Seimo vicepirmininko postą gali užimti valstietis Jarutis

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ketvirtadienį posėdyje teiks valstiečių pasiūlyto Jono Jaručio kandidatūrą į Seimo vicepirmininkus.

„Šiandieną ketinu registruoti septintojo vicepirmininko kandidatūrą. Atsižvelgiau į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos prašymą ir siūlysiu kandidatą J. Jarutį kaip vieningai pasiūlytą iš tos frakcijos“, – ketvirtadienį lrt radijui sakė parlamento vadovė.

Ji sakė kalbėjusi su valdančiųjų frakcijų, koalicijos partnerių atstovais dėl šios kandidatūros palaikymo ir tikisi, kad šįkart ji bus patvirtinta Seime.

„Manyčiau, kad šiek tiek pasikeitusi situacija dar ir dėl to, kad Seimo valdybos reikšmei dar augant, kalbant apie nuotolinį darbą, tikrai svarbu, kad visos frakcijos būtų atstovaujamos valdyboje. Ir kol stringa opozicijos lyderio rinkimai, kol valstiečiai neturi savo atstovo valdyboje, tol natūralu, kad riekia ieškoti sprendimo, kuris užtikrintų, kad kiekviena frakcija turėtų po savo atstovą“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Seimas prieš kelias savaites tvirtindamas parlamento vadovo pavaduotojus atmetė valstiečių pasiūlytos Aušrinės Norkienės kandidatūrą. Visi kiti šeši pasiūlyti vicepirmininkai, tiek nuo valdančiųjų, tiek opozicijos buvo patvirtinti.

Po šio balsavimo valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis atsisakė Seimo nario mandato, protestuodamas prieš naujosios valdžios veiksmus skirstant pozicijas parlamente. Valstiečiai patvirtino naują kandidatą į vicepirmininkus, tačiau pavardės iki šiol nebuvo įvardinę.

Seimo pirmininkė taip pat viliasi, kad ketvirtadienį Seimas, palaikant ir opozicijai, patvirtins Seimo statuto pataisas dėl nuotolinio darbo. Anot jos, patobulintame projekte detaliau apibrėžiamos tokio darbo procedūros. 

V. Čmilytės-Nielsen manymu, esant dabartiniam užsikrėtimų skaičiui, būtų tikslingą visą Seimo darbą atlikti nuotoliniu būdu.

Seimo pirmininkė patikino, kad pataisos užtikrina saugų balsavimą.

„Apie saugų balsavimą, apie saugų Seimo narių identifikavimą yra pagalvota visų pirma. Ir tikrai neįvyktų tokia situacija kaip nuogastauja kai kurie Seimo nariai, kad galėtų balsuoti vaikas, anūkas ar padėjėjas. Techniškai tikrai įmanoma užtikrinti, kad Seimo narys balsuodamas ne tik save identifikuotų, bet būtų ir fotografuojamas ir tikrai matytųsi kad tai yra to Seimo nario išreikšta valia“, – sakė parlamento vadovė.

Pagal projektą, Seimo posėdžiai nuotoliniu būdu būtų organizuojami Seimo valdybos sprendimu, kai šalyje įvedama nepaprastoji padėtis, paskelbiama ekstremalioji situacija ar karantinas ir „gali kilti grėsmė Seimo darbui, nes dėl akivaizdžių objektyvių aplinkybių arba būtinybės riboti užkrečiamųjų ligų plitimą Seimo nariai negali susirinkti į Seimo posėdį Seimo rūmuose“. 


Rašyti komentarą...
B
Baisu.
2020-12-03 08:52:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Balsavimas internetu geriausias klastojimui būdas dėl to ir nori konservai , kad galėtų ir toliau klastoti balsus
Atsakyti
-3

L
LINAS
2020-12-03 10:03:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
BAISU SMAIKSTUOLE KOKIE CIA PATAIKAVIMAI GALI BUTI CIA NE VAIKU DARZELIS MATYT TU DARZELYJE DIRBI A ?
Atsakyti
0

X
X
2020-12-03 11:47:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čmilytė iškart parodė savo silpnumą ir savarankiškumo stoką. Ramūnas pastatė ją į vietą ir dabar tenka pavėluotai priimti sprendimą dėl 7ojo pavaduotojo patvirtinimo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų