Nausėda: Lietuva remia ir rems Baltarusijos pilietinę visuomenę

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuva aktyviai remia Baltarusijos pilietinė visuomenę bei tą darys ateityje.

Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

„Lietuva aktyviai remia Baltarusijos pilietinę visuomenę, kovojančią už demokratines vertybes ir žmogaus teises. Matome, kad esama situacija nesikeičia. Deja, ir toliau režimas brutaliai susidoroja su taikiai protestuojančiais piliečiais, prieš kelias savaites ypač žiauriai buvo nužudytas jaunas protestuotojas Ramanas Bandarenka“, – pranešime cituojamas šalies vadovas. 

„Mūsų parama baltarusių tautai, jos laisvės kovai kyla iš patirties ir skaudžių istorinių pamokų. Padėti Baltarusijos pilietinei visuomenei yra mūsų moralinė pareiga, juk kažkada buvome viena valstybė, dalijomės bendra istorija“, – pridūrė jis.

Taip prezidentas kalbėjo po nuotolinio pokalbio su Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja.

REKLAMA

Prezidentūros teigimu, šalies vadovas patikino S. Cichanouskają, kad Lietuva visada aktyviai kels Baltarusijos žmonių teisių klausimus tarptautinėje politikoje, pasisakys už baltarusių tautos teisę laisvai išsirinkti savo valdžios atstovus sąžininguose rinkimuose.

„Europos Sąjungos sprendimas išplėsti sankcijas įtraukiant institucijas ir bendroves, kurios prisideda prie vykdomų represijų bei finansiškai remia režimą, yra teisingas žingsnis, kurį raginame kuo greičiau įgyvendinti“, – sakė G. Nausėda.

Praėjusią savaitę Bendrijos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) pranešė, kad Europos Sąjunga išplės sankcijas Baltarusijai, į jį įtraukdama bendrovių ir verslininkų.

Europos Sąjungos sankcijos įvestos jau daugiau nei pusšimčiui asmenų, jos apima draudimą atvykti ir turto įšaldymą.

Lietuva, Latvija ir Estija penktadienį išplėtė sankcijas Baltarusijos režimo pareigūnams ir įtraukė į juodąjį sąrašą informacijos bei sporto ministrus bei milicijos pareigūnus. Iš viso Baltijos valstybės neįsileidžia daugiau kaip pusantro šimto režimo atstovų, tarp jų – ir paties A. Lukašenkos, jo sūnaus, kitų aukštų pareigūnų.

S. Cichanouskaja į Lietuvą atvyko netrukus po to, kai Aliaksandrui Lukašenkai lojali valdžia paskelbė, jog jis laimėjo rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimus. Opozicija ir Vakarai sako, kad rinkimai buvo suklastoti. Baltarusijoje daugiau kaip tris mėnesius tęsiasi prieš A. Lukašenką nukreiptos protesto akcijos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų