Armonaitė apie derybas dėl koalicijos ir vienos lyties asmenų partnerystę: žinau konservatorių, kurie palaiko šią idėją

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija pradėjo dėlioti valdančiosios koalicijos programą. Partijos tikisi, kad kitos savaitės pradžioje jau bus parengusios vieningą sutarimo dokumentą. Laisvės partija savo lūkesčius valdančiajai koalicijai nurodė dar rinkimų naktį.

Partija išsikėlė penkis esminius lūkesčius. Tarp jų – pokyčiai ekonomikoje, švietime, ir žmogaus teisėse. O ką apie prasidėjusias derybas mano Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė?

Apie tai – portalo tv3.lt pokalbis su Aušrine Armonaite.

Ketvirtadienį paskelbėte, kad esate pasirengę formuoti centro-dešinės koaliciją ir taip pat paskelbėte savo pagrindinius prioritetus. Kaip jums seksis juos įgyvendinti, kai jūsų valdančiojoje koalicijoje bus net penkis kartus mažiau, nei didžiosios Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos?

Derybos yra toks žanras, kuriame visos politinės jėgos turi išsinešti kažką, kas yra labai svarbu jų rinkėjams. Aš manau, kad bendrai Laisvės partija, Liberalų sąjūdis ir TS-LKD Lietuvai gali kartu sukurti labai daug. Labai svarbu, kad jų rinkėjai jaustųsi atstovaujami ir mano tikslas šiose derybose yra įtvirtinti tai, kas svarbu Laisvės partijos rinkėjams.

Ar tikrai manote, kad konservatoriai sutiks su vienu iš jūsų prioritetu – įteisinti vienos lyties asmenų partnerystę, suteikiančią jos dalyviams šeimos narių statusą?

REKLAMA

Aš manau ir žinau, kad TS-LKD yra žmonių, kurie palaiko šią idėją. Dėl to, aš tikiuosi jų palaikymo. Labai svarbu prieš formuojant koaliciją viena ar kita forma įtvirtinti tą palaikymą ne tik žodžiu, bet ir geros valios deklaracija koalicijos sutartyje. To aš sieksiu. 

TS-LKD gal labiau laikysis popiežiaus išreikštų minčių? 

Aš labai džiaugčiausi, kad TS-LKD ir jos nariai, ypatingai patys konservatoriausi, atsižvelgtų į popiežiaus požiūrį, kurį jis transliuoja. Į tą atvirą įvairiems žmonėms požiūrį. Manau, kad tai būtų laimėjimas visai Lietuvai.

Jūsų pagrindinis prioritetas, kaip matome iš paskelbtų nuostatų, yra švietimas. Sakykite, kokia būtų jūsų pagrindinė švietimo ministro kandidatūra ar kandidatūros?

Man patinka, kad šiandien mums pavyko pakreipti diskusiją ne apie postus ar asmenybes, kurios užims postus, o apie politines idėjas. Negaliu atsakyti į šį klausimą šiandien, nes kandidatūra turi būti suderinta su koalicijos partneriais, taip pat su kandidate į premjero postą, kad ji jaustųsi gerai ir puikiai dirbant su tuo ministru. Taip pat reikia, kad kandidatūra tiktų valstybės prezidentui. Trys grandys ir kai sutarsime dėl idėjų, pradėsime kalbėti apie ministerijas.

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže.


Rašyti komentarą...
V
Vilnius
2020-10-29 21:04:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš esu konservatorių rinkėjas ir labai tikiuosi, kad jie NEpalaikys gėjų partnerystės įstatymo. Kreipsiuos asmeniškai į juos deramai atstovauti savo rinkėjams.
Atsakyti
-13

T
Tėvas
2020-10-29 21:11:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tauta medaleis tavo iškrypėliškų idėjų.
Atsakyti
-13

T
Tėvas
2020-10-29 21:09:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tauta neleis ,tavo iškrypėliškom idėjoms .
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (152)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų