Kasiulevičius: bent 6 savaitės pereiti tik į nuotolinį mokymą būtų tikslinga

Pirmadienį žiniasklaidoje pasirodė naujienos, kad švietimo profsąjunga naujosios premjerės Ingridos Šimonytės prašo svarstyti galimybę pereiti prie visiško nuotolinio mokymosi. Šia tema pasisakė ir profesorius Vytautas Kasiulevičius.

Anot jo, šalis neturi tokių resursų, kad kiekvieną savaitę galėtų testuoti mokytojus ir mokinius, todėl geriau būtų bent pusantro mėnesio mokytis tik nuotoliniu būdu.

„Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad padėtis ugdymo institucijose sparčiai blogėja. Beveik 2 tūkstančiai mokytojų ir kitų ugdymo įstaigų darbuotojų jau susirgo Covid-19. Kadangi mūsų šalis neturi resursų kartą per savaitę testuoti visų mokinių ir mokytojų, tikslingiausia būtų bent 6 savaitėms pereiti tik į nuotolinį mokymą, kol situacija stabilizuosis. Todėl tiek nueinanti valdžia, tiek naujoji Vyriausybė turėtų atsižvelgti į mokytojų raginimus“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo V. Kasiulevičius.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Švietimo profsąjungoms raginant pereiti prie visuotinio nuotolinio mokymo laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga siūlo svarstyti Kalėdų atostogų paankstinimą ir padaryti pauzę kaip rudenį.

Ministras informavo, kad šiandien Covid-19 valdymo komitete kaip tik išsakė tokią mintį.

„Tai susiję su galimybe pasinaudoti artėjančiomis kalėdinėmis moksleivių atostogomis, kurios bet kuriuo atveju būna. Mano siūlymas buvo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pagalvoti apie galimybę tokias atostogas pasiankstinti visiems moksleiviams – tiek pradinių klasių, tiek pagrindinio, tiek gimnazinio ugdymo.

Ir tą laikotarpį panaudoti kaip ir rudens atostogų metų panaudoti kaip savotišką pauzę. Dėl ikimokyklinio ugdymo įstaigų tokio siūlymo nebuvo ir ne kartą esame kalbėję, kodėl šias įstaigas būtų sudėtinga stabdyti. Visų pirma dėl to, kad dalis jaunų darbuotojų negalėtų išeiti į darbą“, – sakė jis.

A. Veryga pridūrė, kad dabar ministerija turėtų įsivertinti tokią galimybę.


Rašyti komentarą...
X
X
2020-11-30 17:51:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip dauguma jaunu tevu dirba sutinku ,bet kaip suprasti karantina kai darzeli pilna nedirbanciu tevu vaiku ,kodel apie tai niekas nekalba???
Atsakyti
-3

R
Rimas
2020-11-30 18:04:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagaliau atsibudo, tiktai reikėjo tą daryti žymiai anksčiau, bet geriau dabar negu niekad.
Atsakyti
-7

F
Fifa
2020-11-30 18:07:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ir tėveliai jiems nesvarbu, kad jų vaikas susirgs. Geriau tegul suserga, bet eina į mokyklą ir jiems ramu: ir prižiūrėtas, ir pamaitintas. O jeigu bus namuose, patiems reikės pasirūpinti. Ir kam tėvams čia vargintis. Žinau ir tokių, kur šeimoje serga, o vaikus varo į mokyklą.
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų