VRK vadovė: mobiliuosiuose punktuose balsavo apie tūkstantis saviizoliacijoje esančių rinkėjų

Galimybė saviizoliacijoje esantiems rinkėjams balsuoti mobiliuosiuose punktuose pasiteisino  – juose balsavo apie tūkstantis rinkėjų, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovė Laura Matjošaitytė.

Balsavimas iš automobilių (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)

„Saviizoliacijoje esančių rinkėjų vietose balsavo apie tūkstantį. Vilniuje apie 750, Kaune apie 230 ir Šiauliuose, Raseiniuose apie 40“, – BNS sakė L. Matjošaitytė.

„Tikrai matome, kad toks balsavimas buvo sėkmingas, esantys saviizoliacijoje tikrai noriai naudojosi ta galimybe, atvykdavo visi pasiruošę, dėvėdavo apsaugos priemones, turėjo savo rašymo priemones. Priimti sprendimai buvo sudėtingi, bet naudingi ir pasiteisino“, – teigė komisijos pirmininkė.

Per antrąjį rinkimų turą išankstinio balsavimo metu buvo sudaryta galimybė mobiliuosiuose punktuose neišlipant iš automobilio balsuoti saviizoliacijoje esantiems rinkėjams. Tokie punktai buvo įsteigti Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Raseiniuose.

Balsuoti šiuose punktuose galėjo rinkėjai, kurie buvo saviizoliacijoje dėl kelionės į užsienį ar kontakto su užsikrėtusiuoju, bet ne sergantieji. Išankstinis balsavimas antrajame Seimo rinkimų ture vyko nuo pirmadienio iki ketvirtadienio. 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro penktadienio duomenimis, izoliacijoje šiuo metu yra beveik 31 tūkst. gyventojų. 

Saviizoliacijoje esantys rinkėjai gali balsuoti namuose. Kaip BNS informavo VRK vadovė L. Matjošaitytė, per antrąjį rinkimų turą balsuoti namuose registravosi per 700 saviizoliacijoje esančių rinkėjų. Balsavimas namuose vyksta penktadienį ir šeštadienį.

REKLAMA

Per pirmąjį turą kai kurie saviizoliacijoje buvę rinkėjai skundėsi nesulaukę atvykstančių rinkimų komisijų narių į namus, taip pat buvo tokių, kuriems nesuteikta galimybė balsuoti, kai jie privalėjo izoliuotis jau pasibaigus registracijai dėl balsavimo namie.

Per antrąjį Seimo rinkimų turą renkami 68 parlamentarai vienmandatėse apygardose. Trys jau išrinkti per pirmąjį turą. Dar 70 politikų į parlamentą pateko pagal partijų sąrašus.


Rašyti komentarą...
H
Hehe
2020-10-24 07:47:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
VRK vadovė: mobiliuosiuose punktuose balsavo apie tūkstantis saviizoliacijoje esančių rinkėjų.. tai vistik - "apie KAS", ar "apie KĄ". Têti, paskaityk man pasaką apie katinėlis ir gaidelis???? Eikit mokytis lietuvių kalbos
Atsakyti
0

L
Ltd
2020-10-24 12:48:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomu, kiek balsų suklastuota?
Atsakyti
0

S
Stebėtojas
2020-10-24 12:51:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svarbiausia užduotis: kaip "teisingai" ir daug suklastoti balsų...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų