to jau ėmėsi veiksnių.

„Situacija tikrai yra netoleruotina ir mes ėmėmės atitinkamų veiksmų ir bendradarbiaujame ir su statistikos departamentu. Atlikome keletą organizacinių priemonių, kurios, kaip sakoma, daugiau biurokratija, popieriai vaikščiojo tarp kai kurių institucijų. 

Taip pat ėmiausi priemonių ir dabar atliekamas tarnybinis patikrinimais ir mūsų NVSC ir, tikiuosi, kad tas tarnybinis patikrinimas duos daugiau atsakymų, kur čia yra žmogiškosios klaidos, kur informacinių technologijų, ryšio problemos. Tikiuosi, kad arimu metu turėsime atsakymus ir sutvarkysime tą statistiką. Nes dėl jos yra gėda ne tik čia, nacionaliniu lygmeniu, bet didžiulė gėda ir tarptautiniu lygmeniu“, – sakė jis.


Rašyti komentarą...
P
PETRAS
2021-01-14 12:58:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vajeee ...Lieva ,kaip...ir kas kaltas ?! Kaltų nėra kaip visada?
Atsakyti
-4

S
Skaitytojas
2021-01-14 13:16:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
O po kiek mirčių neskelbiama šiomis dienomis! Ponas dulky, neuždulkink akių!
Atsakyti
-5

A
As
2021-01-14 13:02:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gėda tokį ministrą turėti
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų