Žadėtos kompensacijos dėl COVID-19 pasiekė gydymo įstaigas: išmokėta virš 13 mln. eurų

Siekiant kompensuoti gydymo įstaigų patirtas išlaidas, įsigyjant įrangą ir priemones kovoje su koronavirusu (COVID-19), išmokėta 13,26 mln. eurų kompensacijų. Ši suma paskirstyta 410 šalies įstaigų, įsigijusių reikiamas priemones gydyti žmonėms, sergantiems arba įtariamiems, kad serga, koronavirusu.

Ligoninė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Išlaidos kompensuojamos už priemones, kurios įsigytos laikotarpiu nuo 2020 m. vasario 1 d. iki birželio 30 d.

Paraiškas kompensuoti patirtas išlaidas pateikė 453 gydymo įstaigos, iš 848 Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančių įstaigų. Didžiajai jų daliai, pateikus reikiamus dokumentus, išlaidos buvo kompensuotos.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ekspertų darbo grupė išnagrinėjo gydymo įstaigų prašymus ir išlaidas kompensavo pagal iš anksto sutartą tvarką. Įstaigos buvo suskirstytos į grupes.

Pirmai grupei priskirtos ligoninės, kurios, ministro įsakymu, buvo atsakingos už paslaugų organizavimą regioniniu principu (Santaros klinikos, Kauno klinikos, Klaipėdos universitetinė ligoninė, Respublikinė Šiaulių ligoninė, Respublikinė Panevėžio ligoninė). Taip pat įstaigos, kurios teikė karščiavimo klinikų paslaugas bei greitosios medicinos pagalbos paslaugas. Iš viso išlaidos buvo kompensuotos 97 įstaigoms.

Joms kompensuojamos beveik visos – 97 proc. – deklaruotų patirtų išlaidų, išskyrus tas, kurios nebuvo tiesiogiai susijusios su koronavirusu sergančių žmonių gydymo poreikiais.

Antrai grupei buvo priskirtos visos pirmines sveikatos priežiūros, odontologijos ir kitas sveikatos paslaugas teikusios įstaigos. Iš viso kompensacijas gavo 303 įstaigos. Joms kompensuotos išlaidos, patirtos įsigyjant asmenines apsaugos ir dezinfekcijai reikalingas priemones ir tiek, kiek konkreti įstaiga per karantino laikotarpį suteikė kontaktinių paslaugų.

REKLAMA

Kompensacijos skirtos ir dešimčiai iš septyniolikos SAM pavaldume esančių įstaigų, kurios deklaravo patyrusios papildomas išlaidas, įsigyjant asmens apsaugos ir dezinfekcijos priemones, kurios buvo būtinos įstaigoms pavestų funkcijų vykdymui užtikrinti.

Lėšos įstaigas pasieks įsisiūbuojant antrajai koronaviruso bangai. Jos palengvins įstaigų finansinę naštą ir padės operatyviau pasirūpinti sveikatos priežiūros paslaugų užtikrinimui reikalingomis priemonėmis.

Mokėjimus įstaigoms atliko Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras spalio 19-20 d.


Rašyti komentarą...
p
pinigai ar gyvybė
2020-10-25 07:20:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už ką tie milijonai gydytojams,poliklinikos užrakintos,ligoninės užrakintos,žmonės miršta ligoninėse nuo infarktų,nes laiku nesuteikta pagalba.pirmiausia tiria koronos rezultatus, o per tą laiką žmogus miršta nyo infarkto.Gerai pagalvok Veryga ką darai,nebūk žmogžudys!!!!
Atsakyti
-1

P
Pastaba
2020-10-24 13:06:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir vėl nepasitarė su Šimonyčiu ir Broileriu...
Atsakyti
0

J
Jooooo
2020-10-25 16:29:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
97 gydymo įstaigoms tenka 250 gulinčiu su covid ligoninėse ...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų