Dėl COVID-19 valdymo medikai kreipėsi ir į Nausėdą: ragina imtis sprendimų papildyta 18.14 val. A. Verygos komentaru

Negerėjant epidemiologinei situacijai šalyje medikus bendruomenę atstovaujančios asociacijos išplatino viešą kreipimąsi į atsakingas institucijas. Lyderystės nelaukiant Seimo rinkimų juo ragindama imtis ir patį šalies vadovą Gitaną Nausėdą.

COVID-19 atvejų skaičiui kasdien mušant rekordus ir daugėjant neatsekamų atvejų procentinei daliai medikai reiškė susirūpinimą dėl epidemiologinės situacijos Lietuvoje ir priemonių jai suvaldyti. 

„Šiuo rinkimų į Seimą laikotarpiu matome ne tik mažėjantį visuomenės budrumą, bet ir valdžios institucijų pasyvumą. Dabar kaip niekad reikalingi įrodymais pagrįsti sprendimai, tačiau pasigendame surenkamų duomenų analizės, gerųjų pasaulio pavyzdžių pritaikymo ir efektyvesnės, kokybiškesnės informacijos sklaidos visuomenei. 

Be to, pavasarį puikių rezultatų atnešęs glaudus bendradarbiavimas su mokslininkais šiuo metu virsta pavienėmis pačių mokslininkų iniciatyvomis“, – rašoma Jaunųjų gydytojų asociacijos ir Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjungos kreipimesi į prezidentą, Vyriausybę ir Sveikatos apsaugos ministeriją. 

Anot medikų atstovų, susirūpinimą kelia ir tai, kad gydymo įstaigos iki šiol nėra gavusios visų kompensacijų už karantino metu patirtas išlaidas. Juo labiau nėra žinoma, ar gydymo įstaigos pajėgs apsirūpinti reikalingomis priemonėmis toliau blogėjant epidemiologinei situacijai.

„Gydymo įstaigų viduje trūkstant finansinių resursų, medikų nebepasiekia teisės aktuose numatyti priedai už pavojingas darbo sąlygas net ir tais atvejais, kai tenka tiesiogiai dirbti su COVID-19 infekuotais pacientais. Ateinančių metų privalomojo sveikatos draudimo biudžeto projekte saugiklių taip pat nematome – dabar numatytas biudžeto augimas neužtikrins pakankamo sveikatos priežiūros įstaigų priešepideminio režimo palaikymo

Primygtinai raginame valdžios institucijas jau dabar, nelaukiant rinkimų į Seimą pabaigos, imtis ryžtingų, sisteminių, mokslo įrodymais ir gerosiomis kitų šalių praktikomis pagrįstų sprendimų. 

REKLAMA

Matydami griežtos pasaulio lyderių pozicijos reikšmę COVID-19 pandemijos valdymui, skatiname ir mūsų Valstybės vadovą šiuo sudėtingu politiniu laikotarpiu imtis taip reikalingos telkiančios lyderystės“, – dėstoma rašte.

Veryga: jokių paslapčių neturime

Komentuodamas tokį kreipimąsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė nesuprantąs, apie kokios lyderystės stoką yra kalbama bei tikino, kad jokių paslapčių nei dėl testų ar apsaugos priemonių neturi. 

„Įdomus tikrai pareiškimas, gerai, kad asociacijos atkreipia dėmesį ir domisi šia situacija. Bet jau ne kartą esu komentavęs, kad kas vieniems yra nepakankama informacija, kitiems laikoma net perteklinė ar gąsdinančia informacija.

Tikrai neturime jokių paslapčių nei dėl testų ar priemonių. Jau nuo birželio informavome, kad gydymo įstaigos turėtų turėti nusipirkę apsaugos priemonių.

O dėl lyderystės – nežinau, kas čia turima galvoje. Medikų ekspertų grupė yra nuolat veikianti, ji patarinėja COVID valdymo komitetui. (...) Tai tikrai nesutikčiau, kad su bendruomene yra kažkaip nesikalbama. Ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose dirba epidemiologai, kurie turi labai aiškias kompetencijas. O dėl lyderystės, ko pasigenda, matyt, reikėtų sukonkretinti, ko trūksta“, – sakė jis.

Premjeras pažadėjo priedus 

Reaguojant į besikeičiančią situaciją šalyje, premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį pareiškė, kad jei neveiks numatytos priemonės, atskiroms savivaldybėms gresia karantinas. Be kita ko, jis pranešė, kad nuspręsta ir mokėti priedus 5-ų tiesiogiai su virusu dirbančių ligoninių medikams ir skirti papildomų išteklių sustiprinti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir motyvuoti jo darbuotojus. 

REKLAMA

Portalas tv3.lt primena, kad ką tik kreipimąsi į valdžios institucijas išplatinęs ir Lietuvos medikų sąjūdis. Jis įspėjo, kad kasdien vis sparčiau artėjama prie blogojo scenarijaus.

Naujų atvejų – 205

Naujausiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, per vakar patvirtinti 205 COVID-19 infekcijos atvejai. Tai reiškia, kad šiuo metu bendras Covid-19 atvejų skaičius Lietuvoje pasiekė 7726 ribą. 

Naujų mirčių nustatyta nebuvo. Jų skaičius – 113. Dar 35 užsikrėtusieji mirė dėl kitų priežasčių. Nuo šio viruso jau pasveiko 3110 asmenys, tebeserga 4468.

Šiuo metu izoliacijoje – 32220 asmenys, o nuo birželio 1 d. užfiksuoti 352 įvežtiniai atvejai.

Lietuvos ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 229 žmonės, 20 iš jų – reanimacijoje, su deguonies kaukėmis gydomi 87 pacientai, dar devyniems taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.


Rašyti komentarą...
T
Taigi...
2020-10-19 15:59:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal,medikai, apsispręskit, ko jūs norit: ar pinigų iš Nausėdos, ar sugriežtinimų dėl koronos? Nors visada bliovėt ant Verygos, kad per griežti jo nurodymai! Peršasi išvada, kad čia tik rinkiminis raštas su konservatorių parašais:))))
Atsakyti
-1

R
Rimas
2020-10-19 15:49:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie kurie menkina koronaviruso grėsmę ir pasekmes yra ne tik proto invalidai, daunai, bet ir pusiau zombiai, blogiau už komunistuojančius gėjus
Atsakyti
-2

A
Audryte
2020-10-19 16:23:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jus matot viešąsias įstaigas, kavinės, mokyklas, bet kažkodėl niekas nekalba apie statybas, kuriose knibzdeti knibžda žmonių, visokiausiu rūšių, be kaukių, be atstumo, spjaudosi ciaudi, tai baisu, gal čia zidinys
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų