Veryga neatmetė visuotinio karantino galimybės

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako neatmetantis galimybės dėl visuotinio karantino, jei situacija dėl koronaviruso blogėtų.

Aurelijus Veryga

„Tikrai neatmesčiau tokios galimybės, kad gali būti ir nacionalinis karantinas paskelbtas. Kaip teisingai sakoma, vis mažesnis ir mažesnis skaičius savivaldybių yra geltonoje ar žalioje zonoje. Bet dėl to turėtų apsispręsti Vyriausybė, už ją tikrai negalėčiau pasakyti“, – penktadienį žurnalistams sakė A. Veryga.

Kartu jis užsiminė, kad dar kitą savaitę galėtų laukti nauji ribojimai, susiję su vietomis, kur žmonės susiburia.

„Susirinkę į COVID-19 valdymo komitetą antradienį vertinsim situaciją, apie kažkokias konkrečias priemones negalėčiau pasakyti, nes dali pritaikytų priemonių yra neseniai įsigalioję. Bet tikrai neatmesčiau tokios galimybės, kad bus siūlomos papildomos priemonės, kurios, matyt, bus, jei bus siūlomos, labiausiai susijusios su vietomis, kur žmonės susiburia, kurios nėra galbūt būtinos gyvenimui“, – kalbėjo ministras.

Be to, jis įspėjo, kad į raudonųjų savivaldybių sąraše dar šiandien atsidurs daugiau miestų, o tai reiškia, kad jiems irgi grės karantinas.

„Viruso rodikliai toliai išlieka blogėjantys, turime eksponentinį užsikrėtimo skaičių augimą. Neabejotinai Lietuva bus raudonų šalių sąraše pagal savo sveikatos ir viruso plitimo rodiklius", – konstatavo jis.

Karantinas grės daugiau miestų

Ministras patikino, kad tikrai nėra realu, kad karantinuotose savivaldybėse karantinas būtų nutrauktas anksčiau.

REKLAMA

„Tam nėra jokių tikimybių ar galimybių. Nes situacija ne tik, kad negerėja bet yra toliau blogėjanti. Tikrai daugiau savivaldybių pateks į raudonų savivaldybių sąrašą nei buvo praėjusią savaitę. Ir matysime vis labiau raudoną Lietuvos žemėlapį“, – sakė jis.

Nauji 735 atvejai

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 735 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 181 iš jų registruotas Kauno, 129 Klaipėdos, 128 Vilniaus, 80 Šiaulių, 78 Telšių apskrityse. Dar 38 atvejai registruoti Tauragės 37 Panevėžio, 31 Marijampolės, 21 Alytaus ir 12 Utenos apskrityse. 

Taip pat fiksuotos 7 mirtys. Tai didžiausias per parą registruotų mirčių skaičius dėl koronaviruso nuo pandemijos pradžios. Dėl kitų priežasčių mirė du užsikrėtusieji. Nuo COVID-19 iš viso mirė 157 žmonės. Dėl kitų priežasčių mirė 57 užsikrėtusieji.

Iš viso Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė 13 tūkst. 823 asmenys, 8918 – tebeserga, 4691 – pasveiko.

Izoliacijoje šiuo metu yra 29 tūkst. 636 žmonės. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 396 įvežtiniai atvejai.

Praėjusią parą ištirti 12 tūkst. 736 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Iš viso iki šiol ištirti 1 mln. 10 tūkst. 596 ėminiai.

Dauguma atvejų užsikrėtė nuo kontakto

Iš naujų atvejų didžioji dauguma registruoti, kai asmenys užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas. Tuo metu, atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, registruoti 138. Tačiau šie skaičiai dar tikslinti, nes ne visų atvejų epidemiologiniai tyrimai šiuo metu baigti. 

REKLAMA

Lietuvos ligoninėse dėl COVID-19 gydoma 415 žmonių, 35 iš jų – reanimacijoje, su deguonies kaukėmis gydomi 176 pacientai, 22 žmonėms taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Iš beveik 17 tūkst. visų ligoninėse esančių lovų šiuo metu užimta per 10 tūkstančių. Reanimacijos lovų užimta daugiau nei pusė: 366 iš 637 esamų.

Iš 572 lovų su dirbtine plaučių ventiliacija užimta yra 191, iš 6,1 tūkst. lovų su deguonimi užimta apie 1,9 tūkstančio.


Rašyti komentarą...
L
Linas
2020-10-30 14:40:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matosi,kad zmogui tiesiog nerupi nes skaiciuoja paskutines dienas,o ne susirgimus ar mirtys...prezidente,nemiegam!
Atsakyti
-8

K
Kodėl
2020-10-30 15:54:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepraneša kiek kasdien numiršta nesulaikę pagalbos kam reikia? Kiek jau parodyta per teliką, o kiek dar neparodyta. Žinau žmogus mirė dėl plyšusio ampedicito. Tai čia normalu kai dėl tokių paprastų operacijų miršta? O širdininkas kas šeštas praneša kardiologai nesulaukia tyrimų ir miršta. Bando vis datempt tuos kelis mirusius nuo kovido, lyg nuo gripo nemirdavo.
Atsakyti
-6

A
Aldo
2020-10-30 15:08:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
O aš žinau, ir ne vieną. Nedaryk sprendimų iš savo kamaraites, atmerk akis ir ausis, pasidaryk, galų gale, pagailek savo artimųjų, kurie yra vyresnio amžiaus
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (46)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų