Tėvai galės neleisti vaikų į darželius ir gauti ligos išmokas, nusprendė Seimas

Trečiadienį galutiniu balsavimu Seimas pakeitė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą. Be kita ko, jame numatyta, kad dėl karantino ar ekstremalios padėties net ir galint dirbti nuotoliniu vaikų į darželius bus galima nevesti, o tuo metu tėvams bus mokama ligos išmoka.

Už  tokį įstatymo projektą balsavo 121 Seimo narys, balsavusių prieš nebuvo, o susilaikė – 4. Priimtą įstatymo projektą dar turės pasirašyti prezidentas. Jis įsigalios nuo 2021 metų sausio 1 d.

Pakeista įstatymo nuostata skamba taip: Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino metu atsiradus būtinybei prižiūrėti vaiką iki 8 metų, ligos išmoka motinai (tėvui), įmotei (įtėviui), senelei (seneliui) ar globėjui iš „Sodros“ lėšų pradedama mokėti nuo pirmosios vaiko priežiūros dienos.

Tokiu atveju ligos išmokos dydis būtų 65,94 proc. darbuotojo kompensuojamojo uždarbio.

Pagal dabar galiojantį Vyriausybės nutarimą, ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo programose rekomenduojama dalyvauti tik tiems vaikams, kurių tėvai (įtėviai, globėjai) neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu.

Paprastai kalbant, dirbantiems nuotoliniu būdu rekomenduojama neleisti vaikų į darželį, o patiems juos prižiūrėti ir tuo pačiu metu dirbti.

Įsigaliojus naujoms nuostatoms, bus galima neleisti vaikų į darželius ir gauti ligos išmoką, net jeigu yra galimybė dirbti nuotoliniu būdu.

Kaip informavo „Sodra“, pirmo karantino metu pavasarį, ligos išmoka buvo mokama tiek vaiko mamai, tiek tėčiui, jeigu jie abu buvo nusprendę prižiūrėti du ar daugiau vaikų. Teigiama, kad ir šio karantino metu, ligos išmokas galės gauti abu tėvai.

Paprastai dėl laikino nedarbingumo vaiko priežiūrai reikia kreiptis į šeimos gydytoją. Jo išrašyto pažymėjimo pagrindu ligos išmoką skiria ir moka „Sodra“. Jeigu žmogus anksčiau yra gavęs ligos išmoką ir jo sąskaitos numeris ar kiti svarbūs duomenys nepasikeitė, papildomai jos prašyti nereikia.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, pirmojo karantino metu per savaitę daugiausia buvo išduodama apie 42 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų vaikams prižiūrėti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų